آخرین اخبار

اختصاص ۲۶۰ میلیارد تومان به اشتغال مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان این نهاد و سایر اقشار نیازمند متقاضی اختصاص‌یافته است.

اشتراک گذاری
۰۴ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64522

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ،، قباد مبشری،با اشاره به اینکه یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های این نهاد کمک به توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای آنان است، گفت: در همین خصوص کمیته امداد تمام تلاش خود را جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان خواهد کرد.

 مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه معرفی مددجویان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال یکی از برنامه‌های این نهاد در زمینه خودکفایی و توانمندی آن‌ها است، افزود: در این خصوص در سال جاری260 میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان این نهاد و سایر اقشار نیازمند متقاضی اختصاص‌یافته است.

مبشری با اشاره به اینکه قرار است از محل تسهیلات پرداختی به مددجویان در سال جاری ۵۴۳۹ طرح اشتغال اجرا شود، گفت: همچنین تعداد مشاغل پیش‌بینی‌شده از طریق مراکز کاریابی در سال جاری 860 مورد است.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان مبتنی بر اشتغال پایدار رویکرد اساسی برای رفع فقر و محرومیت است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان یکی از راهکارهای این نهاد برای ایجاد اشتغال پایدار است تا مددجویان پس از کسب مهارت‌های لازم وارد بازار کار شوند.

مبشری به عملکرد حوزه اشتغال کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سه‌ماهه اول سال جاری اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 388 فرصت شغلی با اعتبار 11 میلیارد تومان ایجاد شده است که 66 مورد آن از طریق مراکز کاریابی بوده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد همواره با ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به آنان، جهت رساندن آن‌ها به خودکفایی تلاش می‌کند، تأکید کرد: از بانک‌های عامل استان انتظار داریم با توجه به تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای مددجویان، امسال نیز همچون سال‌های گذشته کمیته امداد را در زمینه توانمندسازی و خودکفایی نیازمندان یاری کنند.  

انتهادی پیام/۸۲۰۰۹


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *