آخرین اخبار

آخرین خبرها از تقسیمات کشوری در کهگیلویه و بویراحمد/ پیگیری شهریت مرکز بخش زیلایی

مدیرکل سیاسی انتخاباتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آخرین وضعیت تقسیمات کشوری در استان توضیحاتی ارائه کرد.

اشتراک گذاری
۰۸ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64799

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، فتاح محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در راستای اجرای تبصره ۵ ماده یک قانون اصلاح موادی از قوانین تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری  مراکز بخش‌ها باید به شهر تبدیل شوند که در بازده زمانی کمتر از دو روز اقداماتی در سطح استان انجام گرفت.

مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در همین خصوص روستای ممبی مرکز بخش تازه تاسیس ممبی، سرآسیاب یوسفی مرکز بخش سرآسیاب یوسفی در بهمئی، شیتاب به عنوان مرکز بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده و روستای سپیدار به عنوان مرکز بخش سپیدار به وزارت کشور و هیات دولت ارسال شد و با پیگیری حضوری و تلفنی با تبدیل این روستاها به شهر موافقت شد.

وی بیان کرد: نتیجه به فرمانداری‌ها و حوزه معاونت عمرانی ارسال شده تا مقدمات لازم جهت تاسیس و راه‌اندازی شهرداری با صدور حکم بعدی وزارت کشور انجام بپذیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: لازم به یادآوری است که در اولین فرصت بحث شهریت مرکز بخش زیلایی با رعایت همه جوانب و شرایط لازم تهیه و به وزارت کشور ارسال می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که قبلا در بحث ارتقاء به بخش و شهرستان ارسال شده بود را با هماهنگی استاندار، معاون سیاسی و همچنین نمایندگان مردم در مجلس، از طریق مرکز پیگیری می‌کنیم تا در اولین فرصت موافقت قانونی را اخذ و زمینه و بستر توسعه ساختاری و همه جانبه در سطح استان فراهم شود.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *