آخرین اخبار

جزئیات آب و هوایی ۵ روز آینده در استان

      مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی؛ طی امروز و فردا جو استان نسبتا پایدار بوده و طی این مدت در بعضی ساعات افزایش ابر پدیده غالب جوی می باشد. برای روز جمعه نیز افزایش ابر و در پاره ای از […]

اشتراک گذاری
18 November 2020
کد مطلب : 57136

 

 

 

مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی؛ طی امروز و فردا جو استان نسبتا پایدار بوده و طی این مدت در بعضی ساعات افزایش ابر پدیده غالب جوی می باشد. برای روز جمعه نیز افزایش ابر و در پاره ای از مناطق با احتمال بارش پراکنده قابل پیش بینی خواهد بود.
“رضا کاکاوند” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: با تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی، طی امروز و فردا جو استان نسبتا پایدار بوده و طی این مدت در بعضی ساعات افزایش ابر پدیده غالب جوی می باشد. برای روز جمعه نیز افزایش ابر و در پاره ای از مناطق با احتمال بارش پراکنده قابل پیش بینی خواهد بود.
وی تصریح کرد: از روز شنبه ۳۰ آبان ماه با ورود سامانه جدید، بارش‌ها در تمامی مناطق استان آغاز و تا روز یکشنبه یکم آذرماه ادامه خواهد داشت و به تدریج روز یکشنبه از فعالیت این سامانه کاسته شده و از جو استان خارج خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: عمده فعالیت این سامانه به صورت بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد (گاهی شدید) در ارتفاعات، بارش برف خواهد بود.
کاکاوند آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و رواناب‌های سطحی، اصابت صاعقه، اختلال در تردد جاده ای، کاهش دید افقی (طی روزهای شنبه و یکشنبه) و احتمال آسیب به محصولات زراعی و باغی را از جمله اثر مخاطرات این سامانه دانست.
وی عنوان کرد: اجتناب از تردد غیرضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی، عدم صعود به ارتفاعات، انتقال محصولات برداشت شده زراعی و باغی و سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود.
کاکاوند اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، امامزاده جعفر با بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و یاسوج با کمینه دمای ۳.۶ درجه سانتیگراد، سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بودند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *