آخرین اخبار

بر عکس شدن آماری کرونای ایرانی در برابر جهان!

دقایقی پیش، شمار مبتلایانِ شناسایی شده ویروس کرونا در جهان یک میلیون تن دیگر افزایش یافت و به بیش از ۴۲ میلیون تن رسید. جمعیت بزرگی که دقت در آمار‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۸.۶ میلیون نفر از ایشان شهروندان ایالات متحده آمریکا هستند و بالغ بر ۷.۷ میلیون نفرشان هندی. بعد از این […]

اشتراک گذاری
23 October 2020
کد مطلب : 56564
دقایقی پیش، شمار مبتلایانِ شناسایی شده ویروس کرونا در جهان یک میلیون تن دیگر افزایش یافت و به بیش از ۴۲ میلیون تن رسید. جمعیت بزرگی که دقت در آمار‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۸.۶ میلیون نفر از ایشان شهروندان ایالات متحده آمریکا هستند و بالغ بر ۷.۷ میلیون نفرشان هندی.
بعد از این دو کشور، برزیل با بیش از ۵.۳ میلیون، روسیه با نزدیک به ۱.۵ میلیون و اسپانیا و آرژانتین با کمی بیش از یک میلیون مبتلا، چهار کشوری هستند که شمار مبتلایانشان میلیونی است و پس از آنها، فرانسه و کلمبیا در رتبه‌های هفتم و هشتم قرار گرفته اند و احتمالا ساعاتی دیگر شمار مبتلایانشان از مرز یک میلیون نفر فراتر خواهد رفت.
بر اساس آمار‌های جهانی، کشورمان از حیث تعداد مبتلایان شناسایی شده کماکان در رتبه سیزدهم است؛ رتبه‌ای که رکوردشکنی‌های اخیر کشورمان هم موجب ارتقای آن نشده، چون شیوع کرونا در بسیاری از کشور‌های جهان، به ویژه کشور‌های واقع در نیم کره شمالی زمین که در فصل پاییز قرار دارند، با شتابی زیاد ادامه دارد.
فارغ از آمار مبتلایان، شمار جان باختگان کووید ۱۹ در جهان نیز رو به افزایش است، اما با سرعتی کمتر از ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس در جهان تا جایی که می‌بینیم نرخ مرگ در جهان از بیش از ۲۰ درصد در چهار پنج ماه قبل، حالا به ۳.۵ درصد رسیده است؛ اتفاقی که کشورمان در مسیر عکس آن حرکت می‌کند و با افزایش نرخ مرگ در دو سه ماه اخیر مواجه است!
این در حالی است که بر اساس آمار‌ها، شمار جان باختگان کووید-۱۹ در جهان از یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفته است؛ فوت شدگانی که بالغ بر ۲۲۸ هزارتایشان شهروندان ایالات متحده آمریکا و افزون بر ۱۵۵ هزار تن از ایشان از اهالی برزیل بوده‌اند. پس از این دو کشور، هند، مکزیک، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، پرو و ایران در رتبه‌های سوم تا دهم قرار دارند.
نکته جالب توجه دیگر در آمار‌های رو به رشد جهانی، افزایش خوشایند آمار بهبود یافتگان است که از ۳۱.۱ میلیون تن فراتر رفته است؛ آماری که رتبه اول آن در اختیار هند است که حدود ۷ میلیون بهبودیافته دارد و پس از آن آمریکا و برزیل با بیش از ۵.۶ و ۴.۷ میلیون بهبودیافته، رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند. جایگاه فعلی کشورمان در این آمار به مانند هفته‌ها و ماه‌های اخیر، رتبه یازدهم است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *