آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۰۸ مهر ۱۳۹۸
کد مطلب : 45973
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تملک و مرمت و احیاء بافت تاریخی دهدشت حدود ۵۰میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.

 «محمود باقری» در جمع خبرنگاران افزود: پیگیر مسایل و مشکلات بافت تاریخی دهدشت هستم و رسانه ها نیز حساسیت بیشتری نسبت به تخریب این بافت در اثر بارندگی و زلزله داشته باشند.

وی اظهارکرد: اگر خشتی از بافت تاریخی دهدشت بیفتند وجودمان به لرزه در می آید و دنبال هستیم مشکلات این بافت سریع تر برطرف شود اما نیاز به اعتبارات ملی و استانی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای تملک و مرمت و احیاء این بافت حدود ۵۰میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که از این میزان حدود ۲۰ میلیارد تومان برای تملک است.

باقری با اشاره به اختصاص ۱۰میلیارد تومان اعتبار به بافت تاریخی دهدشت تصریح کرد: از این میزان اعتبار  تنها۶۲۰میلیون تومان در قالب اوراق ۳ساله تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: در شورای برنامه ریزی شهرستان کهگیلویه طی سال ۹۷ و امسال هیچ گونه اعتباری به بافت تاریخی دهدشت در نظر نگرفت در صورتی که حدود ۲۰۰میلیون تومان اختصاص می دادند می توانستیم محوطه سازی را شروع کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بصورت جدی در حال پیگیری مشکلات بافت تاریخی دهدشت در سازمان میراث فرهنگی کشور هستم که اعتباری اخذ کنیم تا بتوانیم مرمت های اضطراری این بافت تاریخی را انجام دهیم.

گفتنی است پیش از این رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم‌کاری مسئولان استانی در رابطه با بافت تاریخی دهدشت، گفته بود که بعد از گذشت ۶ ماه هنوز کار جدی در زمینه ساماندهی این بافت شروع نشده است در حالی که منابع اعتباری هم وجود دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *