آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۱۵ مهر ۱۳۹۸
کد مطلب : 46096

هفته نامه زاگرس نوین گفتگویی با زهره فولادی وندا یکی از فعالان سیاسی و از کاندیداهای احتمالی انتخابات در حوزه گچساران و باشت انجام داده که از نظر خوانندگان می گذرد:

کمی خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید؟
تا قیامت ز قیام تو قیامت برپاست
از قیام تو پیام تو عیان است هنوز
همه ماه است محرم ، همه جا کرب و بلاست
در جهان موج جهاد تو روان است هنوز. . .
ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفایش محضر اقا امام زمان (ع) رهبر معظم امام خامنه ای و مردم شریف ایران .
بنده در سال ۵۳ در اهواز به دنیا آمده ام. پدرم کارمند شرکت نفت و مادرم خانه دار است، خانه داری که بعد از پدرم واقعا حق مادری را بر ما تمام کرد.ما پنج خواهر و برادر هستیم که همه ی ما شاغل بوده و الحمد لله از لحاظ مالی در وضعیت متوسط رو به بالا هستیم. از لحاظ تحصیلات دانشگاهی در دو رشته تحصیل کردم که ابتدا در رشته مامایی در دانشگاه گچساران و لیسانس حقوق را در دانشگاه کرج و فوق لیسانس حقوق بین الملل را در دانشگاه شیراز خوانده ام که البته همه در دانشگاه آزاد بوده و اکنون در انتظار آزمون جامع دکتری حقوق بین الملل هستم که باید ببینم با توجه به انتخابات می توانم در این آزمون شرکت کنم یا خیر. استخدام رسمی سازمان تامین اجتماعی هستم و ۴ فرزند پسر دارم و افتخار دارم که پدرم ترک قشقایی با مادری از قوم لر و بویراحمد میباشد و درواقع دورگه ام.

از لحاظ خط مشی فکری و سیاسی به کدوم گروه نزدیک هستید؟
از لحاظ خط مشی فکری چون رشته ام حقوق بوده اصلاح طلب و اصولگرا نیستم به صورت مستقل و پیرو خط فکری شهید بهشتی همراه با گام دوم انقلاب در عرصه انتخابات شرکت خواهم کرد. طبق قانون هر کاری خلاف شریعت باشد من نیز آن را قبول ندارم و نه تنها من بلکه هیچ حقوق خوان و حقوق دانی ان را قبول نخواهد کرد و اگر بخواهیم اصلاحیه ای در قوانین داشته باشیم باز هم باید از فیلتر شریعت بگذریم .
تمام تلاشم را مینمایم تا انچه از نظر قانون درست میباشد جامه ی عمل بپوشانم و اگر غلط است سعی میکنم وارد حیطه ان نشوم البته هیچکس انسان کاملی نیست و ما انسان ها جایز الخطا هستیم . البته هرکس بخواهد خارج از قانون اطاعت امر کند چه اصلاح طلب و چه اصولگرا اول به خود و دوم به جامعه وکشورش اسیب خواهد زد و بایدجوابگوی عمل کرد خود باشد

ارزیابی شما از وضعیت کنونی شهرستان گچساران در فاکتورهای مختلف چیست؟در چه مواردی عقب ماندگی ها و ضعف ها وجود دارد؟راهبرهای شما برای برون رفت از وضعیت کنونی چیست؟
مشکل اصلی حوزه گچساران و باشت بیکاری جوانان با امار بالای تحصیل کرده ی ان میباشد.
توزیع نامناسب منابع اقتصادی و نیروی کارامد انسانی میباشد.
منابع طبیعی به وفور وجود دارد اب و افتاب و جنگل در کنار هم اند نفت و گاز هم که ثروتی عظیم به حساب می اید در حوزه این دو تقریبا سهم زیادی در بودجه کشور را دارد پس باید دید جایگاه مردمان گچساران و باشت بر سر سفره بودجه کجا بوده است اولین کاری که میتوان کرد نظارت بر جذب نیروی انسانی در ادارات میباشد تا جایی که میشود باید از نیرو های متخصص خود شهرستان استفاده کرد و در نبود نیروی متخصص به تعداد جذب نیرو های خارج از شهرستان باید از نیرو های باشت و گچساران نیز دران شهرستان ها استفاده کرد یعنی مبادله نیروی انسانی مجرب انجام گیرد
دومین کاری که میتوان کرد استفاده از نیرو های کار افرین در ایجاد شغل های زود بازده تسریع درخرید و فروش محصولات کشاورزی,دامپروری و تولیدی و بسته بندی محصولات با کیفیت بالا حتی جهت صدوربه کشور های همسایه خلیج همیشه فارس و کمک به ورود ارز به داخل کشور است.
سومین: استفاده ازنظرات نخبگان حتی انهایی که از استان خارج شده و دغوت به همکاری از انها در سطح استان و شهرستان گچساران و باشت
چهارمین: ایجاد روحیه شاد و تقویت روحیه ی جهادی در میان مردم برای برون رفت از وضعیت کنونی

نقدهایی که به نماینده گچساران و باشت دارید بیشتر در چه اموری است؟
مردم گچساران و باشت بهترین قضاوت کننده نسبت به عملکرد این آقا هستند و بهترین تصمیم گیرنده خود مردم هستند و من در حیطه اختیارات آن ها نیستم و دخالت نمی کنم .این سوال را به مردم واگذار میکنم چون آن ها مستقیم با تصمیمات این آقا چه مثبت و چه منفی آشنا هستند و اگر در انتخابات در همان حوزه شرکت کند میزان رای مردم جوابگوی این بوده که از این آقا راضی هستند یا نیستند.

بسیاری از قشقایی ها اعتقاد دارند در دوره آقای تاجگردون به آنها بی توجهی شده است.و در انتصاب ها و نیز به کارگیری نیروها و اشتغال از سهم اندکی برخوردار بوده اند.نظر شما در این مورد چیست؟
سوال شما دو جنبه دارند یکی اینکه خود قشقایی ها چقدر انرژی گذاشتند که از نماینده بخواهند که برایشان کاری بکند چون به فرموده امام علی(ع) حق گرفتنی است.اینکه یه مطالعه عمیق میدانی و رصد علمی شود و آمار کلی گرفته شود که از هر ایل و طایفه ای چند نفر کارش انجام شده و استخدام شده و چند نفر انجام نشده است.آمار را هم تنها به قشقایی ها نمیتوانیم برگردانیم.در منطقه به جز قشقایی ها ممکن است بویراحمدی ها،باوی ها و ..هم ناراحت باشند ممکن است که یه آماری هم راضی باشند .صداقت در گفتار خیلی مهم است بعضی ها کارشان انجام شده میگویند کاری برایمان نشده است بعضی ها هم خودشان پیگیری نکردند،بعضی ها هم انتظارشان این است که نماینده بدون اینکه در دفترش زده شود بیاید خودش به صورت میدانی وارد شود.این بحث من به هیچ عنوان دفاع از آقای تاجگردون نیست فقط دوست دارم از جنبه علمی نگاهش کنم.باید آمار استخدامی ها را از وزارت های مختلف خواست و بعد قضاوت کرد .من هم قرار نیست فقط نماینده قشقایی ها شوم اگر خدا بخواهد خدمت گزارهمه مردم گچساران باشم و از مردم میخواهم مطالبگری سرسخت باشند

به نظر تان با توجه به ظرفیت هایی که در خود دارید می توانید به عنوان ناجی قشقایی قرار بگیرید؟
اولین چیزی که در وجود خودم میبینم من یک مادرم و مادری که تحصیل کرده ام مردم را میشناسم و از دوقبیله لر و ترک هستم.نه حس مادری و نه حس دورگه ای من این اجازه را به من نخواهد داد نه ترک و نه لر را نادیده نخواهم گرفت.بینی و بین الله تمام وجودم را خواهم گذاشت آماری میدانی خواهم گرفت و متناسب با جمعیت عمل خواهم کرد.به عنوان مثال اگر یه منطقه ای مانند باشت ۷۰درصد آن لر باشد و ۳۰ درصد مثلا بقیه قومیت ها در استخدام ها همین نسبت باید اعمال شود به همین ترتیب برای دیگر مناطق.سعی خواهم کرد این روند را به گونه ای انجام دهم که دلخوری بوجود نیاید.نمایندگی برای چهار سال است اما پاسخگویی آن هم دراین دیناست و هم آن دنیا.من نه دنیایم را خواهم فروخت و نه آخرتم را. قراراست بشوم نماینده خدمتگذار؛که آخرتم را بخرم.من نه نیاز مالی دارم و نه نیاز به این دارم که اسمی یدک بکشم .قوم و قبیله ام مشخص است ، تحصیلات و توانمندی هایم معلوم است به عنوان یک زن هم فکر می کنم تقریبا موفق بوده ام.نیازی ندارم خودم را بلد کنم جز اینکه احساس مسئولیت میکنم.از گچساران بسیاری تماس تلفنی دارم و مشکلات عدیده ای را مطرح میکنند و دیدم تنها راهی که میتونم در دایره ی بزرگتر کمک کنم این است که بیایم و بتوانم نماینده مجلس شوم. حال اگر صندلی مجلس نصیبمان شد این ظرفیتی است که هم ارتباط عمیقی هم با دولت دارد و هم با ملت.اگر هم انتخاب نشدم قطعا ارتباطهای مردمی ایجاد می شود که قبلا نبوده و از این طریق و با گسترش دایره شناخت و به دلیل ارتباطاتی که هست نیز می توان بسیاری از مشکلات مردم را پیگیری و حل کرد.کاری که الان ما در مرکز کوچکی انجام میدهیم می توانیم دایره اش را گسترش دهیم.

رویکردها و دیدگاه هایتان قرابت نزدیک تری با اصلاح طلبان دارد.با توجه به اینکه به نظر می رسد وجه غالب قشقایی ها از بافت اصلاح طلبانه برخوردار باشند تا چه اندازه فکر میکنید بتوانید این بدنه اجتماعی را با خود همسو نمایید؟
به نظر من اصلاح طلب اصولگرا ندارد.وقتی شما به شعور انسانی احترام گذاشتید میتوانید در قلب مردم جای بگیرید و وقتی از جنس مردم شدید واز بالا به مردم نگاه نکردید آمدید خودتان را آوردید در سطح مردم وفکر کردید مشکلاتشان مشکلات خودتان هست مردم به سمتتان خواهند آمد. مگر مردم چه میخواهند؟مردم آرامش ,اشتغال و احترام می خواهند.وقتی شما احترام بگذارید دغدغه اشتغال قشر جوان دغدغه ی شما باشد مردم هم متقابلا احترام خواهند گذاشت و به ان فرد روی خواهند آورد.حالا هرکسی می تواند باشد فرقی ندارد اصولگرا باشد یا اصلاح طلب مهم این است که شما نوع دوست باشید.خارج از هر حزبی برای خدا کار کنید.از خدا کمک بخواهید و خداوند هم خود کمک خواهد کرد.مگر امام خمینی(ره) چکار کرد جز اینکه از خدا خواست و خدا هم کمک کرد.خودش را آورد برای مردم و برای این مملکت جوان داد و برای خودش هم حصاری ایجاد نکرد که بگوید بچه من با دیگران فرق دارد. ما نیاز به تفکر جهادی اول انقلاب داریم.حزب ها همان اندازه که باعث پیشرفت می شوند تفرقه را هم موجب می شوند.ما در درجه اول باید بگیم حزب خدا و برای خدا کار کنیم.

بیش از نیمی از جامعه از بانوان و نیز به همین نسبت و حتی بیشتر جوان هستند.به نوعی شما هم اولین بانویی هستید که در استان کهگیلویه و بویراحمد پا به عرصه انتخابات مجلس می گذارید. چه ایده هایی برای تغییر در زندگی این دو قشر مهم جوان و بانوان دارید؟
بانوان سه گروه می شوند شاغلان ، دانشجویان و خانه دار. برای هرکدام می توان برنامه هایی داشت.
همان گونه که اطلاع دارید دولت و مجلس محترم با کاهش ساعت کاری مادران داری کمتر از شش سال موافقت نموده چه خوب است که این کاهش ساعت کاری را برای مادرانی که فرزند پانزده تا هجده سال هم دارند نیز اعمال شود
چرا که در این سنین یعنی پایه دوم دبیرستان به دلیل تغییرات جسمی و هورمونی جوانان نیازمند مراقبت بیشتر از طرف والدین میباشند یک جوان برای شرکت در کنکور نیازمند کمک عاطفی اطرافیان میباشد چه بهتر که مادر دراین ساعات حیاتی بیشتر در کنار فرزندش باشد فرزندی که سرمایه ی عمر خانواده ها و جامعه مدنی است . البته من نگاه جنسیتی ندارم بیشتر اسیب عدم وجود مادر را برسی کردم.

در پازل انتخابات ممکن است فضای دو قطبی یا چند قطبی ایجاد شود. در این پازل چه نقشی برای خود قائل می شوید؟
دوقطبی شدن,بازی را سنگین می کند. خیلی از اصولگراها و اصلاح طلبهایی که از این دو گروه خسته شده اند قطعا دنبال چهره ی جایگزینی میگردند و این چهره جایگزین ممکن است من باشم؛چون من در گچساران شاغل نبوده ام که مردم به خاطر مواردی مانند به کارگیری فرزندانشان از بنده دلخور باشند طبیعتا انتظاری ندارند.و آنهایی که ناراحتند و .نمی خواهند. به طیف مقابلشان رای دهند یا رای سفید خواهند داد یا به دنبال چهره ی جدیدی می باشند که یکی از این چهره ها می تواند من باشم.

مهمترین بحران هایی که استان دارد را در چه مواردی می دانید؟راهکار پیشنهادی شما چیست؟
سه بحث زیربنایی پرواز ها،جاده ها و مساله آتش سوزی منابع ملی است.در بحث پرواز ها الان دو روز در هفته گچساران و دو روز در هفته یاسوج پرواز دارد.در زمستان به خاطر موقعیت کوهستانی یاسوج پروازها بسیار پر خطر میباشند به همین خاطر باید فرودگاه گچساران از لحاظ تعداد پرواز تقویت گردد تا همنوعان یاسوجی و گچسارانی در زمستان با امنیت خاطر بهتری مسافرت نمایند.مورد دیگر اتش سوزی در جنگل ها مراتع میباشد و باید نمایندگان محترم و استانداری با تعامل و مطالعه اقدام به احداث و تجهیز ایستگاه های اورژانس و بالگرد جهت اتفاء حریق نمایند تا از این ثروت ملی که سال ها طول میکشد جبران خسارت شود پاسداری نماییم سومین مورد جاده گچساران به یاسوج است که هنگام اورژانس و تخریب جایگزین ندارد

بعضی از لیدرهای قشقایی این برنامه را دنبال می کنند که فردی از قشقایی در انتخابات حضور پیدا نکند.نظر شما چیست؟
من مقاله ای دادم تحت عنوان نقش لیدرها. بعضی معامله گر هستند و دنبال منافع شخصی و اینکه مطالبات عمومی را دنبال نمیکنند.انها افرادی هستند که با دید قومی قبیله ای در میان مردم میخواهند با حذف کاندید قشقایی نزد دیگر کاندید ها برای خودشان امتیاز کسب نمایند

بعضی اعتقاد به اقلیت بودن قشقایی ها دارند و از این منظر با لابی هایی دنبال نیامدن فردی از قشقایی در انتخابات و یا وقت کشی توسط فردی خاص برای نیامدن دیگران هستند.نظر شما چیست؟
عده ای از لیدرهای قشقایی لابی هایی انجام میدادند و من نیز متوجه قضیه شدم . من به مدت شش ماه در مقابل این افراد مقاومت کردم و گفتم اگر یک رای هم داشته باشم حضور خواهم یافت و به هیچ عنوان کنار نخواهم رفت.بعد از این که دیدند ما در این مسیر استواریم و زندگی مردم بازیچه این افراد نیست این موضوع کمرنگ شد
من اعتقادی به اقلیت بودن قشقایی ندارم چون کثرت کاندیدا ی باوی و بویراحمد در مقابل کاندیدای قشقایی و جنسیت بنده با توجه به اینکه نصف جامعه را بانوان تشکیل داده اند پس قشقایی در اقلیت نیست.

آیا تا کنون تعاملی با آقای تاجگردون داشته اید ؟
در مورد آقای تاجگردون تابحال ارتباطی با ایشان برقرار نکرده ام.اگر همین جناب تاجگردون از بنده به عنوان کسی که دارد کار سیاسی انجام میدهد کمک میخواست نه به خاطر خودش بلکه برای مردم بهترین راهکارها را در اختیارشون قرار میدادم.

اعلام حضور جناب خورشیدی در انتخابات گچساران و باشت را چگونه ارزیابی می کنید؟
ورودش را مثبت میدانم و خوشحال خواهم شد چون فردی است که جرات و جسارت کلام دارد و وقتی نقد می کند روشنگری اتفاق می افتد که قبلا انجام نشده بود و این برای همه کاندیدا ها می تواند مهم باشد.

احتمال ائتلاف و یا کناره گیری شما با دیگر کاندیداها وجود دارد؟
چون من خانمم و نصف جمعیت هم بانوان تشکیل داده اند سخت است که بخواهم پاسخی به این سوال دهم.ما باید ببینیم موج روزهای آخر به چه سمتی است آیا موج قومی قبیله ای هست آیا حزبی و جنسیتیی خواهد بود اما به مردم قول میدهم و اینکه اگر قراری بر ائتلاف و یا کناره گیری باشد بدون مشورت با مردم نخواهد بود.به مردم شریف اطلاع رسانی خواهم کرد و میگویم: که فلان شخص به دلیل شرایط سیاسی و مسائل کلان کشور ایشان بهتر میتواند عمل نماید. از مردم خواهم پرسید که من را می پسندند یا دیگری را. و این احترام دو طرفه خواهد بود.

و صحبت پایانی شما؟
ان چیزی که از مردم انتظار دارم این است که مردم مطالبه گر باشند.ولی مطالبه گری که حاشیه درست نکند.
از همین لیدرهایی که دارند رای جمع میکنند یک تضمین بخواهند اخلاقی و رسمی..آیا این آقا رفت بالا مردم را بازیچه نکند.باید مطالبه گری باشد از نماینده؛ چون عده ای بعد از انتخابات نماینده را احاطه خواهند کرد و نماینده هم کم کم غافل می شود از مردم و مطالبتشان.پس مردم باید حضوری بخواهند مطالبه گری را.اینکه میگویم کاش قانونی باشد نماینده یک هفته مجلس باشد و یک هفته حوزه انتخابیه برای این است که مردم نمی توانند بیایند تهران دوری راه ،سختی ها، هزینه ها و موارد دیگر. لذا اگر خود نماینده ارتباط بگیرد با مردم و نه لیدرها. یک ماه تا شش ماه اول شاید این دیدارها سنگین باشد ولی بعد از آن عادی خواهد شد.ضمن انکه در این دیدارها نیز باید تعیین تکلیف هر کاری مشخص بشود مثلا فلان کار می شود یا نمی شود نه اینکه اصطلاحا مردم را بدوونی.در کناراین کار اگر هم نتوانستیم مشکلی را حل کنیم برای آن راه حلی به مردم دهیم؛ خود مردم هم کمک خواهندکرد
بااینکه به من پیشنهادهای خارج از استان هم داده شده است اما هدف من از رفتن به مجلس برون رفت گچساران و باشت از بحران است.لذا ثبت نام خواهم کرد و جو سیاسی را رصد میکنم که به کدام سمت خواهد رفت و نخبگان لر وترک چه تصمیمی خواهند گرفت و من به هیچ عنوان تک روی نخواهم کرد.ان شاالله انتخابات آرامی داشته باشیم.اگرانتخاب شدم در خدمت مردم خواهم بود و اگر هم نشدم این قول را می دهم هر فردی انتخاب شد کمکش خواهم کرد و این کمک به آن شخص نیست بلکه کمک به شهروندان گچساران و باشت است.

به امید موفقیت و بهروزی برای همه ی هموطنانم در شهرستان گچساران و باشت

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۱۹ پاسخ به “مردم بهترین قضاوت کننده عملکرد تاجگردون هستند/ مقابل لیدرهای معامله گر ایستادم/ اعتقادی به اقلیت بودن قشقایی ندارم/ ورود خورشیدی را مثبت می دانم / هدف من برون رفت گچساران و باشت از بحران است/ در بحث استخدام ها بی عدالتی شده است/ نیامده ام که اسمی یدک بکشم”

 1. ناشناس گفت:

  متاسفانه یوسف باقری به تاجگردون نزدیگ شده و میخواد اجازه نده بقیه کاندیدهای بیان.قشقایی باید یه علم دار داشته باشد

 2. علیرضا گفت:

  به نظر فرد جسوری میاد .نمیتونستی دور قبل بیای.رای مون رو دادیم به کسی که نمیتونست یه سخنرانی ساده کند

 3. ناشناس گفت:

  مردم از تاجگردون بریدن
  ممکنه این خانم رو هم امتحان کنند ببینند چند مرده حلاجه..خخخخخخ

 4. ناشناس گفت:

  این خانم همانطوری که مدرکش مامایی است پس بهتر به امور بچه داری واشپزی رسیدگی کنه

  • بی طرف گفت:

   تاجگردون که ادعای معماری اقتصاد داشت جز خرابی اقتصاد مگر چیز دیگه ای عایدمون شد.به مدرک نیست به دلسوزی و کار واقعی برای مردمه نه فیلم بازی کردنهای نمایشی برای مردم و بخور بخور برای عده ای خاص

 5. ارخلو گفت:

  ما اجازه نمیدیم قشقایی بازیچه عده ای منفعت طلب قرار بگیره

 6. خشایار گفت:

  من این خانم نمی شناسم اانصافا در سطح یک نماینده نیست نگاه کنید به گفته هایش ایشان می گویند باشت اگر ۷۰درصد لر باشد بقیه قومیت های دیکه استخدام به همین نسبت باشه
  بقول حشمت فردوس ببین! مگر میشه استخدام را قومیتی کرد پس افراد قبول شده ونخبه چه میشه البت در بحث دولتی .ولی در بحث شرکتها وخصوصی ان فرد سرمایه گذار باید خودش نیروی مورد نیاز خویش را انتخاب کند ربطی ندارد کجایی باشد سود خودش وفرد دارای تخصصش را میخواد نه درصد قومییت نه تحمییلی وقومییت الان در حرفهات ضدو نقیض خیلی وجود دارد . در استان مردانه ما خانم جواب نمایندگی را نخواهد داد سر کارخانم ،افتاد.
  ممنونم از عزیزان خواننده این مطلب ساده ما

 7. ناشناس گفت:

  فقط خانم فولادی کسی که ثابت کرد زنان محکوم به چهار دیواری نیستند و بازی
  معامله گران و منفعت طلبکاران را بهم زد.درمقابل تخریب ها ایستادگی کرد بی شک نه تنها قشقایی ها بلکه دیگر شهروندان گچسارانی به خانم دکتر فولادی با سواد و حقوقدان وجسور رای خواهند داد.ما در مجلس نیاز به یک حقوق دان داریم.

 8. ناشناس گفت:

  فقط خانم فولادی کسی که ثابت کرد زنان محکوم به چهار دیواری نیستند و بازی
  معامله گران و منفعت طلبکاران را بهم زد.درمقابل تخریب ها ایستادگی کرد بی شک نه تنها قشقایی ها بلکه دیگر شهروندان گچسارانی به خانم دکتر فولادی با سواد و حقوقدان وجسور رای خواهند داد.ما در مجلس نیاز به یک حقوق دان داریم در بحث.استخدامی ها با نظر ایشان موافقم که همه نخبه ها را فارغ از هر قومی و سیاسی باید بکار گرفت ودیگر موارد استخدامی ها باید با توجه به ظرفیت دیگر اقوام که انتظار دارند اقدام کرد بهرحال هر قومی تعداد بیشتر دارند انتظار بیشتری دارند که باید عدالت را رعایت کرد.اقلیت ها هم حق دارند استخدام شوند درود بر تفکر خانم دکترفولادی

 9. محمد گفت:

  قطعآ مردم از کاندید صادق و دلسوز و مردمی استقبال خواهند کرد هر که میخواهد باشد

 10. ناشناس گفت:

  خانم فولادی یک خانم محترم تحصیلکرده هم براجامعه زنان وهم بدلایل بزرگ قشقایی است امامیدان انتخابات پستی بلندیهای زیاد دارد و یک کار همواری. نیست که بتوان باحرف زدن و چند سخنرانی و تحصیلات و جنسیت کار به این مهمی راتمام کرد این کار یک مبارزه دوستانه وبسیار سخت است وحریف قدری روبرو است همه اصلاح طلبان واصول گرایان میدانند تنها یک نفر میتواند حریف این میدان باشد واگر لرهای عزیز و مقداری غیر بومی ها کمک کنند به راحتی میشود حریف شد و این کار از عهده هیچ کس به غیر از سردار خورشیدی ساخته نیست حقیقت ما فولادی را احترام میکنیم و افتخار میکنیم به آن ولی کار سختی درپیش است باید کمک کنیم تا مرد روزهای سخت بیاید شرایط را برایش هموارکنیم خانم فولادی هم کمک کند اگر برا مردم است این طور نتیجه میدهد والا هیچ فایده ای ندارد

 11. ناشناس گفت:

  یوسف باقری معامله گر نیست شرایط را فعلا مساعد نمی بیند او محاسبه میکند نتیجه کار را اگر با او میشود می آید اگر در توان فرد دیگر ببیند او همکاری میکند تا میدان برا حریف قدر آماده شود اگر ترکها به این نتیجه برسند درخواهند از این وضعیت خارج شوند راه برون رفت از این وضعیت رسیدن به اجماع برای حضور فردی توان مند است و این قدر اصرار کنند تااوبیاید و یک رقابت سالم اتفاق بیفتد اصولگراها هم باید بدانند جمع رای آنها برابر ترک است وبا ترک اجماع کنند تا سردار بزرگ قشقایی بیاید و خانم فولادی محترم هم باید با نیت اتحاد حرکت کند اگر چنین اتفاقی روی نداد و ترک به اجماع کاندید نرسید و شرایط محقق نشد آن وقت خانم فولادی وارد عرصه شود امروز دراین میدان مرد بزرگی بودند که زحمات فراوانی کشیدند و اینها فرزندان قشقایی و تصمیم سازند هنوز نباید عجله کرد تا کار بهتری صورت گیرد حرکت نسنجیده کار را خراب میکند

 12. ناشناس گفت:

  یوسف باقری معامله گر نیست شرایط را فعلا مساعد نمی بیند او محاسبه میکند نتیجه کار را اگر با او میشود می آید اگر در توان فرد دیگر ببیند او همکاری میکند تا میدان برا حریف قدر آماده شود اگر ترکها به این نتیجه برسند درخواهند از این وضعیت خارج شوند راه برون رفت از این وضعیت رسیدن به اجماع برای حضور فردی توان مند است و این قدر اصرار کنند تااوبیاید و یک رقابت سالم اتفاق بیفتد اصولگراها هم باید بدانند جمع رای آنها برابر ترک است وبا ترک اجماع کنند تا سردار بزرگ قشقایی بیاید و خانم فولادی محترم هم باید با نیت اتحاد حرکت کند اگر چنین اتفاقی روی نداد و ترک به اجماع کاندید نرسید و شرایط محقق نشد آن وقت خانم فولادی وارد عرصه شود امروز دراین میدان مرد ان بزرگی بودند که زحمات فراوانی کشیدند و اینها فرزندان قشقایی و تصمیم سازند هنوز نباید عجله کرد تا کار بهتری صورت گیرد حرکت نسنجیده کار را خراب میکند

 13. گچساران گفت:

  امسال سال سرنوشت است از زمان تاسیس گچساران تا الان ایل بزرگ قشقایی با آن تاریخ درخشان و بزرگان تاریخ ساز و طوایف دیگر چون بویراحمد و بهبهانی ها و بختیاری ها و اصفهانی ها و کلا غیر باوی ها همواره با وجود اکثریت از قدرت و مدیریت و نمایندگی و حقوق شهروندی عادلانه محروم بوده اند و اگر این بار متحد و یکپارچه و یک نماینده از خودشان انتخاب نکنند برای همیشه تاریخ باید زیر ظلم و ستم و بی عدالتی باشند و باید همه خصوصا نخبه ها و کاندید ها و اصولگرایان و زنان باید از منافع کاذب زود گذر گذشت کنند و هدف اصلی و دایمی و اصلی که احقاق حقوق خودشان که اکثریت هستند را بدست بیاورند

 14. رحمانی گفت:

  اولا تحصیلات دانشگاه آزاد هرگز باسواد و در حد عضو قوه مقننه نیس ..
  دوما وندا ها اصلا قشقایی نیستن و اصالتا از لک های لرستان و کرمانشاه وارد قشقایی شدن ..
  سوما بنده خودم قشقای هستم و اصلا رای ب هیچ کس نمیدم اگر قرار ب رای بود فقط یک رای دارم و اونو محبور بشم بازم ب غلو تاجگردون میدم .
  و چهارما ۳۵۰۰ رای داره این خانم میگید نه جوجه رو آخر پاییز ببینید .

 15. رحمانی گفت:

  یک درصد در حد نماینده نیست

  • ناشناس گفت:

   لطفا کمی به خودت و نماینده ات بپرداز آقای رحمانی قضاوت عجولانه نکن درباره تاریخچه قشقایی در جایگاهی نیستی نظر دهید.موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *