آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۰۸ مهر ۱۳۹۸
کد مطلب : 45958

 رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح «هر مسجد یک حقوقدان» برای ارائه مشاوره های حقوقی به مردم به‌زودی در این استان اجرا خواهد شد.

حسن نگین تاجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این طرح قضات و حقوقدانان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مستمر در مساجد استان اقدام به ارائه مشاوره های حقوقی به مردم می کنند.

وی افزود: مردم مناطق شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد می توانند برای مشاوره حقوقی به قضات و حقوقدانان مستقر در مساجد استان مراجعه و پس از طرح پرسش های خود پاسخ حقوقی را دریافت کنند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی لازم از سوی رسانه های این استان و اقدام های فرهنگی گسترده از سوی متولیان امر می تواند نقش مهمی در کاهش انواع آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق در استان داشته باشد.

نگین تاجی عنوان کرد: چنانچه در کشور و کهگیلویه و بویراحمد ملاک های تعیین مهریه عقلانی و منطقی شود میزان تشکیل و بررسی پرونده های طلاق در محاکم قضایی نیز کاهش می یابد.

وی ابراز داشت: قانونگذار راهکارهایی را برای کاهش تشکیل پرونده های مهریه در محاکم قضایی تعیین و ریاست قوه قضائیه آیت الله سید ابراهیم رئیسی نیز به تازگی بخشنامه ای را برای خروج بدهکاران مهریه از زندان ابلاغ کرده است.

نگین تاجی گفت: به منظور آسیب شناسی آرای قضایی در ۲ بخش حقوقی و کیفری کارگروه هایی در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و فعال شده است.

وی اظهار داشت: پس از آسیب شناسی آرای قضایی صادره از سوی قضات کهگیلویه و بویراحمد نکات مورد نظر هر ۶ ماه یکبار برای قاضی ارسال می شود.

نگین تاجی افزود: هدف از این اقدام پی بردن قضات کهگیلویه و بویراحمد به آسیب های احتمالی موجود در برخی آرای قضایی صادره از سوی آنان است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *