آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۷ مهر ۱۳۹۸
کد مطلب : 46401

بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت بعد از گذشت ۹ ماه از افتتاحیه اش هنوز نتوانسته است خدمات قابل توجهی به مراجعه کنندگان ارایه نماید و نماینده باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی نیز علیرغم تمام وعده هایش نتواسته است در این زمینه اقدامی انجام دهد و در واقع در بیمارستان باشت زمین گیر شده است تا نه تاجی بماند و نه میر شکاری.

به گزارش ۱۹ آبان و به نقل صدای دنا، شهریور ماه سال ۹۷ بود که ریاست وقت دانشگاه علوم پزشکی خبر از افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان باشت با حضور وزیر وقت بهداشت و درمان  را داد. بیمارستانی که در سال ۱۳۹۳ و با زیربنایی بالغ بر ۴ هزار مترمربع و در سه طبقه عملیات اجرایی آن شروع شده و بخش های تخصصی کودکان، زنان و زایمان، داخلی و جراحی و ۲ اتاق عمل را در نقشه مهندسی خود جای داده بود. این بیمارستان  در آن زمان هنوز تکمیل نشده بود و افتتاح  بیمارستان ناتمام در آن وقت با اعتراضات رسانه ای همراه شد.

هر چند که مسوولین دانشگاه از آماده بودن بیمارستان برای افتتاح خبر می دادند اما در همان زمان فرماندار باشت خبر از افتتاح فاز فاز این بیمارستان می داد که خود شاهدی بر ناتمام بودن این بیمارستان بود.

این در حالی بود که از یک سو  در آن زمان هنوز بیمارستان باشت چارت تشکیلاتی نداشت و وضعیت نیروی انسانی آن مشخص نشده و از سوی دیگر وضعیت پزشک و یا پزشکان این بیمارستان به نتیجه نرسیده بود. عدم تجهیز بیمارستان به رادیولوژی مساله ای مهم بود که نگرانی را بیش از پیش در آن زمان  افزایش می داد.

اختلافات بر سر زمان  افتتاح  بیمارستان ۳۲ تختخوابی و تعویق سفر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان ادامه داشت که خبر تعطیلی کلینیک تاجگردون در باشت نیز خبر ساز شد و غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت با قرار دادن تصویری از ساختمان این کلینیک در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خبر از تعطیلی آن مجموعه داد و نوشت « این ساختمان کلینیک مرحوم حاج ظفر تاجگردون در باشت است. صدها میلیون تومان خیر و صدها هم دانشگاه هزینه کردند تا این مجموعه ساخته شد. یک روز حدود بیست متخصص داشته و امروز هم تعطیله…»

به هر صورت بود قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در دی ماه ۱۳۹۷ به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد تا پروژه های سلامت در این استان و از جمله بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت را افتتاح نماید. اورنگ ایلامی رییس وقت دانشگاه علوم پزشکی استان در مراسم افتتاحیه این بیمارستان از رفع دغدغه های بهداشت و درمان در شهرستان باشت خبر داد و گفت: سه  پزشک متخصص تمام وقت و پنج پزشک متخصص  پاره وقت در این بیمارستان  مستقر خواهند شد.   رئیس وقت  دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد همچنین از جذب شدن ۳۹ نفر از کادر بیمارستان باشت از طریق آزمون و ۱۶ نفر نیروی خدماتی از طریق پیمانکار خبر داد تا رسانه ها نیز با تیترهای درشت این مطالب را به افکار عمومی منتقل نمایند.

غلامرضا تاجگردون که افتتاح این پروژه را برگی برنده برای انتخابات ۹۸ در نظر داشت  با تمام قوا در مراسم افتتاحیه شرکت کرد و گفت: با افتتاح این بیمارستان در حوزه درمان بتوانیم خدمت شایانی  را به شهروندان ارائه  دهیم.

تاجگردون در این افتتاحیه به افزایش سرانه تخت در دو شهرستان گچساران و باشت اشاره کرد و گفت: تا سال آینده افتتاح بیمارستان در این دو شهرستان نسبت به ۶ سال پیش حدود سه برابر شده که بالاتر از سرانه کشوری است.

اما حال بعد از گذشت ۹ ماه از افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت، هنوز خبرهای خوبی از این بیمارستان به گوش نمی رسد. اورنگ ایلامی در اردیبهشت ماه با ابلاغ  سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان، کرسی ریاست  دانشگاه را به پرویز یزدان پناه سپرد تا زین پس شاید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان چاره درد بیماران باشتی باشد اما آنچه بعد از پنج ماه از سرپرستی یزدان پناه گذشته چیزی عاید مردم باشت در این زمینه نشده است.

گزارشات دریافتی خبرنگار صدای دنا حکایت از آن دارد که بیمارستان باشت نه تنها نتوانسته دردی از دردهای مردم این منطقه محروم را درمان کند که بر دردهای آن نیز افزوده است و هر روز بیشتر و بیشتر می شود. آن چنان که شهروندان باشتی می گویند تنها تغییری که در این مدت روی داده است دو شیفت شدن مرکز بستر درمانی قدیمی باشت است که صبح ها در بیمارستان ۳۲ تختخوابی و عصرها در ساختمان قدیمی مرکز بستر درمانی باشت ارایه خدمت می کنند. این در حالی است که برخی های بر این باورند که  با افتتاح بیمارستان کار خاصی صرت نگرفته است و هیچ پزشک متخصصی اعم از کودکان، زنان و زایمان  و جراحی در بیمارستان باشت مستقر نشده است که بتواند به درمان مردم و مراجعه کنندگان بپردازند.

بیمارستان باشت در حالی خود به غده سرطانی باشتی ها تبدیل شده است که در شرایط بد اقتصادی هزینه ای میلیاردی بر کشور تحمیل نمود که چندی پیش  به علت ضعف در مدیریت و ناتوانی در برنامه ریزی مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفته و از جولان الاغ ها در نیمه های شب در این بیمارستان خبر می دهند.

در شرایطی که دانشگاه علوم پزشکی استان از بهره برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت عاجز مانده است دست به کلنگ شده اند تا در شهرستان های چرام و سی سخت عملیات اجرایی بیمارستانی جدید را آغاز نمایند. حال جای این سوال باقی است که چه کسانی باید پاسخگو باشند  و اگر در میان ۷۰ اعزام ماهیانه بیمارستان باشت یکی به تصادف منجر شود و انسانی در میان راه از بین رود چه کسی باید پاسخگوی این مصیب بزرگ باشد.

غلامرضا تاجگردون که میرشکار بودنش گوش فلک را کرده است بعد از گذشت ۹ ماه، در راه اندازی بیمارستان ۳۲ تختخوابی زادگاهش عاجز مانده است تا همگان بدانند که دیگر نه تاجی مانده است و نه میر شکاری.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *