آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
کد مطلب : 45550

سید ضیاء هاشمی روز پنج شنبه در جمع برخی از اهالی رسانه استان گفت: تحولات در هر جامعه ای بیشتر باشد رویدادهای خبری آن جامعه هم بیشتر خواهد شد .

هاشمی ادامه داد : اخبار علاقه عمومی نیست اخبار اتفاقاتی است که سرنوشت های مختلفی را برای جامعه ایجاد می کند .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در استان ما تحولات زیاد بوده است عنوان کرد: شاید مهم ترین دلیل این تحولات توجه بیش از حد مردم استان به انتخابات باشد زیرا مردم فکر می کنند که انتخابات تاثیر زیادی در زندگی آنان دارد .

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی انتخابات نماد مشارکت مردم در سرنوشت سیاسی خودشان است و این مشارکت در چهارچوب قانون مقبول و آثار مثبت قراوانی دارد .

سید ضیاء هاشمی در ادامه افزود: ایرنا به عنوان اولین رسانه رسمی ایران علاوه بر اینکه نقش یک خبرگزاری دارد خود را در کمک به سایر رسانه ها متعهد می داند .

هاشمی با تاکید بر اینکه خودمان را رقیب هیچ رسانه ای نمی دانیم و بعنوان رسانه در کنار دوستان هستیم اظهار کرد: ایرنا رسانه دولت است و روابط عمومی باشد و نمی توانیم نسبت به چالش مردم بی تفاوت باشیم ایرنا رسانه دولت و ملت است .

وی گفت : اتفاقات خوبی در کشور می افتد و در استان نیز شاهد پالس های خیلی مفیدی بودیم در استان دانشمندانی داریم که در دنیا پر استفاده هستند .

هاشمی در ارتباط با فساد در جامعه بیان کرد: مهمترین عامل مبارزه با فساد شفافیت است و رسانه ها علمدار شفافیت و امر به معروف و نهی از منکر هستند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا خاطرنشان کرد: شفافیت مهمترین راه مبارزه با فساد است. حمایت از رسانه ها یکی از مهمترین راه هایی است که برای جلوگیری از ایجاد فساد باید انجام شود.

هاشمی گفت: دولت، قوه قضاییه و مجلس اگر عزم جدی مبارزه با فساد دارند، باید از رسانه ها حمایت کنند.

وی با بیان اینکه شفافیت امری ضروری است، عنوان داشت: شفافیت باید در همه حوزه ها و به دور از نگاه تبعیضی وجود داشته باشد.

هاشمی تصریح کرد: رسانه های مختلف باید این امکان را داشته باشند که در چارچوب قانون و اخلاق حرفه ای به نقد بپردازند.

هاشمی خاطرنشان کرد: ما رسانه ها باید به اصول و اخلاق حرفه ای پایبند باشیم و حوزه های قدرت نیز باید اجازه داده و کمک کنند که رسانه ها به شفافیت کمک کنند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا شفافیت را مانع فساد دانست و بیان کرد: اگرچه حتما باید برخورد قضایی اتفاق بیفتد، اما برخورد های قضایی صرف، موجب ریشه کنی فساد نمی شود. قانون گذاری درست و نظارت عمومی در کنار سایر نطارت ها می تواند در این حوزه تاثیر گذار باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه نظارتها نیز به شکل رسمی و یا همگانی بروز می کند، گفت: بخش مهمی از نظارت همگانی از طریق رسانه ها شکل می گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *