آخرین اخبار

استخدام‌های فامیلی داد آیت الله ملک حسینی را در آورد؛ تبعیض‌ها فساد را ایجاد می‌کند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: گاهی در بحث استخدام‌ها، مدیران مورد حمله قرار می‌گیرند که باید به آنها گفت درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید و اگر شما را به خویشاوندبازی متهم می‌کنند، این کار را نکنید تا شما را متهم نکنند.اعضای شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد پیش از ظهر […]

اشتراک گذاری
۰۲ شهریور ۱۳۹۸
کد مطلب : 45107

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: گاهی در بحث استخدام‌ها، مدیران مورد حمله قرار می‌گیرند که باید به آنها گفت درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید و اگر شما را به خویشاوندبازی متهم می‌کنند، این کار را نکنید تا شما را متهم نکنند.اعضای شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد پیش از ظهر امروز در نخستین روز از هفته دولت با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در این دیدار با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر مدار نفی ولایت شیطان و طاغوت و طاغوتیان و پذیرش ولایت الهی شکل گرفته، اظهار داشت: لازمه موفقیت، تولی به این ولایت است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تبریک هفته دولت، خطاب به مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استان افزود: شما مدیر شده‌اید تا ظرفیت‌ها را به فعلیت برسانید و آنچه بالقوه است را شکوفا کنید.

ملک‌حسینی با بیان اینکه جامعه ما سختی های زیادی را پشت سر گذاشته و از سختی‌های کنونی هم عبور می‌کنیم، گفت: مدیریت در فضای ساده کار چندان سختی نیست بلکه شرایط سخت نیازمند مدیر است و شکل‌گیری شرایط سخت، بستر برای نیاز به مدیریت است.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت برای عبور از مخمصه‌هایی است که اجازه نمی‌دهد ظرفیت‌ها به فعلیت برسد، عنوان کرد: مدیران زیاد این جمله را تکرار نکنند که پول و بودجه نیست، چون در این صورت مردم یک پاسخ به شما می‌دهند و آن این است که آن موقع که پول بود چه کردید که الان ناله می‌زنید پول نیست؟

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مردم انتظار دارند مدیریت عقل اتفاق بیفتد نه مدیریت پول، ابراز کرد: مردم، شما مدیران را خواستند تا بیندیشید و فکر کنید و عبور از شرایط سخت را رقم بزنید، بنابراین باید جامعه هدف را به صورت دقیق شناسایی کنید و اگر انجام کاری نیازمند پول بود به محض رسیدن بودجه همه مطالعاتش از قبل انجام شده باشد.

ملک‌حسینی با بیان اینکه هرکس مدیریت پول را جایگزین مدیریت عقل کرد درک دقیقی از مدیریت نداشته است، گفت: حرکت جهادی به معنای سرعت بخشیدن از بالقوه به بالفعل و از ظرفیت به شکل است و چنین حرکتی خون دل خوردن و نخوابیدن دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز سر و صدای فساد خیلی بلند است و آنگونه که مقام معظم رهبری هم گفته است فاسدان در نظام هستند اما فساد سیستمی نیست، عنوان کرد: فساد هر چه که باشد در نظام جمهوری اسلامی ایران شرم‌آور بوده و به معنای عبور از قانون و به سمت تبعیض رفتن است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تبعیض‌ها فساد را ایجاد می‌کند، گفت: مبارزه با فساد که رسالت همگانی است باید به هنگام باشد و برخورد با متخلف باید بدون تبعیض صورت گیرد.

ملک‌حسینی بیان کرد: بسیاری از کسانی که مدعی مبارزه با فساد هستند با فساد مبارزه نمی‌کنند بلکه با فاسد مبارزه می‌کنند و چون در این زمینه مسائلی از جمله دشمنی و نزاع باندی وجود دارد چنین کسانی خود مفسد هستند زیرا فساد را تشدید می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه نباید عداوت‌ها، منطقه‌گرایی‌ها و مسیر سیاسی ما سبب شود دشمنی کنیم و بعد نام مقدس مبارزه با فساد را بر آن بگذاریم، گفت: سه حوزه نظارتی مربوط به سه قوه وجود دارد که خوب است اما گاهی شاهد این هستیم که در نظارت‌ها مسئولیت‌گریزی و فرافکنی اتفاق می‌افتد بنابراین باید یک نظارت واحد وجود داشته باشد که این فرافکنی‌ها و مدارگریزی‌ها اتفاق نیفتد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خواستار تقویت حوزه‌های نظارتی شد و گفت: گاهی بحث استخدام‌ها خیلی سر و  صدا می‌کند و مدیران مورد حمله قرار می‌گیرند که باید به آنها گفت درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید و اگر شما را به خویشاوندبازی متهم می‌کنند، این کار را نکنید تا شما را متهم نکنند.

ملک‌حسینی همچنین از اصحاب قلم خواست ضابطه‌ها و قوانینی را که چنین اختیاراتی به مدیران می‌دهد را نقد کنند و خطاب به مدیران هم گفت: حالا که چنین اختیاراتی به شما داده شده چیزی به نام رحم هم در دلتان باشد.

وی با اشاره به اینکه گاهی در بحث استخدام‌ها مبادله صورت می‌گیرد، افزود: اگرچه کسی متوجه این موضوع نمی‌شود اما خدا که می‌داند، بنابراین باید به گونه‌ای عمل کنیم که ظلم و تبعیضی نباشد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های متنوع گردشگری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی اشاره داشت و بیان کرد: هنر این نیست که انسان بگوید این ظرفیت‌ها وجود دارد و بخواهد به آنها ببالد، بعد از چهل سال نباید به ظرفیت‌ها ببالیم بلکه باید به شکوفا شدن آنها ببالیم و از غنا به استغنا برویم.تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *