آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۰۸ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 29871

سال ۱۳۶۸ بخشی از زمین های منابع ملی سی سخت به امور اراضی واگذار میشود که به بنکداران واگذار میشوند که از این زمین ها در راستای باغداری استفاده کنند و اجازه هر گونه ساخت و ساز ویلا و..در این زمین ها ممنوع بوده است و فقط مختص درخت کاری هستند.

اما متاسفانه می بینیم که در منطقه بندان سی سخت و در روز روشن این باغات جهت ساخت و ساز خاکبرداری شده و در بعضی جاها هم ویلاهای ساخته شده است که در اینجا هم نقش دستگاههای دولتی خدمات رسان مثل منطقه سروک بیش از پیش نمایان میشود.

ساخت و سازهای که بصورت علنی انجام میشوند و بعد از اتمام کار حکم قلع و قمعشان صادر میشود و تخریب هم نمیشوند.

مهندس اکوانیان مدیر امور اراضی جهاد و کشاورزی شهرستان دنا طی گفت و گویی با دنانیوز بیان داشتند:کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز منطقه بندان دنا قبل از سالهای ۹۲ و ۹۳ بوده از سال ۹۳ تاکنون ساخت ساز غیر مجاز نداشته ایم . تعداد انگشت شماری اقدام به ساخت ساز نمودند که به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ در بدو شروع کار مانند پی کنی و دیوارکشی با هماهنگی دادستان محترم شهرستان دنا و مشاورین انتظامی اقدام به تخریب سازه و برگشت خاک به حالت اولیه نمودیم .

اکوانیان گفت : آرای صادره قضایی در سالهای ۹۳ و ۹۴ بوده اما شورای تامین شهرستان به درستی گفته چرا اجازه ساخت و ساز داده شده و ادارات خدمات رسان مانند آب برق و… همه امکانات را داده اند حالا حکم تخریب صادر بشود.

وی در ادامه گفت درهفته پیش رو بعلت اینکه لودرهای شخصی با ما در بحث تخریب ساخت و سازهای غیر قانونی همکاری نمی کنند و ادارات هم لودر ندارند و تنها اداره اموره عشایر لودر دارد که برای یکشنبه پیش رو قول همکاری داده است که چند مورد تخریبی در برنامه کاری داریم. معضلی که در حال حاضر با ان روبه رو هستیم ساخت و سازهای غیر قانونی و در ادامه حکم قلع و قمع های که اجرا نمیشود

با این رویه تغییری در صورت مسئله ایجاد نمیشود به طوری که هر ساله بر تعداد این ساخت و سازها افزوده میشود و در همان گام های اول باید جلوی این پدیده شوم گرفته نشود و دستگاههای اجرایی هم خدماتی مثل اب ،برق و…به این ساخت و سازهای غیرقانونی ارائه ندهند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *