آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۲ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 40114

 

امروز رسانه های نزدیک به تاجگردون از نامه نماینده مردم گچساران وباشت به رئیس شورای شهر تبریز خبر دادند .

در این نامه که متن آن منتشر شده تاجگردون با اعلام اینکه در یاسوج مناطقی به نام ستارخان وباقر خان نام گذاری شده از وی خواست تا خیابانی به نام سردار اسعد بختیاری در مرکز استان آذربایجان شرقی نام گذاری شود.

 خواهر خواندگی بین شهر‌ها و کشور‌ها یکی از قرارداد‌هایی است که از مدت‌ها قبل بین کشور‌هایی که با هم مشترکات فرهنگی، هنری، تاریخی و… دارند باب است. بعنوان مثال در تهران میادینی به نام آرژانتین ،سئول ، آفریقا ، و… سال هاست که نام گذاری شده است و متقابلا در پایتخت این کشورها نیز میادین ویا خیابان هایی با نام های ایرانی است بعنوان مثال : 

یک خیابان در بخش گنگ‌نام شهر سئول کره‌جنوبی وجود دارد که نامش تهران است وشرکت‌های «سامسونگ» و هینیکس» دفاتری در این خیابان دارند ویکی از گرانترین سازه‌های کره نیز در همین خیابان تهران است.

بنابر این پیشنهاد نام گذاری نام میدان یا خیابانی در شهر یا کشوری دیگر امری است که در سایه تفاهم نامه ها و خواهر خواندگی انجام می پذیرد و اگر قرار است به شورای شهر تبریز کسی پیشنهاد نام گذاری خیابانی به نام یک سردار لر را بدهد باید شورای شهر یاسوج باشد که بنام سردار و سالار ملی یعنی ستار خان وباقر خان در این شهر مناطقی را نام گذاری کردند.

اگرچه تاجگردون بخوبی از رویه نام گذاری وتفاهم خواهر خواندگی به خوبی آگاه هست اما کسانیکه به رفتارهای پوپولیستی وی در شرایط خاص آگاهی بیشتری دارند نیک می دانند که نه نام گذاری ستارخان وباقرخان در یاسوج تازگی دارد که یاد تاجگردون افتاده باشد و نه سردار اسعد بختیاری تازه درگذشته که بخواهد برای نکو داشت نام وی پیشنهاد نام خیابانی در تبریزداده شود.

کیست که نداند تاجگردون برای هزینه انتخاباتی اش به سردار لر هم رحم نمی کند و می خواهد با رفتاری پوپولیستی برای آراء بختیاری های مقیم گچساران با این رفتار عوام فریبانه کیسه بدوزد .

بختیاری هایی که در نگاه تاجگردون شهروند درجه چندم محسوب می شوند و خواسته های آنها از نماینده در لابه لای سفارشات اقوام خاص گم شده است.

بی شک رویه معمول آن بود که تاجگردون به شهرداران گچساران وباشت نامه بزند و تقاضای نام گذاری خیابانی به نام سردار مشروطه ای بکند که او حتی در دیار خود میدانی ندارد چه برسد به شهر وشهر دار تبریز !
این هم بماند که چطور نام سرداری مانند آریو برزن ویا محمد بهمن بیگی همان معلمی که عشایر آذربایجان خدمات آن را فراموش نخواهند کرد به ذهن تاجگردون خطور نکرده است ؟!

البته خبروحدت اصولگرایان در گچساران و نشست آنها در زیر یک سقف اتفاقی  است که تاجگردون نتوانست نگرانی خود را از این گردهم آمدن پنهان کند و سعی کرد تا با نوشتن نامه ای سرگشاده افکار عمومی را به بیرون از حوزه انتخابیه خود معطوف کند .

چنانچه هم خود تاجگردون وهم حامیان وی خوب می دانند موضوع تی شرت برای دایورت افکار عمومی و شبکه های اجتماعی بمنظور فراموشی چه موضوعی تدارک دیده شد و داد خبرنگاران منصف  از این فضای مسموم در استان را بلند کرد و

سرپرست خبرگزاری تسنیم در استان کهگیلویه وبویراحمد در روز جشن خبرنگار به رفتار رسانه ای آنها واکنش نشان داد و با کنایه گفت :بعضی ها خودشان بیانه می دهند و خودشان تکذیبش میکنند و از استاندار خواست بعنوان رئیس شورای تامین استان به چنین موضوعاتی ورود کنند.

 
بهرحال اینکه کدام میراث ملی  در روز های آینده قربانی انتخابات شود احتمالی است که به میزان رای اقوام غیر بومی در گچساران بستگی دارد.راک نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۷ پاسخ به “وقتی تاجگردون برای فریب افکارعمومی دست به دامان ستارخان و باقرخان شد”

 1. قشقایی گفت:

  تو قشقایی ها را اینجا فریب دادی و رایشون رو گرفتی و هیچ کاری برای این ایل نکردی ما تو این منطقه کاستی نداشتیم که به فکر خیابان های تبریز افتادی

 2. بیداری گفت:

  سردار اسعد عامل کشتار آزادیخواهان از جمله قتل ستارخان بود
  این آقا در این ماههای مانده به انتحابات از شلوغ بازیها بسیار خواهدکرد

 3. ماکیاول گفت:

  مرد هزار چهره دیگه حنات برای هیچ کس رنگی نداره

 4. بختياريهاي دوگنبدان💐 گفت:

  سردار اسعد کیست؟
  در ر سانه ها در مورد سردار اسعد بختیاری آمده است : علی‌قلی‌خان سردار اسعد (زادهٔ ۱۲۳۶ منطقه بختیاری – درگذشتهٔ ۱ آبان ۱۲۹۶ تهران) معروف به سردار اسعد بختیاری، از رجال سیاسی دوره قاجار و از رؤسای ایل بختیاری، که حیات سیاسی وی مقارن با به قدرت رسیدن چهار پادشاه در ایران بود.
  سردار اسعد بختیاری معروف‌ترین شخصیت سیاسی لر‌ها در دو قرن اخیر است که در خانواده مذهبی حسینقلی خان ایلخانی بختیاری به دنیا آمد. پدرش از شدت علاقه و اصراری که به برپاداشتن نماز شب داشت به «قائم اللیل» شهرت دارد و افتخار تأمین هزینه‌های هفت ساله کارگاه بازسازی حرم امام علی (ع) در نجف در عصر ناصرالدین شاه قاجار را دارد.
  سردار اسعد فرزند چنین پدری است و از این رو علی قلی نام گرفت و تا آخر عمرش اجازه نداد در حضورش به او «خان» بگویند چرا که «علی قلی» را بزرگترین عنوان و لقب می‌دانست و بزرگی را در غلامی علی (ع) یافته بود. تنها لقبی که اجازه می‌داد به او خطاب کنند، «حاجی» بود؛ آن هم بعد از تشرفش به مکه مکرمه.
  علی‌قلی‌خان پسر چهارم حسین‌قلی‌خان ایلخانی بود، که پس از به توپ بستن مجلس شورای ملی به فرمان محمدعلی‌شاه، به پشتیبانی از برادرش نجف‌قلی‌خان صمصام‌السلطنه و پسرعموی خود، ابراهیم‌خان ضرغام‌ السلطنه ، در اعتراض به این عمل برخاست و پس از فتح اصفهان به دست سواران بختیاری، از راه اراک، خود را به منطقه بختیاری رسانید و شخصاً فرماندهی سواران بختیاری را، در فتح تهران و احیای مشروطیت، عهده‌دار شد.
  وی در برهه‌ای از تاریخ ایران، در منصب وزیر جنگ و دوره‌ای نیز عهده‌دار وزارت داخله بود. از دیگر وقایع مهم در زمان حیات سیاسی علیقلی‌خان، اکتشاف نفت در مناطق جنوب و جنوب‌غربی فلات ایران، توسط کنسرسیوم دارسی، در استان خوزستان و چاه شماره یک مسجدسلیمان است.

 5. بختیاری گفت:

  گویل غیرتی نوابیت تاجگردون با پنبه سر ایبره از او طف بختیاری ها را یکی یکی از مدیریت در شرکت نفت و ادارات و در آمدشان حذف میکند و برای فریب مردم این ظاهر فریبی ها را میکند فکر میکنه ما بختیاری ها ساده ایم

 6. بختیاری گفت:

  گویل غیرتی نوابیت تاجگردون با پنبه سر ایبره از او طرف بختیاری ها را یکی یکی از مدیریت در شرکت نفت و ادارات و در آمدشان حذف میکند و برای فریب مردم این ظاهر فریبی ها را میکند فکر میکنه ما بختیاری ها ساده ایم

 7. ناشناس گفت:

  آن زمان که ستارخان وباقرخان درمحاصره بودند اگرسرداراسعدباکمک دیگرآزادی خواهان نبود ومحاصره رانمیشکست این دوخان و بقیه مردم ازگرسنگی میمردند لطفا تاریخ روتحریف نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *