آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۰۹ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 29899

ظاهراً مسئولین با دیدن نابسامانی های پیش آمده در کشور، تدابیر و تصمیماتی داشته اند. پروسه یا پروژه ای تحت عنوان #میز_خدمت! این شهر و آن شهر جهت پاسخگویی به مردم و پیگیری و رفع مشکلات آنها رسم پیدا کرده! اقدامی که آنقدر عنوان اش به ظاهر جدی هست اما محتوا و روشی کاملا مضحک دارد.

حضور عده ای مسئول اداره و سازمان در مصلی های نماز جمعه، که بعد از اقامه نماز جهت پاسخگویی به مردم، اعلام حضورشان را، از پشت تریبون مصلی اعلام می کنند. همین تریبون هایی که سالهاست از این همین مشکلات و ادارات بی اطلاع اند یا اگر در اطلاع اند صدایشان شنیده نشده و در هر دو حالت جز کم کاری و کوتاهی در قبال مسئولیت خطیرشان معنی دیگری در بر نداشته!

توده مردم ما بزرگ تر از این تصمیمات کوچک هستند که در این جلسات و دور همی هایشان، با برگزاری چند نشست، در بدترین شرایط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پیش آمده این چند ساله، کاسه چه کنم! چه کنم! برداشته و انتظار دارند با چند دیدار در مصلی ها حل و فصل شود! موضوعی که شاید بنا به همین کم کاری ها بوده! که اخیراً #سید_احمد_خاتمی امام جمعه محترم پایتخت در پشت تریبون اقرار به خلوت شدن صف های نماز جمعه کرده!

بنظرم اگر قرار باشد میز خدمتی باشد باید در بین توده #مردم باشد. مردم حاضر در نماز جمعه و مصلی ها #همه_مردم نیستند. میزهای خدمت باید پایگاه ها و نقاط مختلفی چیده شوند در بهترین و بدترین زمانها و مکانها. در بین مراکز شهرها، پارکها، کوچه و محل، با همه اقشار اعم از بازاری، کارگری، تا راننده و مسافر، کتابخانه و مدارس، ورزشگاه ها و کمپ های اعتیاد، زندان، دادگاه، بیمارستان و اورژانس ها و خیلی جاها که #مردم دستشان به دهنشان نمی رسد حاضر باشند، صدایشان را بشنوند و همکاری لازم را برایشان مبذول فرمایند.

#محمد_سروش_نیا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *