آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۵ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 42261

چند سالی است که بعضی از مدیران ادارات و سازمان های مختلف استان کهکیلویه و بویراحمد با فشار به بعضی از رسانه ها و یا تطمیع آنها، سعی می کنند عملکرد سازمان خویش را آن طور که باب میل آن ها است به خورد جامعه بدهند. در این میان بعضی از رسانه ها با تن دادن به این کار، عملا وظیفه روزنامه نگار را با عملکرد خود که بیشتر شبیه به روابط عمومی ادارات بود تا روزنامه نگاری، زیر سوال بردند که البته هنوز هم ادامه دارد و با فشار و زور مدیران، به جای انعکاس واقعیت ها و انتقاد از عملکرد بعضا ضعیف مدیران، سعی می کنند واقعیت ها رو باب میل مدیران به جامعه انعکاس دهند ..
اما بعد از ورود نرم افزار اینستاگرام، با توجه به محبوبیت خاصی که این نرم افزار در فضای بی در و پیکر فرهنگی ما به دست آورد، بعضی از مدیران ما از این فرصت بادآورده نهایت استفاده را بردند و با ساختن یک صفحه در اینستاگرام به نام خود و یا با پیشوند پرطمطراق فن پیج، به جای این که وقت خویش را صرف فکر کردن، مشورت با اهل فن، برنامه ریزی، تصمیم گیری، تصمیم سازی و مدیریت مجموعه تحت نظر خویش کنند، سعی می کنند بیشتر وقت خویش را صرف مدیریت صفحه خویش در نرم افزار اینستاگرام بکنند و معمولا هم با به اشتراک گذاشتن چند تصویر و نوشتن کپشن کوتاه که معمولا هم یا تصاویر جلسه است و یا بازدید و یا مراسم فاتحه و…، نهایت تلاش خویش را به کار می گیرند که به زور به مردم القا کنند که ما هم داریم کار می کنیم و گزارش عملکرد می دهیم!!
این در حالی است که وظیفه مدیر گزارش لحظه ای تمام تحرکات روزانه خویش به مردم نیست، بلکه این وظیفه روابط عمومی هر اداره یا نهاد است که نتیجه جلسات و بازدیدها را در بازه های زمانی مشخص به مردم گزارش دهد؛ آن هم نتایج جلسات و عملکردها، نه گزارش لحظه ای جلسات و بازدید ها که بالای نود درصد هیچ خروجی خاصی جز اتلاف وقت مدیر مربوطه نداشته و ندارد.
به نظر می رسد که بعضی از مدیران ادارات و سازمان ها عاجز از انجام وظیفه مدیریتی خویش در سازمان هستند و برای سرپوش گذاشتن بر ضعف خویش در انجام وظیفه، کار خویش را رها کرده و به جای روابط عمومی اداره انجام وظیفه می کنند که در این مورد هم آماتور و ناتوان نشان می دهند و معلوم نیست که باید این عزیزان را مدیر سازمان بنامیم یا مدیر روابط عمومی سازمان..! حال به نظر شما دلیل این کار چیست؟

۱: نبود روابط عمومی در ادارات و سازمان ها ….
۲: آشنا نبودن مدیران با وظیفه روابط عمومی ادارات …
۳: ضعف مدیران و آشنا نبودن با وظیفه مدیریتی خویش در سازمان ….
۴: همه موارد..

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “مدیرانی که در اینستاگرام مدیریت می کنند”

  1. رضا گفت:

    لطفا شر نگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *