آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 29799

نشست هم اندیشی خبرنگاران افتخاری گچساران با مسئول روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در محل نماز خانه سپاه ناحیه گچساران برگزار شد، در این نشست درباره‌ نقش رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به بسیج، نحوه تعامل با رسانه‌ها و راهکارهای بهبود این تعامل بحث و تبادل نظر شد.
مسئول روابط عمومی سازمان بسیج در بخشی از سخنانش در این نشست،گفت:روابط عمومی به نوعی حدواسط سازمان و افکار مردم است و در عین حال نیز معتقد هستیم که رمز موفقیت نیز به افکار سنجی و نظر خواهی کردن از مردم برمی گردد.
سرهنگ داوودی بهادری به ایرادات کار در حوزه روابط عمومی ها اشاره کرد و افزود:این نکته بسیار حائز اهمیت است که در حوزه روابط عمومی و رسانه به هیچ وجه نباید بدنبال شخص محوری بود،چرا که نتیجه عکس خواهد داد.
بهادری بیان کرد:در فضای رسانه ای کار باید با جدیت پیگیری و دنبال شود،هرچند فعالیت توسعه محور وتاثرگذار باید مد نظر قرار گیرد و نباید هم از تلاش در راستای اطلاع یابی غفلت کرد.
مسئول روابط عمومی سازمان بسیج تصریح کرد:قاعده اصل ارتباطات به نوعی تکریم فرآیندی و مستمر است،اما یک خبرنگار باید اصول حرفه ای خبرنگاری و امانت داری را حفظ کند،اگر چه ارتباط با رسانه ها باید مستمر ،دائم و بدور از هرگونه ملاحظات سیاسی باشد.
بهادری عنوان کرد:همه می دانیم که بسیج منشا خدمات ارزشمندی در کشور بوده و هست و انتظار از رسانه ها هم انعکاس مطلوب عملکرد بسیج به آحاد جامعه است،هر چند معتقدیم که خدمات و زیبایی های یک عمل باید به مردم نشان داده شود.
وی افزود:تخصص گرایی در یک رسانه بسیار مهم است،اگر چه در به خدمت رساندن رسانه ها ضعف هایی هم وجود دارد،اما خواهش بنده این است که همه‌ رسانه‌ها را باید با یک دید ملاحظه کرد و نگاه گزینشی یا تبعیض‌آمیز با رسانه‌ها نباید وجود داشته باشد.
بهادری خاطر نشان کرد:مدت هاست که بسیج در عرصه مطالبه گری ورود کرده است و شایسته است که زیبایی های خدمات بسیج به جامعه نیز منتقل شود،هرچند آمایش رسانه ای و تقسیم کار در امر رسانه بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد:بنابراین در این خصوص بار مسئولیت و تعهد بر دوش رسانه انقلابی سنگینی می کند، اگرچه یک رسانه وظیفه‌ خود می‌داند که امانت‌دار خوبی باشد و اگر ارتباط عادلانه‌ای با همه رسانه‌ها برقرار شود رسانه‌ها هم تلاش خود را در زمینه‌ پوشش صحیح اخبار انجام خواهند داد.
درادامه نیز خبرنگاران و اصحاب رسانه به ارائه پیشنهاداتی در زمینه ارتباط بیشتر بسیج با رسانه‌ها پرداختند و در این نشست نیز در بخش‌های آسیب شناسی و تعامل بین بسیج و رسانه، بررسی نقاط ضعف و اطلاع‌رسانی بسیج در رسانه ؛ بحث و تبادل نظر شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *