آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۸ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب : 43456

دستگاه قضا استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور قضات قانونمند اقدامات خوبی در سطح استان در حوزه‌های مختلف از جمله مبارزه با فساد اقتصادی و برخی تخلفات اداری داشته باشند. تا جایی که اقشار مختلف مردم و دانشجویان، دانشگاهیان و سایر اصناف از عملکرد دستگاه قضا در استان اعلام رضایت کردند. اکنون مردم، کارگران و دانشجویان امید دارند که پرونده‌های مهم استان از جمله پرونده کارخانه قند یاسوج و پرونده زمین‌های دشت سقاوه هر چه سریعتر به سرانجام برسند.
بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در این رابطه مطلبی را برای این سایت خبری ارسال کرده که عیناً منتشر می‌شود؛
رئیس کل محترم دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد
جناب آقای نیکمرام
سلام علیکم
قضاوت کردن تنها یک شغل نیست بلکه دفاع ازحق مظلوم، ظلم ستیزی و در مقابل بی عدالتی و تجاوز به حقوق دیگران ایستادن است.
قاضی بودن از شغل‌های سخت، مهم وحساس جوامع وبه خصوص جامعه‌ای اسلامی می‌باشد. یک قاضی با صدور حکم حق و عادلانه می‌تواند اعتمادجامعه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دراین آشفته بازار اقتصادی افزایش دهد، که این نشان دهنده‌ی جایگاه والا و تاثیرگذار این شغل درجامعه می‌باشد.
الحمدلله مدت‌هاست که در استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد صادر شدن احکامی شجاعانه و عادلانه از سوی قضات این استان بوده‌ایم.
با این وجود عدم رسیدگی به موقع و صادر نشدن احکام کارخانه قند یاسوج و مشخص نشدن وضعیت آن و عدم اجرای برخی از احکام دیگر سؤال برانگیز است.
با یک مطالعه ساده می‌توان ستم‌ها و پایمال شدن حقوق دیگران به دلیل معطل ماندن پرونده در شعبه ۳ و همچنین تأخیر در صدور احکام زمین‌های دشت سقاوه بعد از گذشت یکسال و ماندن پرونده در عین بلاتکلیفی در شعبهٔ ۲ دادگاه را مشاهده کرد. این امر سبب شده است تا مردم و طرفداران عدالت و بیت المال در استان آزرده خاطر گردند.
مبارزه با مفاسد اقتصادی و خشکاندن ریشه فساد در جامعه می‌تواند القا کننده امید به جامعه باشد که در شرایط فعلی انتظار از دستگاه قضا و قضات آن بیشتر است.
همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری «طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها» را ضربه به اقتدار قوه قضاییه دانستند و فرمودند: وقتی پرونده‌ای در محاکم به نتیجه نمی‌رسد، از نظر مردم نشان‌دهنده ناتوانی و سردرگمی دستگاه قضایی در این پرونده است، بنابراین باید پرونده‌ها با سرعت لازم به نتیجه برسند و احکام صادر شده اجرا شوند.
مردم و دوستداران عدالت و ظلم ستیزی در استان حال منتظر صدور احکام از طرف قضات این دو پرونده می‌باشند و ما دانشجویان نیز به مطالبه‌ی خود در این باره با همراهی مردم خواهیم پرداخت. بیش از یک سال معطلی برای پرونده زمین‌های سقاوه و ابطال قراردادها توسط سازمان‌های مربوطه و همچنین نوعی تردید در رسیدگی به پرونده کارخانه قند در محاکم مربوطه، چیزی نیست که گذشت زمان بر آن تأثیر بگذارد و یا از اولویت خارج شود، ضمن اینکه توقع ما از شجاعت قضات بسیار بیشتر از این بود و هست و انشالا عن قریب، لیست منسجم و جامعی از رانت‌ها، زمین خواری و کوه خواری و باغ شهرهای غیرقانونی، تخریب محیط زیست، دست اندازی برخی ادارات و اشخاص ذی نفوذ به منابع عمومی به صورت علنی پیش روی دستگاه قضایی استان، عرضه خواهد شد و در رویکرد جدید قوه قضائیه انتظار رسیدگی جدی داریم
باارزوی توفیق.
بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *