آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۱۱ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب : 29113

عدل هاشمی پور نماینده مردم چرام در مجلس شورای اسلامی با حضور در کارگاه فسفات چرام آخرین روند پیشرفت این پروژه را با حضور مدیر کارگاه و. دیگر مدیران و. معاون فرماندار چرام بررسی کرد.
در ابتدای این نشست مهندس میر مدیر جوان پروژه فسفات چرام با ارائه توضیحاتی روند اجرایی و مشکلات و کمبودهای موجود پروژه را مطرح کرد که البته نبود زمان‌بندی و سرعت پایین کار و. کمبود اکیپ‌های کاری از نکاتی بود که عدل هاشمی به‌طور ویژه به آن‌ها اشاره و تذکر داد که برطرف شود.
نماینده شهرستان‌های چهارگانه که یکی از شعارهای انتخاباتی وی فسفات چرام بود امروز در نشست بررسی این پروژه بیان کرد: خوشحالم که بعد از ۴۹ سال با پیگیری‌های مجدانه معدن آهک هیدراته و فسفات چرام تعیین تکلیف شد از این بابت نگرانی ندارم.
وی افزود: به صورت هفتگی و ماهانه در تهران برای این معدن جلسه داریم و همه مدیران کل را برای تأمین زیرساخت‌ها و همکاری‌های لازم به تهران کشاندم چراکه از تعهدات دولت است.
هاشمی پور با انتقاد از روند کند اجرای پروژه فسفات چرام گفت: اکیپ‌های اجرایی برای محوطه‌سازی و دیوار آن با توجه به مساحت آن بسیار کم است و کار به درستی جلو نمی‌رود و باید تعداد اکیپ‌ها زیاد شود چراکه سود در سرعت انجام کار است.
نماینده کهگیلویه بزرگ با اشاره به اینکه به‌اندازه کافی نیرو در چرام است بیان کرد: این پروژه تنها پروژه‌ای است که پول دارد و باید برای اجرای دیوارهای حفاظتی ۲۰ هکتار زمین نیرو اضافه شود.
وی خطاب به مدیر کارگاه فسفات چرام تأکید کرد: ما را بیشتر از این معطل نکنید و. من تحمل فرصت سوزی را ندارم چراکه امید در دل مردم به وجود آمده است.
هاشمی پور به بحث زمان‌بندی پروژه اشاره و. تصریح کرد: زمان‌بندی آیتم‌های کارخانه آهک هیدراته را من می‌خواهم من خودم پروژه‌ای بودم کارکردم و کارگاهی که زمان‌بندی ندارد کارگاه نیست.
نایب ریس کمیسیون انرژی در نشست بررسی پروژه معدن فسفات چرام گفت: مردم و اصحاب رسانه هنوز باور ندارند که قرار است اینجا اتفاقی بیفتد و. تا کوره راه‌اندازی نشود کسی باور نمی‌کند و مردم به دیوار توجهی ندارند چراکه قبرستان هم دیوار دارد.
وی افزود: آیتم به آیتم به عنوان یک آدم اجرایی باید بدانم که تکلیف این پروژه چه می‌شود.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این تا خیرات را چطور می‌خواهید جبران کنید و زمانی که آقای غریب پور آمد در اینجا باید تجهیزات نصب بوده و. کلید آن زده شود.
هاشمی پور که از نبود لیست بیمه کارگران نگران بود خطاب به مسئولان فسفات چرام گفت: جان انسان‌ها برای من مهم است و ارزش قائل هستم و. کارگری که روز می‌آید اینجا باید شب با خیال راحت به خانه خود برود من می‌دانم چه خبر است بیمه را رد کنید و اولویت نیروها با روستاهای اطراف و. نیروهای تخصصی در شهرستان چرام است.
هاشمی پور بیان کرد: خوشحال می‌شوم این دخترم که الآن دست کش پوشیده و. مثل یک مرد اینجا نظارت می‌کند این برای ما افتخار است.
وی افزود: نیروهای فنی و اجرایی همه این‌ها در چرام است و همه را به اسم می‌شناسم و باید به مرور وارد کارگاه شوند.
عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه فسفات چرام هم‌اکنون مهم‌ترین پروژه در چرام است خطاب به فرماندار و. مدیران شهرستان چرام گفت: به خدا با نشستن در اداره و خانه مشکلی حل نمی‌شود پس لازم است مرتب و روزانه فرماندار و اکیپ‌های از فرمانداری و مدیران مرتبط با پروژه سرکشی کنند.
هاشمی پور بیان کرد: غیر از خدا می‌داند در این ۳ سال در رابطه با این معدن چه خون دل خوردم و منت کشیدم از زمانی که شریعتمداری وزیر وقت صنعت به اینجا آمد تا به امروز و باید از این فرصت استفاده کنیم.
وی بیان کرد: فارغ از همه مسائل سیاسی و جناحی باید به توسعه زیرساخت‌ها در منطقه کمک کنیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به نبود زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: ریس جمهور و وزیر میاد یاسوج اما می‌گویند چون ۳ ساعت راه هست منطقه ما نمی‌آیند و ساخت باند هواپیما را پیگیری و خوشبختانه زمین خریداری شد و. الآن ۴ میلیارد تومان اعتبار دارد و اگر نکردم تا یکی دو. سال آینده اولین فوکر سرمایه‌گذار می‌آورم باند فرودگاه دهدشت اگر هم مردم و مردم اعتماد نکردند بقیه کار را ادامه دهند.
هاشمی پور در خصوص روند اجرای پروژه فسفات چرام گفت: از سرعت کار راضی نیستم و از فرماندار. می‌خواهم مجدانه پیگیری کندو. موانع را از سر راه بردارد.
وی در پایان تصریح کرد: از اصحاب رسانه می‌خواهم به‌موقع اطلاع‌رسانی کنند و. معایب و. محاسن را ببینند فعالیت و نظارت اصحاب رسانه خیلی تأثیرگذار است تا مسئولان رسیدگی کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *