آخرین اخبار

شهردار دوگنبدان:بر مبنای عدالت عمل کردیم/تاجگردون:مانند قبلی ها عمل میکردید

در سال های گذشته در پرداخت این آیتم ها به پرسنل شهرداری عدالت رعایت نشده بطوریکه کارگر خدماتی (پارکبان) ما ۱۰ درصد (یک آیتم) را دریافت می کرده ولی یک نیروی دیگر شهرداری در حالی که در اتاق و پشت میز نشسته بر اساس رابطه خاله خورزویی  ۳۵ درصد یک آیتم را گرفته است

اشتراک گذاری
۰۷ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب : 29033

نشست پیگیری مطالبات کارگران شهرداری دوگنبدان با حضور نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت، معاون عمرانی استاندار، فرماندار گچساران، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل دفتر شهری استانداری، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دوگنبدان و نمایندگان کارگران شهرداری در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.نمایندگان کارگران شهرداری حاضر در جلسه با انتقاد ازموضوع پیش آمده( حذف آیتم های حق فنی، سختی کار، نوبت کاری، حق بسیجی از احکام حقوقی پرسنل شهرداری) عنوان کردند: چطور می شود با این شرایط سخت اقتصادی حقوق ما کاهش پیدا کند در حالی ما همانطوری(قبل از حذف آیتم ها) هم مشکل داشتیم.

ما مخالف اجرای قانون نیستیم اما چرا در شهرستان های دیگر استان و همچنین استان همجوار مزایای دیگری به پرسنل شهرداری در نظر گرفته و پرداخت می شود ولی شهرداری دوگنبدان خبری از این مزایا نیست .
در ادامه شهردار دوگنبدان گفت: این دستورالعمل قانونی( حذف آیتم ها از احکام حقوقی پرسنل) مربوط به شهرداران قبلی می باشد که سازمان بازرسی و … به این  موضوع ورود کرده و شهرداری دوگنبدان را مکلف به اجرای آن کرده است.
مسعود ظفری افزود: ما در بحث پرداخت آیتم ها به پرسنل شهرداری عدالت را رعایت کرده ایم یعنی آن دسته از نیروهای که مستحقق دریافت آیتم ها می باشند به آنها پرداخت می کنیم و آنهایی که شرایط دریافت آیتم ها را ندارند به آنها پرداخت نمی کنیم.
ظفری گفت: ما ملزم به رعایت قانون هستیم.
شهرداردوگنبدان تصریح کرد:این در حالی است در سال های گذشته در پرداخت این آیتم ها به پرسنل شهرداری عدالت رعایت نشده بطوریکه کارگر خدماتی (پارکبان) ما ۱۰ درصد (یک آیتم) را دریافت می کرده ولی یک نیروی دیگر شهرداری در حالی که در اتاق و پشت میز نشسته بر اساس رابطه خاله خورزویی  ۳۵ درصد یک آیتم را گرفته است.
مدیرکل دفتر شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک سری بداخلاقی های در این موضوع صورت گرفته است.
سید حسین کاظمی با ابراز گلایه از شهردار و شورای شهر دوگنبدان افزود: از شهردار و شورای شهر دوگنبدان گلایه دارم چون منبع برای پرداخت حقوق ندارند به پرسنل شهرداری اعلام می کنند  مدیرکل شهری اجازه پرداخت را نمی دهد، لطفا بد اخلاقی نکنید.
کاظمی تصریح کرد: ما شرایط کارگران را درک می کنیم اما موظف به اجرای قانون هستیم.
در ادامه یکی دیگر از اعضای شورای شهر دوگنبدان عنوان کرد: بدلیل نبودن چارت سازمانی در شهرداری دوگنبدان این موضوع باعث بی نظمی شده است.
رمضان عباسی افزود: در جلسات متعددی  که در این خصوص برگزار شد حضور داشتم اما متوجه نشدم این مشکل از قوانین کار است یا از قوانین شهرداری هاست در ضمن( قوانین این دو) هیچ وجه مشترکی با هم ندارند.
عباسی تصریح کرد: باید قانون اجراء شود ولی درست اجراء شود و در این خصوص باید عدالت رعایت شود.
در ادامه عضو دیگر شورای شهر دوگنبدان اظهار داشت: در این موضوع دو بحث وجود دارد۱- شفاف سازی شهردار و شورای شهر دوگنبدان در خصوص این معضل و بعد نتیجه گیری این موضوع می باشد.
مسلم کرمی با انتقاد از شهردار دوگنبدان اظهار داشت: در خصوص موضوع اعتبار از محل پروژه های عمرانی جهت امور جاری شهرداری اول اینکه در شورای اسلامی اسبق ، پروژه های مختلفی در قبال ۳۰ میلیارد اعتبار از محل مطالبات شهرداری تعریف شده و پس ازتصویب در شورا به تصویب کمیته انطباق هم رسیده و جهت اجراء به شهرداری وقت ابلاغ شده است.
کرمی خاطر نشان کرد: پس هیچ شورایی امکان لغو قوانین قبل را ندارد دوم اینکه ایراداتی که کمیسیون عمران شورا از روند اجرایی و موضوعات مربوط به پروژه های مذکور از شهردار گرفته هنوز بدون پاسخ مانده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر دوگنبدان بیان کرد: در رابطه با حذف آیتم هایی از احکام حقوقی پرسنل زحمتکش شهرداری که همه واقفیم از پر تلاش ترین کارکنان ادارات بوده و زمینه کاری پراکنده و سنگینی دارند واقعا متاسفم ! و  باید به استناد ماده ۱۱ طرح طبقه بندی مشاغل این کسری ها در قالب تفاوت تطبیق و براساس قانون به انان پرداخت گردد و در این زمینه با همه توان از حقوق کارکنان زحمتکش شهرداری دفاع خواهیم کرد.

در ادامه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با گلایه  از در حاضرین جلسه اظهار داشت: صحبت ها مطرح شده فقط چرا بود اما کسی پیشنهاد یا راهکاری عنوان نکرد.
پروانه نیک مرام افزود: ما بروی ماده ۱۹ بحث داریم چرا بعداز اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ماده ۱۱ را جایگزین نکردیم
آیتم های از کارگران شهرداری کسر شده است که باید در جای دیگر این  آیتم ها جبران می شد که چنین چیزی اتفاق نیافتاده است.
وی بیان کرد: این حقوق پرداختی آن هم دراین شرایط بد اقتصادی و تورم جوابگو معیشت کارگران شهرداری نمی باشد.
نیک مرام عنوان کرد: با توجه به اینکه ماده ۱۹ طرح طبقه بندی مشاغل پس از تطبیق وضع کارکنان با طرح، کلیه پرداختی های مستمر که تا قبل از تصویب طرح در ارتباط با شرایط شغلی و به تبعه شغل در کارگاه پرداخت می شده از جمله سختی کار، فوق العاده شغل، نوبت کاری و… از تاریخ تصویب نهایی طرح به بعد هیچگونه مزایای تحت عناوین مذکور جدا از مزد گروه و مزد و مبنا قابل برقراری نخواهد بود.
وی تصریح کرد: اما درکنارماده ۱۹ ماده ۱۱ طرح طبقه بندی مشاغل نادیده گرفته شده است در ماده ۱۱ تفاوت تطبیق کسانی که قبل از اجرای طرح دستمزد بالاتری دریافت می کردند طی چهار نوبت از پایه استحقاقی که بر اساس مصوبات شورای عالی کار به آنان تعلق می گیرد و باقی مانده احتمالی مذکور کماکان جدااز مزد گروه و پایه به آنان پرداخت خواهد شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد  یادآوری کرد: در ماده ۲۶ قانونکار هرنوع تغییرعمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه باشد پس از موافقت کتبی اداره کار قابل اجرا میباشد در غیر این صورت رای مراجع حل اختلاف قابل اجراست.
نیک مرام خاطر نشان کرد: بخشنامه شورای عالی کار حداقل دستمزد را مشخص کرده و اگر بالاتر از حداقل مزد باشد خلاف قانون نیست و هیچ منعی ندارد اما اگرزیر حداقل مزد باشد خلاف قانون و مقررات کارمی باشد.
در پایان نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت اظهار داشت: که شهردار دوگنبدان می بایستی قبل از زدن احکام (حقوق) کارگران چنین نشستی با اعضاء حاضر در جلسه برگزار می کرد.
غلامرضا تاجگردون افزود: احکام زده شده با توجه به صحبت های مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت قبل محاسبه و پرداخت شود و مبنای آن هم اداره کار استان و شهرستان است.
تاجگردون خطاب به شهردار دوگنبدان گفت: شما هم مانند شهرداران قبلی در خصوص حذف آیتم های  پرسنل شهرداری اقدامی نمی کردید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “شهردار دوگنبدان:بر مبنای عدالت عمل کردیم/تاجگردون:مانند قبلی ها عمل میکردید”

  1. ناشناس گفت:

    مانند قبلی خها خلاف قانون عمل کنبید چون غلام دنبال رای میگرده و احتمال ریزش ارا داره بخاطر این کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *