آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۳۱ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب : 29543

ستار هدایت‌خواه به علت حضورش در انتخابات دوره‌های گذشته اشاره کرد و گفت:
دوره گذشته شورای مشورتی به آمدن بنده در انتخابات اصرار داشتند، هدف حفظ انسجام این مجموعه بود که اعتقاد داشتند اگر به غیر از بنده (ستار هدایت‌خواه) به عنوان کاندیدای اصولگرایان معرفی شود تفرق ایجاد می‌شود و این جریان چند شقه خواهد شد؛ دکتر حداد عادل، آقا تهرانی و داوود احمدی‌نژاد به کهگیلویه و بویراحمد آوردند و اصرار به کاندیداتوری بنده بود. علیرغم اینکه وظیفه بنده حضور در عرصه دیگری برای خدمت به نظام و انقلاب است.
اعلام کرده‌ام که استخاره می‌کنم اگر خوب یا بد آمد در هر صورت باید کاندیدای شوید استخاره «خوب» آمد و خوبی حضورم در انتخابات بود و بر مردم اتمام حجت شد؛ روز قیامت اگر از مردم بپرسند که چرا به فلانی رأی دادی که شرایط استخدام‌های فله‌ای، تبعیض، زد و بند، معامله‌گری و کوتاهی در انجام وظیفه ایجاد کرده است دیگر فردی بهانه‌ای ندارد که بگویند فرد دیگری نبود و ما رأی ندادیم و هم انسجام مجموعه حفظ شد؛ هم ادای تکلیف کردم و هم باری از دوش بنده برداشته شد.
در دوره مجلس دهم برخی با سازوکار اصولگرایان همراهی نکردند و «خلقی پور» به عنوان گزینه اصولگرایان انتخاب شد اما باز هم برخی دوستان همراهی نکردند و ایشان بدون اطلاع، کناره‌گیری خود را اعلام کرد و نهایتاً باوجوداینکه بنده قصد کاندیداتوری نداشتم و اعلام کردم که کاندیدا نمی‌شود اما باید «تابع تصمیم جمع باشیم تابع تصمیم جریان باشیم.» برخی جمله «تابع تصمیم جمع باشیم تابع تصمیم جریان باشیم.» را کامل بیان نمی‌کنند و صداقت در کارشان نیست.
همواره می‌گفتم که قصد کاندیداتوری ندارم اما این جریان اصولگرایان باید تصمیم بگیرد، برای اینکه کاندیدا نشوم از یاسوج رفتم و آقایان «خلقی پور»، «حسینی» و «پناهی» دنبال بنده به گچساران آمدند و اصرار بر کاندیداتوری بنده شدند و گفتند که ۷ نفر از جریان اصولگرایان برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرده‌اند و خود این یعنی تفرق و تشتت.
۱۰ شرط برای کاندیداتوری گذاشتم؛ شرط اولم انسجام این مجموعه بود به شرطی می‌آیم که همه‌ی کسانی که همه افرادی به عنوان اصولگرایان کاندیدا شده‌اند هماهنگ شوند و حمایت کنند.
شرط دوم هم این بود از همین الآن به فکر دوره بعدی انتخابات باشید.
بعدازاینکه ۱۰ شرط را قبول کردند ساعت ۱۴ از گچساران به سمت یاسوج حرکت کردیم و ساعت ۱۶ در فرمانداری بویراحمد برای انتخابات ثبت‌نام کردم، همه اصولگرایان شروط را قبول کردند به جز «مهدی روشنفکر». ظاهراً هرچه تلاش کردند ایشان قبول نکرد و در جلسه اصولگرایان حضور پیدا نکرد.
افرادی که برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرده بودند با توجه به ضرورتی که برای انسجام وجود داشت آقایان «جانی پور»، «فدایی»، «فرهادی»، «امامی» استعفا دادند.
تمام تلاش اصولگرایان این بود که انسجامی حاصل شود متأسفانه این شرط را تحقق ندادند.
در تمام این دوره‌ها علی‌رغم میل باطنی خودم و تشخیصم که امروزه اطاعت از فرمان ولی حضور در عرصه فرهنگی و فعالیت فرهنگی است. اما بنا به تصمیم جمع و اصرار دوستان من آمدم و شرط گذاشتم که دور بعد به فکر کاندیدای دیگری باشید.

ستار هدایت‌خواه در ادامه به ساز و کار انتخاب کاندیدای نهایی جریان اصولگرایی و شرط و شروطی که آقای روشنفکر نپذیرفت اشاره کرد.
اکثریت به این نتیجه رسیدند که مصلحت این است که اگر «مهدی روشنفکر» کاندیدای این جریان باشد همه از او حمایت کنیم، اگر «هدایت‌خواه» کاندیدا باشد همه بپذیرند با اینکه بنده ۱۲ سال قبل هم هیچ‌وقت قصد کاندیداتوری نداشتم و از ۴ سال قبل گفته بودم که کاندیدا نخواهم شد اما برای اینکه صادقانه با «مهدی روشنفکر» رفتار کرده باشیم و فریب در کارهایمان نباشد نیت کرده‌ام بین خودم و خداوند و گفته‌م اگر در این سازوکار بر روی بنده توافق شد من می‌پذیرم. «روشنفکر» پیشنهاد داد که اگر اصولگرایان گفتند نه «روشنفکر» و نه «هدایت‌خواه» روی فرد سوم توافق شود؛ اما باز هم «روشنفکر» شرط و شروط‌های دیگری گذاشت و هرچه اصول‌گرایان اصرار کردند نپذیرفت و اعلام کاندیداتوری کرد.
شورای هماهنگی نیروهای انقلاب برگزار شد و در این نشست ۴ احتمال وجود داشت: یک؛ آقای «مهدی روشنفکر» شروط را نپذیرد، دوم: «روشنفکر» کاندیدا شود، سوم: «هدایت‌خواه» کاندیدا شود و چهارم؛ نه «روشنفکر» نه «هدایت‌خواه» و نفر سوم به عنوان کاندیدا معرفی‌ شود.
شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اعلام کردند اصولگرایان باید بین «هدایت‌خواه»، «خلقی‌پور»، «سید مسعود حسینی» و «پناهی» یک نفر را به عنوان کاندیدا مشخص کنند، «خلقی‌پور»، «حسینی» و «پناهی» نپذیرفتند گزینه بعدی «مسعودی» و «امیدی‌پور» هم نپذیرفتند. تصمیم گرفتیم یک گزینه‌ای معرفی‌ شود که خود «روشنفکر» و حامیانش رغبت داشته باشند و قبول کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *