آخرین اخبار
اشتراک گذاری
10 June 2019
کد مطلب : 28659

منابع مطلع قطعی شدن انتخاب استاندار کهگیلویه و بویراحمد را تایید کردند تا یک ایلامی دیگر مدیریت این استان را به عهده بگیرد.

علی‌محمد احمدی که حدود ۲۰ ماه در این استان شخص اول اجرایی بود از چندین ماه قبل، به دنبال رفتن بود؛ این را می‌شد از تق و لق شدن جلسات و حضور و انگیزه‌اش در پیگیری امورات فهمید.

او وقتی نماینده مردم آبدانان و دهلران بود، حسین کلانتری را معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام کرد و امروز در کهگیلویه و بویراحمد جای خود را به منصوب‌شده آن روزهای نمایندگی می‌دهد.

کهگیلویه و بویراحمد، در شرایطی که دردی جز اقتصاد و اشتعال ندارد، نتوانست بیش از ۱۹ ماه از یک اقتصاددان و اقتصادخوان بهره‌ای ببرد؛ فارغ از موفق بودن یا نبودن آقای احمدی در این استان باید گفت که بدتر از همه این‌ها این است که جای یک تحصیل‌کرده اقتصاد را یک نیروی روانشناس امنیتی با روحیه خاص خودش می‌گیرد.

معلوم نیست دقیقا چه کسی و کسانی برای این استان با همه دردهایش تلاش کردند تا در نقطه مقابل اقتصاد، یک نیروی سیاسی و امنیتی را _فارغ از سطح توانمندی او- به صندلی اول این استان برسانند.

حواشی خاص این استان، روحیه سیاست دوستی و سیاست‌زدگی، فشارهای سیاسیون، عملکرد استاندار، تمایل وزارت کشور به استفاده از نیروهای خود و همه این‌ها در چرخش تخصص مدیریت ارشد این استان از اقتصاد به سیاست و امنیت نقش دارند اما نباید فراموش کنیم که خود شخص علی‌محمد احمدی برای این همه اشتیاقش به رفتن دست‌کم قبل از اینکه مسئولیت پرآب و نان‌تری به او بدهند، باید حرف‌های شنیدنی و مهمی داشته باشد.

اینکه در این چرخش ۱۸۰ درصدی از دو حوزه اقتصاد و سیاست باید فرد جانشین باز هم از استان ایلام انتخاب شود، بسیار شک‌برانگیز و عجیب است؛ شک از اینکه یا آمدن احمدی به این استان اشتباهی بود، یا رفتنش و یا هم آمدن حسین کلانتری!

شک از اینکه، تصمیم‌گیرندگان و پشت‌پرده‌ها دقیقا چه در سر می‌پرورانند و برای آرزوهای بر باد رفته ساکنان این سرزمین، چه نسخه‌ای پیچانده‌اند.

آیا باز هم، کهگیلویه و بویراحمد، رزومه کاری یک استاندار دیگر را پر می‌کند یا حسین کلانتری با دست پر برای خدمت به این استان آمده است؟

آیا احمدی، هدفمند یک همشهری و منصوب خود را از ایلام به اینجا آورده است؟ و یا وزارت کشور فکر می‌کند باید با آزمون و خطا، استاندار برای کهگیلویه و بویراحمد مشخص کند؟

اگرچه هنوز  در دنیای پیچیده و پر از معامله سیاست و مدیریت، انتخاب استاندار کهگیلویه و بویراحمد قطعی و نهایی نشده اما آقای کلانتری بلیط پرواز از تهران را گرفته است؛ پرواز از تهران به شیراز و سفر زمینی از شیراز به یاسوج!

او یک روانشناس امنیتی است و شاید بیش از احمدی بداند برای ماندن بدون حاشیه در کهگیلویه و بویراحمد، چه کند و چگونه عمل کند.

در سوابق کلانتری آمده است؛ 

وی در سال ۱۳۴۲ در شهرستان دره شهر متولد شده است و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران می باشد که حدود ۲۰ سال به عنوان فرماندار در شهرستان های ، مهران ، شیروان ، چرداول ، دهلران و برخی پست های مدیریتی دیگر مشغول به کار بوده است. 
وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی در استان ایلام می باشد.

مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت های سیاسی ایشان در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب میگردد.

وی همچنین در دولت های نهم و دهم به عنوان کارشناس در استانداری ایلام مشغول به کار بوده است.
کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه سازان ایران اسلامی «حامیان دکترحسن روحانی» را در استان بر عهده داشته است.

“کلانتری” علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء نخستین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان ایلام و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره‌شهر است.
او، اکنون مدیرکل امنیتی وزارت کشور است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *