آخرین اخبار

پرداخت های رفاهی تبعیض آمیز در یک اداره و واکنش مدیر کل

یک سایت محلی مدعی شد:یکی از مدیران کل در استان کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی تعجب برانگیز از محل اعتبارات رفاهی برای خودش مبلغ ۱۲ میلیون تومان پرداخت کرده است. به گزارش  د، محمدعلی علیمردانی که چندماه قبل به سمت مدیرکلی راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد، از محل کارانه رفاهی که سالانه […]

اشتراک گذاری
۱۴ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8481

یک سایت محلی مدعی شد:یکی از مدیران کل در استان کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی تعجب برانگیز از محل اعتبارات رفاهی برای خودش مبلغ ۱۲ میلیون تومان پرداخت کرده است.
به گزارش  د، محمدعلی علیمردانی که چندماه قبل به سمت مدیرکلی راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد، از محل کارانه رفاهی که سالانه به کارمندان دولت اختصاص می یابد، ۱۲ میلیون برای خود و قریب به ۶ میلیون برای معاونین پرداخت کرده است.
نکته جالب تر اینکه برخی از کارمندان کمتر از یک میلیون تومان و مبالغی نظیر ۶۵۰ و ۷۰۰ هزارتومان نیز دریافت کرده اند که همین تبعیض باعث اعتراضاتی زیادی در راه و شهرسازی استان شده است و یاس و ناامیدی را در کارمندان در آستانه سال نو و البته انتخابات ریاست جمهوری بوجود آورده است.
ماجرا زمانی لو رفت که یکی از کارمندان که مشخص نیست چه کسی است، در اعتراض به این اقدام لیست اسامی و مبالغ دریافتی را نوشت و کپی آن را در تمام اتاق ها پخش کرد که یک نسخه آن نیز به  رسانه ها نیز رسیده است و تعدادی از افرادی که در لیست نام آنها دیده می شود اعداد و ارقام مربوط به خودشان را تائید کرده اند.
پس از اینکه این موضوع به گوش همه کارمندان رسید، جو انتقادی بسیار شدیدی شکل گرفت و انتقادات نیز قربانی گرفت و باعث عزل دو کارمند از سمتشان شد که البته بنا به گفته مسئول روابط عمومی هنوز حکمی بر عزل کسی صادر نشده است ولی یکی از مدیران ستادی عزل شده، برکناری خود را تائید کرد و گفت به مدیرکل محترم عرض کردم بر چه اساسی اینگونه کارانه ها را پرداخت کرده اید و ایشا هم گفت هر کسی بر اساس زحمتی که کشیده است و در پاسخ به وی گفتم چطور من که یکسال تمام زحمت کشیده ام و در بسیاری از مواقع از ساعت ۷ صبح تا ۷ عصر

حضور داشته ام کمتر از حقوقم گرفته ام اما شما از راه نرسیده ۱۲ میلیون تومان گرفته اید!؟ و گفتم لطفا دو خط از زحمات خودتان را برایمان بازگو کنید! اصلا مگر در این چندماه که شما مدیر راه و شهرسازی شده اید چه اتفاقی افتاده است!
بر اساس این گزارش، طبق قانون توزیع کارانه در حوزه اختیارات مدیر است و پرداختی ها سقف مشخصی ندارد، اما حداقل آن باید ۱ و ۲ دهم برابر حقوق کارمندان باشد که این موضوع برای بسیاری از کارمندان رعایت نشده است.
نکته قابل توجه این تصمیم بحث برانگیز آنجاست این کارانه از اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن و بر حسب تلاش ها و اقدامات سالانه هر اداره کل به آن پرداخت می شود و در واقع بر اساس میزان تلاشی که کارکنان راه و شهرسازی انجام داده اند، مبالغ تعلق می گیرد در حالی که علیمردانی در نیمسال دوم به این سمت منصوب شده است و این مبالغ حاصل تلاش کارمندان و مدیر قبلی بوده است!
یک نکته دیگر اینکه در زمان مدیریت فدایی و جهانگیری دو مدیرکل پیشین راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید، تقریبا هیچ اعتراضی به کارانه ها وجود نداشت و همه راضی بودن چرا که میانگین پرداختی ها معقول و بر اساس یک میانگین متناسب پرداخت شده بود و هیچ کارمندی کمتر از ۱ میلیون تومان نگرفته بود

و بالاترین پرداختی هم قریب به ۵ میلیون بود.
این موضوع باعث موجی از یاس و ناامیدی میان پرسنل تلاشگر راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای آخرسال شده است و اقدام علیمردانی که زمانی مسئولیت یکی از ستادهای شهرستانی احمدی نژاد را برعهده داشت هم در حساب دولت تدبیر و امید نوشته خواهد شد!

واکنش مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد به این خبر

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد انتشار خبری مبنی بر پرداخت های نامتعارف به برخی مدیران این اداره کل را کذب محض خواند و تاکید کرد که انتشار چنین اخباری براساس برخی اهداف خاص در رسانه ها منتشر شده است.

محمدعلی علیمردانی گفت: هفته گذشته، در برخی رسانه ها خبری مبنی برانتشار پرداخت میلیونی به برخی مدیران اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد منتشر که متاسفانه هیچگونه واقعیتی نداشته است.

وی با تاکید برکذب بودن خبر منتشره، اظهارداشت: آنچه که در مجموعه پرداختی در اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفته و می گیرد براساس قانون بوده و روال عادی خود را طی کرده است.

مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه وبویراحمد افزود: ما نیز دوست داریم به مدیران و پرسنل زحمتکش زیرمجموعه مان پاداش تقدیم کنیم اما متاسفانه چنین اعتباری وجود ندارد.

علیمردانی با بیان اینکه اگر چنین پول هایی که برخی آقایان ادعا کرده اند در اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت می توانستیم اضافه کاری های معوق مانده را پرداخت کنیم، خاطرنشان کرد: هیچ پرداخت نامتعارف و غیرقانونی در این اداره کل وجود نداشته و مطمئن باشید هر اقدامی بخواهد شکل بگیرد براساس قانون و بانظارت دستگاههای نظارتی مرتبط شکل می گیرد.

وی گفت: اسناد مالی و پرداخت ها در اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد شفاف و روشن بوده و هیچگاه از قانون عدول نکرده و نمی کنیم.

مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه وبویراحمد افزود: هیچگونه استخدامی در این اداره کل نیز وجود ندارد و ما نمی توانیم به درخواست های استخدام پاسخ مثبت بدهیم که در برخی اوقات شاهد بداخلاق هایی در این ارتباط نیز هستیم.

علیمردانی گفت: انتشار اخبار کذبی که منجر به شایعه سازی، تهمت، افتراء و تخریب مجموعه اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد شود درصورت صلاحدید پیگیری قانونی می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *