آخرین اخبار

وکیل‌الدوله یا وکیل‌المله؟!

تاجگردون: هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند، تاکید کرد که اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند، گفت: تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد. غلامرضا تاجگردون با […]

اشتراک گذاری
۰۷ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8414

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند، تاکید کرد که اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند، گفت: تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به اعلام کاندیداتوری همزمان تعدادی از چهره‌های اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری طی روزهای اخیر اعلام کرد: واقعیت این است که صرف اعلام کاندیداتوری افراد برای این‌که این فرد واقعاً توانایی ریاست‌جمهوری داشته باشد، کفایت نمی‌کند.

هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند

او در پاسخ به سوالی درباره اعلام کاندیداتوری حمید بقایی، گفت: نمی‌دانم که آیا تعریف مفهوم «رجل سیاسی» در شورای نگهبان تغییر کرده یا خیر اما تا جایی که می‌دانم تمامی افرادی که تا به امروز مطرح شده‌اند، بنابر تعاریف قبلی، «رجل سیاسی» محسوب نمی‌شوند و در این راستا تفاوتی میان بقایی و بقیه وجود ندارد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ادوار گذشته افراد بسیار سرشناس‌تر از این افرادی که امروز اعلام کاندیداتوری کرده‌اند، داشتیم که به‌دلیل این‌که بنابر تعریف شورای نگهبان «رجل سیاسی» محسوب نمی‌شدند، تایید صلاحیت نشدند.

لزوم جدیت شورای نگهبان در اطلاق «رجل سیاسی» به نامزدها

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نگهبان باید جایگاه ریاست‌جمهوری را بسیار جدی بگیرد و بدون تعارف نسبت به این‌که فلان نامزد نزدیک به کدام حزب و جریان سیاسی است، در راستای تایید صلاحیت نامزدها اقدام کند.

نامزدی که تبدیل به «مصیبت بزرگ» شد

او یادآور شد: متاسفانه طی یکی، دو دهه اخیر شورای نگهبان فردی را به‌عنوان «رجل سیاسی» تشخیص داد و همین فرد تبدیل به مصیبتی بزرگ شد و به نظر می‌رسد شورای نگهبان نباید مرتکب چنین اشتباهاتی شود.

اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند

نماینده اصلاح‌طلب مردم گچساران و باشت در مجلس دهم در پاسخ به سوالی درباره تعدد نامزدهای اصولگرا گفت: دوستان اصولگرا باید بدانند که آن‌چه پیش از این یک بار انجام شده، تکرار می‌شود و اگر فردی را شب آخر مطرح کنند، مردم به او رای می‌دهند، تصور نادرستی است و درواقع نه نظام مرتکب چنین اشتباهی می‌شود و نه مردم چنین تصمیمی می‌گیرند.

امکان وحدت اصولگرایان بسیار ضعیف است

تاجگردون اعلام کرد: فضای فعلی سیاسی کشور نشان می‌دهد امکان وحدت در میان اصولگرایان بسیار ضعیف است و درصورتی که وحدتی هم محقق شود، کاندیداهایی که تاکنون اعلام شده‌اند، جریان‌ساز نیستند.

هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرایان جریان‌ساز نیستند

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ کل کشور خاطرنشان کرد: مردم در هر صورت تصمیم خود را خواهند گرفت و این تصمیم منطقی خواهد بود. اصولگرایان می‌توانستند با تاکتیک دیگری وارد میدان شوند اما در حال حاضر اولاً این تعدد کاندیداها راه به جایی نمی‌برند و در ثانی چهره‌هایی که معرفی شده‌اند، جریان‌ساز نیستند.

تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد

تاجگردون در پایان در پاسخ به این سوال که آیا هدف از تاکتیک تعدد کاندیداها شکستن رای روحانی است، گفت: واقعیت این است که این تاکتیک جواب نمی‌دهد چرا که افرادی که معرفی شده‌اند، «چهره» نیستند و نهایتاً هر کدام قرار است یکی، دو میلیون رای بیاورند. آن‌چنان که مثلاً سعید جلیلی در انتخابات قبلی نهایتاً حدود سه، چهار میلیون رای آورد و تاثیر چندانی نداشت. / ایلنا

زریر حجتی*

اظهارنظر نماینده مردم شریف شهرستان های گچساران و باشت بر خلاف باور غالب مردم حاکی از جهل یک نماینده نسبت به قوانین موضوعه نظام سیاسی ایران اسلامی است که در شان وی نبوده و نیست.
هر چند به یمن ماهیت نظام اسلامی، اظهار نظر برای عموم مردم آزاد است و به ویژه آقای تاجگردون در کسوت نمایندگی مجاز به دخالت در امور داخلی کشور است ولی نظریه پردازی توام با واهمه و سراسیمگی عده ای پیرامون «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» با هیمنه ای که در بدو اعلام موجودیت به جان لیبرال مسلکان انداخته است ما را به یاد «تز» مهاجرانی و تکنوکرات های لندن نشینی انداخت که در اتمام دوره ریاست جمهوری مرحوم رفسنجانی با فریاد وامصیبتای فقدان رجل سیاسی، ساز تغییر قانون اساسی را برای ابقاء آن مرحوم سر داده بودند.

جناب آقای تاجگردون!
اولا؛ ظاهرا جنابعالی وکیل ملت هستید نه دولت که فرموده اید:  «تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن روحانی است» و از این رو چنین نگرشی خلاف بدیهی ترین اصول نمایندگی است و انتظار داریم به جای این بازی های سیاسی به فکر رفع فقر ، فساد ، تبعیض و بی عدالتی باشید که مردم را به ستوه درآورده است.
چنین بنظر می رسد که موضع تشویش آمیز و تخریبی شما علیه جبهه مردمی، برای حفظ وضع موجود با آن همه ناکارآمدی در سیاست شکست خورده خارجی و نیز رکود و بیکاری و هزاران مشکل داخلی دیگری چون نحوه واگذاری مسئولیت ها است که البته فقط منافع عده ای در آن تامین است و بس!

اتفاقا اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب در واکنش به همین وضع موجود و مبارزه با تفکرات عناصر نفوذی و چهره های نفاقی است که قریب به سی سال تحت لوای برخی دولت های غیر انقلابی کنگر خورده و لنگر انداخته اند و به یقین،شبهه افکنی و قرائت شخصی از رجل سیاسی راه نجات این گروه از تکنوکرات ها  و غربزدگان غوغاسالار نبوده و نیست.

ثانیا؛ تشخیص مصداق رجل سیاسی به عهده شورای محترم نگهبان است که نظارت استصوابی و عالیه دارد. بنظر می رسد شبهه سازی در تعیین مصداق رجل سیاسی و حمل کردن بر عدم صلاحیت چهره های انقلابی، با تشدید فعالیت این جبهه در آتیه بیشتر خواهد شد و البته تداخل در حیطه نهادی است که مقررات و ساختار مستقلی دارد. هر چند که عده ای همواره، دست به عصا و با حدس و گمان،سپری در اظهار نظر ساخته تا با پاتک سیاسی، جبهه ای را در افکار عمومی از کارایی بیندازد ولی انقلابیون واقفند که این نوع اظهار نظرها طبیعی و شروع جوسازی و هجمه علیه شورای محترم نگهبان است که در صورت تایید نامزد نهایی جبهه مردمی، ان قلت های معنادار، رمز هجمه لیبرال مسلک های داخلی و جاخوش کرده بر سفره انقلاب  علیه این نهاد حافظ اسلام  خواهد شد.

ثالثا؛ جناب تاجگردون بخوبی واقفند که مدت هاست دامنه بحث رجل سیاسی به حوزه زنان نیز کشیده شده است و از اینرو نمایندگان محترم به جای سیاسی کاری وظیفه دارند که بر مبنای معیارهای انقلاب اسلامی در اندیشه وضع قانون و مصادیق باشند که دیگر اشخاصی امثال غربزدگان با موجه جلوه دادن خود بر این کرسی ننشینند.

رابعا؛ در این انقلاب افرادی خطرناک تر از بنی صدر بوده و هستند که با رافت نظام و شورای نگهبان در جایگاه هایی قرار گرفتند که به اعتقاد مردم فاقد صلاحیت بوده ولی مملکت را ملک طلق خود پنداشته و جولان داده اند .بنابر این می طلبد همت کنند به عنوان وکیل مردم و میراث خوار شهداء زمینه جوسازی علیه شورای محترم نگهبان و تخریب چهره های انقلابی فراهم نشود. هر چند شورای محترم نگهبان چنانچه اهمیتی برای چنین سخنانی قائل باشد خود سخنگو دارد و قادر به پاسخگویی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *