آخرین اخبار

مصوبه حقوق ۲۴ میلیونی غارت بیت المال را قانونی کرد

نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه حقوق های ۲۴ میلیونی چه تایید بشود و چه نشود حرکت بسیار زشتی است که در کارنامه مجلس ثبت شد

اشتراک گذاری
۱۵ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8505

ستار هدایتخواه نماینده سابق شهرستانهای بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با این پایگاه خبری در رابطه با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص پرداخت حقوق های ۲۴ میلیونی تومانی مدیران دستگاه های دولتی گفت: این مصوبه موجب نگرانی مردم شد چرا که مردم انتظار داشتند نمایندگان آنها با حقوقهای نجومی و سوء استفاده کنندگان از بیت المال مبارزه کنند ولی متاسفانه آنها غارت بیت المال را قانونی کردند.

هدایتخواه با بیان اینکه این مصوبه بسیار مایه تاسف است و در تاریخ انقلاب هم بی سابقه است خاطرنشان کرد:تصور می شود نمایندگان مجلس میخواهند برای خودشان مهملی پیدا کنند که از این حقوقهای نجومی بهره مند شوند و از آقایان دولتی عقب نمانند.

نماینده ادوار هفتم و هشتم شهرستانهای بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:به اعتقاد بنده این مصوبه موجب بدبینی مردم به مسوولین نظام می شود چرا که پایین ترین حقوقی که وزارت کار تعیین کرده و قشر عظیمی از جامعه با آن زندگی می کنند کمتر از یک میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه تصویب حقوقی ۳۰ برابر کمترین حقوق دریافتی بخش عظیمی از جامعه با هیچ مبنایی قابل توجیه نیست تاکید کرد که این مصوبه با عدالتی که ما در نظام اسلامی مدعی آن هستیم سازگار نیست و خلاف نظر رهبر انقلاب است که گفتند برنامه ریزی ها باید بر اساس عدالت باشد.

نماینده سابق بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این مصوبه موجب می شود روحیه اشرافی گری و دنیا طلبی در مسوولین ما گسترش پیدا کند افزود: داشتن این روحیه باعث می شود که از اهداف و آرمانهای انقلاب فراموش و در مقابل دشمن کوتاه بیایند و از طرفی منافع ملی به راحتی فدا شود.

وی تاکید کرد:دنیاطلبی چندان با روحیه مبارزه و شهادت و استکبار ستیزی سازگار نیست و در مجموع این مصوبه بسیار مصوبه بدی بوده که قطعا مردم و جوانان باید اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کنند.

هدایتخواه با اشاره به اینکه به اعتقاد بنده نمایندگانی که به این طرح رای داده اند دیگر افراد قابل اعتمادی نیستند افزود: بدبینی به این مصوبه در شرایطی است که در جامعه نیازداریم مردم پشت نظام و انقلاب باشند .

نماینده ادوار هفتم و هشتم در مجلس با بیان اینکه اگر نگوییم پشت این اقدام توطعه دشمنانه برای ایجاد یاس در جامعه بوده باید گفت:جهالت و غفلت جدی این مصوبه صورت گرفته است.

هدایتخواه خاطرنشان کرد که امیدواریم شورای محترم نگهبان این مصوبه را رد کند ولی در هر صورت چه تایید بشود و چه نشود حرکت بسیار زشتی است که در کارنامه مجلس خواهد بود.

منبع: سفیردنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *