آخرین اخبار

تفسیر تاجگردون از منع رهبر انقلاب از عدم حضور احمدی نژاد در انتخابات

تاجگردون نماینده مجلس و رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اظهارات مشایی در کنفرانس مطبوعاتی اش مبنی بر حمایت احمدی نژاد از بقایی و فعالیتهای انتخاباتی احمدی نژاد، گفت: آقای احمدی نژاد به صورت کل تمایل ندارد که از صحنه محو شود یا خودش، یا نیروهای نزدیکش و یا نیروهایی که در سایه دارد فعالیت هایی را خواهند داشت.

اشتراک گذاری
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8452

غلامرضا تاجگردون نماینده مجلس و رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اظهارات مشایی در کنفرانس مطبوعاتی اش مبنی بر حمایت احمدی نژاد از بقایی و فعالیتهای انتخاباتی احمدی نژاد، گفت: آقای احمدی نژاد به صورت کل تمایل ندارد که از صحنه محو شود یا خودش، یا نیروهای نزدیکش و یا نیروهایی که در سایه دارد فعالیت هایی را خواهند داشت.

وی تاکید کرد: اینکه شورای نگهبان تشخیص دهد آقای بقایی رجل سیاسی است یا خیر، حرف دیگری است. اما استراتژی این است که آقای احمدی نژاد می خواهد نقش و سهم داشته باشد ولو در ائتلاف با اصولگرایان و یا برهم زدن خیلی از بازی ها. سیاست آقای احمدی نژاد در این خصوص کاملا مشخص است اما نمی دانم شورای نگهبان چه تصمیمی می گیرد و چه اتفاقی می افتد اما چیزی که مشخص است در مقایسه با کاندیداهای اصولگرایان، آقای بقایی شاید خیلی بهتر از برخی از کاندیداهای اصولگرایان باشد.هم از نظر رای آوری و هم سوابقی که دارند.

این نماینده مجلس در خصوص مضرات تعداد زیاد افراد اصولگرا که خود را در ردای ریاست جمهوری می بینند، تصریح کرد: این امر بیانگر این است که خیلی از ما هنوز شان ریاست جمهوری را نمی دانیم. در حالیکه کاندید شورای شهر با کاندید ریاست جمهوری تفاوت دارد.

تاجگردون یادآور شد: رییس جمهور مقام اول اجرایی مملکت است و کاندیدای ریاست جمهور باید از یک طیف خود به خود، خودش را نشان دهد و بالا بیاید و نیاز نیست خودشان را مطرح کنند بلکه مطرح هستند. مانند آقای خاتمی، آقای هاشمی و آقای روحانی و از این جنس افراد که خودشان را در طیفی مشخص می کنند و بالا میایند ونیازی نیست که خودشان را مطرح کنند. این روش که هر کسی خودش را کاندیدا معرفی کند و بگوید که من حاضر هستم کاندیدا شوم از هر جناحی که باشد درست نیست و متناسب با شان ریاست جمهوری نیست. خدایی ناکرده تعرض به شان کسی نباشد بلکه قامت ریاست جمهوری را باید در کشور حفظ کرد و به همین دلیل قانون اساسی به این موضوع دقت داشته و به همین دلیل است که قطعا هم شورای نگهبان باید دقتش را بیشتر کند.

وی با اشاره به نهی ورود احمدی نژاد به صحنه انتخابات از سوی رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب تشخیص دادند که شاید حضور آقای احمدی نژاد موجب سست شدن مجدد یکسری از بنیانها در کشور شود. به نظر بنده اطرافیان آقای احمدی نژاد و طیف اصولگرایان به تذکر رهبری خیلی بیشتر دقت کنند. پدیده ای مانند احمدی نژاد هر لحظه ممکن است در طیف اصولگرایان صورت بگیرد.

این عضو فراکسیون امید، خاطرنشان کرد: بجز بقایی افراد دیگری از طیف اصولگرایان هستند کسانیکه این روزها حرفهایی از ۴ برابر کردن یارانه می زنند و اعلام می کنند که فساد را کاهش می دهیم و.. آقای احمدی نژاد با همین شعار مبارزه با فساد و دادن یارانه به مردم آمد اما نتیجه آن دوران، تقویت فساد و برهم ریختن اقتصاد کشور شد و متاسفانه همین شعارها در حال حاضر بار دیگر داده می شود.

تاجگردون تاکید کرد: باید به فکر باشیم که رهبر انقلاب مدنظرشان عدم حضور شخص احمدی نژاد در انتخابات نبوده بلکه نگاهشان عدم حضور چنین دیدگاهی است.

وی همچنین در خصوص برنامه اصلاح طلبان برای مقابله با استراتژی اصولگرایان برای معرفی چند کاندیدا و کشاندن انتخابات به دور دوم، اظهارداشت: وحدت اصلاح طلبان قطعا اتفاق خواهد افتاد و راه مقابله با این اقدام وحدت است.
منبع: اعتماد

این مطلب بدون برچسب می باشد.

4 پاسخ به “تفسیر تاجگردون از منع رهبر انقلاب از عدم حضور احمدی نژاد در انتخابات”

 1. دانشجو گفت:

  بابا جمع کن.میخوای با احمدی نژاد کل کل کنی.

 2. علی گفت:

  کسی نظرازتونخواست .بین این همه رئیس جمهورفقط اربای خودتودیدی ؟؟بقایی پدیده خواهدبودانشاءالله روحانی دودوره ای نخواهدشد .

 3. ناشناس گفت:

  عجب …عجبا ….اظهار نظر معامله گر حرفه ای جامعه سیاسی……آقای معامله گر به معاملاتت برس تو رو چه به اظهار نظر در مورد اشخاص سطح اول جامعه

 4. محمد گفت:

  جناب نماینده دولت و جناب معامله گر شما بهتره براتون تو مسائل مادی و معامله گری اظهار نظر کنید نه تو مسائل کله گنده مث انتخابات ریاست جمهوری اونم درباره ابر مرد سیاست جهان دکتر احمدی نژاد عزیز که حضور ایشان در صحنه در حقیقت یک تو دهنی محکم بود به شما و سرانجام چپاولگر شماا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *