آخرین اخبار

امکان ریزش گنبد مصلی گچساران

امام جمعه گچساران با بیان اینکه کارشناسان فنی معتقدند گنبد مصلی گچساران مشکل دارد و امکان ریزش وجود دارد گفت: آجرهای مصلی این شهر در حال ریزش است.

اشتراک گذاری
۰۳ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8351

حجت‌الاسلام سید امین الله حجازی اظهار داشت: یکی از نگرانی‌های که من و  همه نمازگزاران شهرستان گچساران داریم بحث مصلی است.

وی عنوان کرد: پس از چند سال با چال‌هایی که وجود داشت و هزینه‌هایی که انجام شد و انتقادهایی که ما کردیم و برخی‌ها ناراحت شدند و نگرانی‌هایی که به وجود آمد متاسفانه هنوز هم بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دغدغه نمازگزاران تکمیل این مکان عبادی سیاسی است.

حجازی ابراز کرد: خدا عنایت می‌کند و رحمتش را نازل می‌کند ولی باران به داخل مصلی نفوذ می‌کند و داخل مصلی پر از آب می‌شود. سیستم صوتی نیز از دیگر مشکلات مصلی بوده که با وجود پیگیری‌های مکرر تاکنون به جایی نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: سید محمد لطیف حسینی مسئول هیئت امنای مسجد صاحب الزمان گچساران هستند وی آن زمان مسئول ستاد نماز جمعه بودند و با حاج اقا متقی کاشانی کار می کردند از قول وی مصلی از سال ۶۴ کلنگ زنی شد و طرح احداث این مصلی در دستور کار قرار گرفت به نوعی ۳۱ سال از تاریخ کلنگ زنی این پروژه می‌گذرد و هم اکنون آجرهای مصلی در حال ریزش است.

امام جمعه گچساران با طرح این پرسش که آیا به نظر شما هر نمازگزار مومنی نباید بگوید چرا بیت المال هدر می‌رود؟ افزود: ما که عنوان می‌کنیم دوستان نگران می‌شوند بعد هم بارها، بارها و بارها جلسه گرفته شد ولی هیچ اقدامی نشد من این مشکلات را به خطبه و خبرگزاری‌ها و خبرنگاران و صدا وسیما و … نکشاندم.

حجازی تصریح کرد: مسئولان و متولیان امر وعده اتمام عملیات اجرایی مصلی را دوماهه می‌دهند ولی ماه‌ها از این وعده‌ها می‌گذرد و خبری از اتمام عملیات اجرایی نیست.

وی با بیان اینکه کارشناسان فنی معتقدند گنبد مصلی گچساران مشکل دارد و خطرناک بوده و امکان ریزش وجود دارد عنوان کرد: سقف کاذب مصلی سال گذشته کار شد و باید چندین سال دوام بیاورد ولی هم اکنون سقف دارد می‌ریزد در حالی همون موقع هرچه التماس کردم به جایی نرسید.

حجازی خاطرنشان کرد: هر چه التماس کردم که این سقف کاذبی که شما دارید کار می‌کنید جواب نمی‌دهد هم برای سیستم صوتی مشکل ایجاد می‌کند و هم دوام ندارد و پیمانکار در جواب من گفت ببخشید من وظیفه ندارم به حرف شما گوش بگیرم، ناظر اداره راه و شهرسازی می‌تواند برای من تعیین تکلیف کند.

امام جمعه گچساران به تاکید بر اینکه انتظار می‌رود اگر مسئولان و متولیان امر از رفع مشکلات مصلی عاجزند عملیات اجرایی را به مردم واگذار کنند اظهار داشت: برخی از نمازگزاران می‌گویند دیگر نمی‌خواهیم بیاییم نماز جمعه چون هر وقت حضور می‌یابیم متاسف و نگران می‌شویم از اینکه تا امروز روند احداث این بنا بسیار کند بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *