آخرین اخبار

امام جمعه باشت: رئیس‌جمهور حرمت خودش را نگه دارد

امام جمعه باشت با بیان این که رئیس‌جمهور حرمت خودش را نگه دارد، گفت: خط قرمز مردم ولایت است.

اشتراک گذاری
۱۴ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8474

 

حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی در نماز جمعه باشت به مناسبت تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: تاسیس کمیته امداد توسط امام خمینی کار بی‌بدیلی بود که با آن روحیه الهی و با تاسی از پیامبر و اهل بیت(ع) نهاد مقدسی مثل کمیته امداد را برای رسیدگی به امور فقرا تاسیس کردند.

امام جمعه باشت با تشکر از همه مسؤولان و نماینده شهرستان در مجلس به جهت کلنگ‌زنی طرح لاستیک‌سازی و آبیاری زمین‌های کشاورزی در روستای خان‌احمد گفت: طبق گزارشی که دادند برای ۸۳۰ نفر شغل مستقیم و برای ۴ هزار نفر شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود، اگر این شغل‌ها ایجاد شود جوانان و کسانی که نیاز به کار دارند و زندگی آن‌ها به سختی می‌گذرد مشغول به کار می‌شوند که حقیقتا جای تشکر دارد.

عبودی بیان داشت: تنها توصیه من این است که این طرح‌ها اجرایی شده و نگذارند این طرح‌ها بر زمین بماند و امیدواریم مسؤولان کشوری کمک کنند تا این طرح‌ها به نتیجه برسد.

امام جمعه باشت در بخش دیگری از سخنان خود با گلایه از رئیس‌جمهور و وزرا که مدتی است در سخنرانی‌های خود به منتقدین توهین می‌کنند اظهار داشت: کسی که یک روحانی است توقع از او بیش از این حرفهاست.

وی در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور گفت: در هر کشوری منتقدان حق دارند انتقاد کنند کما اینکه خود شما هم از دیگران انتقاد می‌کنید و این هم اشکال ندارد اما الفاظ سخیف و زننده نباید در ادبیات کشور جایگاهی داشته باشد که این‌ها انسان را آزرده می‌کند.

خطیب جمعه باشت با بیان اینکه رئیس جمهور فرمایشات رهبری را با حرف‌های طنز و خنده جواب می‌دهد اظهار داشت: شما رئیس‌جمهور قانونی کشور هستید و ما شما را قبول داریم اما بدان مشروعیت شما به رهبری و ولایت است، از یک طرف در نطق‌هایتان توصیه می‌کنید جامعه دو قطبی نشده و اختلاف ایجاد نشود اما از طرف دیگر رکن رکین انقلاب را مورد خطاب و طنز قرار می‌دهید؟

وی ادامه داد: هر آدم عاقلی متوجه می‌شود که خطاب شما به چه کسی است، حتی جای توجیه هم نگذاشتید.

عبودی افزود: مقام معظم رهبری در پاسخ امریکایی‌ها که گفتند می‌خواهیم برجام را پاره کنیم به حمایت از شما از برجامی که هیچ نتیجه‌ای برای کشور نداشت از شما دفاع می‌کند و می‌گوید اگر امریکا برجام را پاره کرد ما آن را آتش می زنیم، این حمایت از شماست آن وقت شما بیایید بگویید که بعضی انگار منقل کنار دستشان است که برجام را بخواهند آتش بزنند؟

امام جمعه باشت بیان داشت: آقای رئیس‌جمهور این حرف‌ها قابل تحمل نیست و بدان این ملت دلداده رهبر هستند، اگر این گونه بخواهید ادامه دهید کسانی که به تو رای دادند مخالف رهبری نیستند و همین افراد تو را تحمل نخواهند کرد.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور یک حدی بگذار، برای تو حرمت قائلیم اما تحمل این سخنان را دیگر نداریم.

عبودی بیان داشت: آقای رئیس‌جمهور با هر کسی اینگونه حرف زدی با رهبر نمی‌توانی حرف بزنی چرا که گنده‌تر از تو هم حرف زد و ساکت شد.

امام جمعه باشت خطاب به رئیس‌جمهور با بیان اینکه در آستانه انتخابات کشور نیاز به آرامش دارد و نباید از بعضی تصمیمات رهبری سوء استفاده شود اظهار داشت: اگر رهبری صلاح دانستند عده‌ای در انتخابات شرکت نکنند این نباید مایه سوءاستفاده شما قرار گیرد، ایشان صلاح دانستند و آن فرد تبعیت کرد شما هم باید از رهبری تبعیت کنید.

عبودی ادامه داد: در آستانه انتخابات توصیه می کنید که انتخابات با اخلاق باشد پس اخلاق خودتان کجا رفت؟ اخلاق وزیر بهداشت که بارها اعلام کردم دستش را می‌بوسم اما به یکی از فرمانداران ایلام چه حرف‌هایی زده است؟

وی تصریح کرد: شما مسؤولان حق ندارید توهین کنید، این چه ادبیاتی است که شما دارید به کار می‌برید؟ این چه الفاظی است که در جامعه اسلامی به عنوان حاکمان اسلامی به کار می‌برید؟ ما این کارها را تحمل نخواهیم کرد، مردم در فتنه ۸۸ هشت ماه تحمل کردند اما بالاخره ۹ دی را رقم زدند.

عبودی در پایان با کنایه به تصویب قانون حقوق‌های نجومی در مجلس بیان داشت: تا حالا از حقوق‌های نجومی داد می‌زدیم اما مجلس آن را قانونی کرد و دیگر حق حرف زدن هم نداریم.

عبودی گفت: توقعی از نمایندگان میلیادری بیش از این نیست که مدیری ۲۴ میلیون در ماه حقوق بگیرد اما جوانان ما تشنه ۳۰۰ هزار تومان باشند.

این خطیب جمعه بیان داشت: مردم بدانید از این مجلس بیشتر از این توقع نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *