آخرین اخبار

چهار غلط املایی و نگارشی در هفت سطر/گاف عجیب از نوع آموزش و پرورشی!! + تصویر

اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در پیام تسلیتی که برای درگذشت آیت الله رفسنجانی زده بود چهار غلط املایی و اداری داشت.

اشتراک گذاری
۰۲ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 7488

 

امروزه رعایت موارد ویرایشی و نگارشی دستور زبان فارسی در فضای رسانه ای و اطلاع رسانی امری بدیهی و بسیار پراهمیت بوده تا جایی که در سال های اخیر تلاش دست اندرکاران و متولیان آموزشی بر پایه آموزش های صحیح بیش از پیش به مراکز آموزشی در سطوح پایه ابلاغ و انجام شده است.

اداره آموزش و پرورش به عنوان نهاد آموزشی علوم پایه و زبان فارسی به عنوان تاثیرگذارترین و درحقیقت رکن اصلی آموزش باید پیشگام در نهادینه کردن موارد آموزشی به خصوص در زمینه ادبیات و زبان فارسی باشد و این در حالیست که اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد که خود متولی امر آموزش می باشد در اقدامی عجیب و در یک پیام تسلیت چهار غلط املایی و نگارشی داشته است.

در پیام تسلیتی که این اداره آموزشی و پرورشی به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی جلوی ساختمان اداری خود نصب می کند از مجموع هفت سطر چهار غلط املایی و نگارشی وجود دارد که این امر نشان دهنده بی توجهی مسئولان این نهاد به محتوای پیام تسلیت و تاثیرات آن هستند.

در ادامه عکس بنر پیام تسلیت را مشاهده می کنید:

۱ـ الف “الیه “جا افتاده است.

۲ـ “ل” آیت الله رفسنجانی جا افتاده است.

۳ـ کلمه “بویژه” سرهم نیست و “به ویژه” صحیح می باشد.

۴- در بنرهای تبلیغاتی و تسلیت نوشتن “مدیریت آموزش و پرورش” غلط اداری است و درست آن نوشتن “روابط عمومی آموزش و پرورش” و یا “اداره آموزش و پرورش” است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “چهار غلط املایی و نگارشی در هفت سطر/گاف عجیب از نوع آموزش و پرورشی!! + تصویر”

  1. جواد گفت:

    کلیه آموزش و پرورش مدیریت هساتند برادر من و مشکلی نیست
    آیت اله رو هم بخاط این اینطوری می نویسن تا کلمه الله نباشه تا بعداً که بنر زیر دست و پا می افته گناه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *