آخرین اخبار

چند مدیر خبرگزاری و سایت خبری به دادسرای یاسوج احضار شدند

تعدادی از مدیران خبرگزاری و سایت‌های خبری به دادسرای یاسوج احضار شدند. به گزارش ۱۹ آبان صبح امروز برخی از مدیران خبرگزاری و سایت‌های خبری به دلیل نقض قانون به دادسرای یاسوج احضار شدند. بنا بر این گزارش، مهرداد کرمی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اخیراً در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها اعلام کرده بود کهمطابق […]

اشتراک گذاری
۰۵ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 7606

چند مدیر خبرگزاری و سایت خبری به دادسرای یاسوج احضار شدند

تعدادی از مدیران خبرگزاری و سایت‌های خبری به دادسرای یاسوج احضار شدند.

به گزارش ۱۹ آبان صبح امروز برخی از مدیران خبرگزاری و سایت‌های خبری به دلیل نقض قانون به دادسرای یاسوج احضار شدند.

بنا بر این گزارش، مهرداد کرمی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اخیراً در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها اعلام کرده بود کهمطابق ماده ۹۱۱ قانون آیین دادرسی کیفری تحقیقات مقدماتی در پرونده‌ها، وقایع و حوادث کیفری و جزایی محرمانه بوده و افشای آن جرم محسوب و دارای مجازات است.

وی گفته بود: به اطلاع اهالی محترم رسانه در استان می‌رسانیم که درج هرگونه خبر و اطلاع‌رسانی عمومی وقایع مجرمانه در نشریات و سایت‌های خبری و همچنین شبکه‌های اجتماعی بدون اطلاع مقامات قضایی استان مورد پیگرد و تعقیب قضایی قرار می‌گیرد بدیهی است سایت‌ها و نشریاتی نیز که اقدام به درج این گونه وقایع از زبان هر شخصی به غیر از مقامات قضایی کنند مورد تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تأکید می‌کنیم با توجه به اینکه  برخی مصاحبه‌ها روند صحیح انجام تحقیقات پرونده‌ها را مختل می‌کنند و نظر به ضرورت حفظ آبروی طرفین پرونده از این پس از درج هرگونه خبر، تحلیل و اطلاع‌رسانی عمومی خودداری شود.

وی متذکر شد: چنانچه مطابق قانون در جایی ضرورت داشته باشد مقامات قضایی استان اطلاع‌رسانی لازم را خواهند داشت.

مدعی‌العموم کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مجددا تاکید می‌کنیم که نقل قول از هیچ مقامی به جز مقامات قضایی از رسانه‌ها در چنین مواردی پذیرفته نخواهد بود.

مدیران این رسانه‌ها به همین دلیل ((درج خبر تحقیقات مقدماتی یک پرونده جزایی)) به دادسرا احضار شدند.

منبع:کبنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *