آخرین اخبار

هر چه فریادم زدم به جایی نرسید/شهرداری زد و بند دارد

یکی از اعضای شورای شهر یاسوج است که خیلی‌ها او را به یک چهره منتقد در این شورا می‌شناسند و بارها از عملکرد شهردار یاسوج انتقاد کرد، گفت: این نشست خبری را از دهه فجر به امروز موکول کردم تا کام مردم از حرفهای تلخم، تلخ تر نشود.

اشتراک گذاری
۲۷ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 8267

عضو شورای شهر یاسوج به سیم آخر زد/ شهرداری یاسوج با بانک شهر زد و بند دارد/هر چه فریادم زدم به جایی نرسید سرافراز اردشیری، عضو شورای شهر یاسوج است که خیلی‌ها او را به یک چهره منتقد در این شورا می‌شناسند و بارها از عملکرد شهردار یاسوج انتقاد کرده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به انتقاد از شهرداری یاسوج پرداخت و گفت: حرف هایم را به بعد از دهه فجر و امروز موکول کردم تا کام مردم از حرفهایم تلخ نشود.

وی گفت: از حرف هایم برداشت انتخاباتی نکنید جرا که همواره بی‌عدالتی‌ها را در این چند سال گفتم و هر چه فریادم زدم به جایی نرسید ولی اینگونه نبوده که تا الان سکوت کردم و اکنون بخواهم حرف بزنم.

این عضو شورای شهر یاسوج افزود: من تا روز آخر نماینده این مردم هستم و از حق آن‌ها دفاع می‌کنم و اصلا هم تصمیمی برای نامزدی در انتخابات دور بعد نگرفتم.

فکر جیب مردم را بکنید نه کاسبی خودتان

اردشیری، در این نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه محمدعلی جاوید و تیم مدیریتی‌اش آمارسازی می کنند گفت: ارائه گزارش های غیرواقعی به مردم، تخلفات آشکار و همچنین هزینه‌کردهای بدون حساب و کتاب و حیف و میل بیت‌المال  از نمونه کار های این تیم مدیریتی است.

وی اضافه کرد: که در این سال‌های رکود، شهرداری باید قدر پول‌هایی که از جیب مردم به دست آورده را بداند و هرطور دلش می‌خواهد هزینه نکند چرا که با شعار نمی‌شود شهر را اداره کرد.

اردشیری گفت: همچنین بر اساس قانون باید شهرداری هر ۱۵ روز یکبار گزارش بودجه خود را به اعضای شورای شهر ارائه کند ولی تاکنون حتی یکبار هم این گزارش به شورای شهر راائه نشده است.

این عضو شورای شهر یاسوج در خصوص عوارض دریافتی از مردم گفت: بر اساس برنامه توسعه پنجم عوارضی که از مردم اخذ می‌شود به تناسب وضعیت آن‌ها، سال به سال باید کاهش یابد نه افزایش یابد.

شهرداری در مناطقی هزینه میکند که صاحب دارند  و در دید همه است

اردشیری گفت:  شهرداری باید در مناطق محروم شهر بیشتر کار کند ولی در این چهار سال برای مناطقی چون اکبرآباد، بلکو، شهرک میلاد، جهاد، شرف‌آباد و دیگر مناطق هیچ کاری انجام نشده است.

وی با بیان اینکه موضوع که شهرداری در جاهایی کار می کند که صاحب دارند گفت: عمده کارهای شهرداری یاسوج برای تبلیغات است و گرنه چه دلیلی دارد به جای آنکه فقط مرکز شهر و جاهای در دید را ببینیم، برای مناطقی چون بلکو که محرومیت آنها در حد زیلایی است، کاری نمی‌کنیم؟ متأسفانه عمده خدمات شهر در نقاط خاصی مثل خیابان مصلی و هفت تیر که  در مرکز شهر و دید مردم هستند متمرکز می‌شوند.

اردشیری ادامه داد: من بارها خواستار مناظره با شهردار شدم ولی برخی رسانه‌ها انگار نقش مدعی العموم هستند و انتقادات به شهرداری را طبق سلایق خود و شهردار می نویسند و خودشان هم پاسخ می‌دهند.

شهردار ضد ورزش عمل می کند

رویکرد ضد ورزش محمدعلی جاوید، شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هم از دید اردشیری مخفی نماند و توضیح داد که تیم فوتبال شهرداری را که آن همه آبرو برای این استان خرید و دلگرمی و سرگرمی جوانان بود را تعطیل کرد و الان هم زمین فوتبال تختی در مرکز شهر را می‌خواهند تخریب کنند!

شهرداری با بانک شهر زد و بند دارد

عضو منتقد شورای شهر یاسوج گفت: حساب‌های بدون مجوز شهرداری در بانک‌های مختلف از دیگر مسائلی است که قابل توجه است و مهمترین جزء این حساب های بانکی زد و بند های بانک شهر بود.

وی گفت: افتتاح حساب در بانک شهر با مجوز شورا بوده ولی قرار شد که این بانک به پرسنل زحمت‌کش شهرداری تسهیلات ارزان قیمت دهد ولی اینگونه نشد و در ازای آن پسر خواهر شهردار و پسر دایی عضو شورا و بستگان خود را در این بانک مشغول به کار کردند.

دو پیاده‌روی جلوی شهرداری و مصلی یاسوج را نیز بدون هیچ مبنای قانونی به بانک شهر دادند فقط بخاطر استخدام چند نورچشمی. مگر تخلف چگونه باید رخ دهد . مگر تخلف چیست؟

سامانه ۱۳۷ در دوران شهرداران قبلی بوده است

اردشیری به تبلیغات پرطمطراق راه‌اندازی سامانه ۱۳۷ برای اولین بار یاسوج اشاره کرد و گفت: این موضوع نوعی دروغ به مردم است و این سامانه در دوران شهرداری بهرامی که به اعتقاد من دوره طلایی مدیریت شهر یاسوج بود، راه‌اندازی شد ولی در مقطعی غیرفعال شد.

یاسوج بیشترین تخلفات ساخت و ساز کشور را دارد

بنرهایی هم میزنند که هزینه یک جدول گذاری را ۷۴۵ میلیون تومان اعلام میکنند و من واقعا نگران این آمارهای کم و زیاد هستم.

این عضو اصلاح‌طلب شورای شهر، بیشترین تخلفات ساخت و ساز کشور را در شهر یاسوج می‌داند و بدتر از آن اینکه رویکرد شهرداری یاسوج بر این مبنا است که اجازه هر تخلف و ساخت و سازی را بدهند تا بعد در کمیسیون ماده ۱۰۰ آنها را جریمه کنند و درآمد به دست بیاورند! برای این است که جلوی تخلفات حوزه ساخت و ساز را نمی‌گیرند.

در آزمون تغییر وضعیت نیروها تخلف شده است

عضو منتقد شورای شهر یاسوج در بخش دیگری از صحبت‌هایش به استخدام‌های بی‌ضابطه و سفارشی شهرداری هم اشاره کرد و مدعی شد که آزمونی که اخیرا هم برگزار شده، سفارشی و مهندسی شده است و حتی معلوم است همان نزدیکان خودشان تبدیل وضعیت می‌شوند.

او تخلفات حوزه نیروی انسانی شهرداری را منحصر به همین مورد ندانست و افزود: علاوه بر جابجایی مکرر کارکنان در واحدهای مختلف با هر انتقادی، متأسفانه عمده مدیران، معاونین و مسئولان واحدهای شهرداری یاسوج نیروهای شرکتی و قراردادی هستند که در تضاد آشکار با قانون هستند.

آیا واقعا سازمان بازرسی نمی دانید چه خبر است ؟

اردشیری ادامه داد: با این تخلفات آشکار واقعا جای گله از سازمان‌های نظارتی و اداره‌کل بازرسی استان است که چرا ورود نمی‌کنند؟ آیا نمی‌دانند این مسائل را؟

او در پایان در مقابل سؤال خبرنگاری که پرسید می‌گویند شما هم زد و بندهایی داشتید، گفت که به شدت این موضوع را تکذیب می‌کنم و هرگز ذاتم با زد و بند و معامله سازگار نیست؛ در یک موردی که علیه ساخت و سازهای غیرمجاز از شهردار طرح سؤال کردم او به من گفت که فلانی که ساخت و ساز غیر مجازی دارد، فامیل شما است و من هم گفتم هر کس و هر جا تخلفی باشد شما قانونی برخورد کنید و بنابراین هیچ زد و بندی نبوده است.

او برای اثبات ادعایش در زد و بند نکردن با شهردار و همراهان او در شورای شهر به اجاره‌نشینی و بیکاری ۶ فرزند و یک عروس تحصیل کرده خود اشاره کرد و گفت: اگر اهل زد و بند بودم یکی از فرزندانم را شاغل می‌کردم.

منبع:چهارفصل

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *