آخرین اخبار

نام خلبان شهیدی که بر فرودگاه نفت فرود آمد

با حضور برخی مسئولان، فرماندهان و خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مراسم تغییر نام فرودگاه گچساران برگزار شد.

اشتراک گذاری
۲۱ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 8154

در این آیین فرودگاه نفت گچساران به نام سرلشکر خلبان شهید ابراهیم امیدبخش تغییر یافت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: خلبان امیدبخش اولین خلبان هواپیمای شکاری و اولین استاد خلبان استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

امیرسرتیپ دوم خلبان نیک بخش حبیبی یکی از راه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نگه داشتن نام شهدا را نامگذاری مکان ها به نام شهدا عنوان کرد.

وی ادامه داد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ۲۱۸ شهید و ۵۰ مفقودالاثر در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

در این آیین خلبانان موسوی،توانگریان،مسبوق،انصاری،رمضانی و مشیری با بیان خاطراتی از دلاوری ها،جانفشانی ها و ایثارگری های خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس یاد و خاطره شهید جاویدالاثر “ابراهیم امیدبخش” را زنده نگه داشتند.

ابراهیم امیدبخش یازدهم مردادماه سال۱۳۳۲در روستای آبشیرین شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد چشم به جهان گشود.

وی دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در گچساران گذراند و در سال ۱۳۵۱ در آزمون دانشکده افسری خلبانی در تهران پذیرفته شد.

ابراهیم امیدبخش پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز در سال ۱۳۵۲ به آمریکا اعزام شد و در سال۱۳۵۴ با دست پر و گرفتن ساعت طلای خلبانان در آمریکا (این ساعت به خلبان برتر در هر دوره اهداء می شد) به میهن بازگشت و به پادگان بوشهر اعزام شد.

در اواخر سال ۱۳۵۸ برای تدریس به تهران اعزام شد و در دوران دفاع مقدس بار دیگر برای انجام وظیفه به پادگان بوشهر منتقل شد و در عملیات آزادسازی سوسنگرد شرکت کرد.

سرلشکر خلبان شهید جاویدالاثر ابراهیم امیدبخش در عملیات شکست حصر سوسنگرد در روز ۲۷ آبان سال ۱۳۵۹ به شهادت رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *