آخرین اخبار

رمزگشایی از فساد های رنگارنگ در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به جرائم اقتصادی و فساد اداری در استان پرداخت و اضافه کرد: یک مورد فساد اداری ۱۰ میلیاردی مربوط به بانک تجارت و یک مورد نیز ۳۰ میلیاردی در استان داریم که توسط سازمان بازرسی استان در حال رسیدگی است.

اشتراک گذاری
۲۰ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 8129

 حجت الاسلام  غلامرضا مزارعی در نشست با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: محور حیات بشر امنیت است و یکی از مهمترین مقوله هایی که زمینه ساز سایر فعالیت ها است همین مورد بوده که بنده نیز به آن اهمیت خاصی می دهم.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری کارهایی حول محور امنیت در استان انجام دادیم، اظهار کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۲۱ هزار پرونده وارد دادسرا و دادگاههای استان شد که از این تعداد ۱۲۲ هزار پرونده مختومه شد که این تعداد بیشتر از پرونده های اضافه شده مربوط به گذشته است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یک هزار و ۲۹۸ پرونده مربوط به سالهای گذشته نیز در این ۱۰ ماه نیز مورد بررسی قرار گرفت و مختومه شد، خاطرنشان کرد: دادگستری استان در سال ۹۳ رتبه ۲۳ کشوری از لحاظ رسیدگی به پرونده ها را داشت که الحمدالله در سال جاری این رتبه به سه کشوری تغییر کرد.

حجت الاسلام مزارعی به حوزه معاونت IT فناوری اطلاعات این سازمان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تمامی کارهای سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های کامپیوتری سازمان در استان توسط یک تیم بومی قوی انجام می شود که این یک نوع موفقیت خوب است که باعث شده در رسیدگی به پرونده ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

وی با بیان اینکه سیستم IT دادگستری استان دارای بالاترین پهنای باند و فیبر نوری مجهز هستند، یادآور شد: اثر این کار را ما در فرایند دادرسی، اوراق قضایی، مدت زمان به رسیدگی پرونده ها به وضوح مشاهده کردیم که این یک امتیاز بسیار مطلوب است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در سالهای گذشته اوراق قضایی در استان و کشور به صورت فیزیکی انجام می شد و مشکلاتی را برای مردم و دستگاه قضایی به وجود آورده بود ، تاکید کرد: خوشبختانه با کار بسیار مهمی که حوزه فناوری اطلاعات دستگاه قضا سامانه “صنا ” را راه اندازی کرد که هر فرد قبل از اینکه پرونده ای در دادگستری تشکیل دهد باید در این سامانه ثبت نام کند و تمامی مراحل دادرسی و اوراق قضایی به صورت پیامک به تلفن وی ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهروندان می توانند در این سامانه ثبت نام کنند، افزود: ثبت نام در این سامانه به صورت رایگان و با ارایه کارت ملی و کد پستی و شماره تلفن انجام می شود.

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه در بدو ورودم به استان کهگیلویه و بویراحمد چند مقوله مهم مانند جرائم خشن، سرقت، سرقت مسلحانه، راه زنی، تجاوز به عنف و قاچاق مواد مخدر را در دستور کار خود قرار دادم ، گفت: منظور از سرقت یعنی حتی اگر سرقت بسیار خرد هم باشد نیز به قضات گفته شده که در اولین فرصت به پرونده ها رسیدگی و حتی تسهیلات مانند مرخصی به این افراد ندهند چرا که اینها عامل ایجاد جو روانی امنیت در جامعه هستند.

وی از تشکیل معاونت و دبیرخانه پرونده های مهم در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: اگر پرونده ای در دورترین نقطه استان اعم از سرقت یا قتل تشکیل شود نسخه ای از آن فورا به دبیرخانه و شخص رئیس کل دادگستری فرستاده می شود تا زودتر به پرونده رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پرونده های مهمی که باید به دیوان فرستاده شود توسط پست معمولی ارسال می شود، افزود: سالانه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۱۰۰ میلون تومان پول پست پرداخت می کند که الان خوشبختانه بعضی از پرونده های حساس را خودم به تهران می برم.

در۱۰ ماه سال جاری ۲۷۰ مورد تعرض به منابع طبیعی استان صورت گرفت

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه در۱۰ ماه سال جاری ۲۷۰ مورد از منابع طبیعی و ۱۹۰ هکتار از اراضی ملی در استان مورد تعرض قرار گرفت، گفت: در این راستا ۱۴۷ مورد خلعیت انجام شد و ۱۴۰ هکتار از اراضی ملی را به دولت برگرداندیم و پرونده های سایر افراد نیز در حال رسیدگی هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۷۷۰ پرونده اراضی ملی در ۱۰ ماه سال جاری در دادگستری مطرح شد، تاکید کرد: در این راستا یک هزار احکام به نفع دولت و ۲۸۰ نیز به نفع مردم صادر شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۸۵ پرونده محیط زیست در استان تشکیل شد، یادآور شد: از این تعداد ۱۱۷ فقره تخریب و رفع تصرف، ۸۵ فقره شکار غیرمجاز، ۱۷ فقره شکار ، ۲۰ صید ماهی و ۴۴ فقره ورود دام ها به منطقه محیط زیست بود.

وی با بیان اینکه استفاده از خودروهای دولتی در وقت غیر اداری توسط مدیران ممنوع است، تصریح کرد: در این مورد چندین بار تذکر به برخی ها داده شده است که در صورت مشاهده مجدد برخورد لازم انجام می شود.

حجت الاسلام مزارعی به استخدام های فله ای در استان اشاره داشت و تصریح کرد: در ماه های گذشته خبرهایی نیز مبنی بر استخدام در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مکان های دیگر انجام شد که به سازمان بازرسی ماموریت داده شده که این موضوع را پیگیری کند اما هنوز جوابی به بنده داده نشده است.

وی به جرائم اقتصادی و فساد اداری در استان پرداخت و اضافه کرد: یک مورد فساد اداری ۱۰ میلیاردتومانی مربوط به بانک تجارت و یک مورد نیز ۳۰ میلیاردتومانی در استان داریم که توسط سازمان بازرسی استان در حال رسیدگی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *