آخرین اخبار

حسن فریدون به لاریجانی نامه نوشت +جزئیات

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور گفت: پاسخ نامه تعدادی از نمایندگان درباره آقای فریدون برای رئیس مجلس ارسال شده است.

اشتراک گذاری
31 January 2017
کد مطلب : 7839

وی افزود: پاسخ نامه نمایندگان محترم در تاریخ ۹۵/۱۱/۲ برای رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ارسال و از ایشان درخواست شد که “دستور فرمایند براساس ماده ۷۸ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موضوع در هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی مطرح تا به نحو مقتضی در اولین جلسه علنی قرائت و نیز جهت رسیدگی در دستور هیئت موضوع ماده یک قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مصوب ۱۳۹۱/۱/۱۵ قرار گیرد”.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه “تذکرات نمایندگان محترم مجلس به مسئولان اجرایی بی‌پاسخ نمی‌ماند” افزود: در نامه ارسالی برای رئیس محترم مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکذیبیه آقای فریدون مجددا تصریح شد که تذکر مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ تعدادی از نمایندگان محترم، متضمن نسبت‌های ناروا می‌باشد.

امیری اظهار داشت: پس از قرائت تذکر نمایندگان در جلسه علنی مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ مجلس شورای اسلامی، آقای فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اجرایی نیز در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ با ارسال نامه‌ای برای آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و این معاونت، کلیه موارد مندرج در نامه نمایندگان محترم را تکذیب و تاکید کرد که “کلیه اتهامات انتسابی از مصادیق افترا و هتک حرمت موضوع ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی به شمار آمده و از دایره شمول اصل ۸۶ قانون اساسی و ماده ۷۷ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس مبنی بر مصونیت نمایندگی خارج بوده و با اصول ۲۲ و ۳۷ مبنی بر حاکمیت اصل برائت و مصون بودن حیثیت اشخاص از تعرض، منافات دارد”.

وی ابراز امیدواری کرد که پاسخ‌های ارسالی به هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی در صحن علنی قرائت شود تا برخی سایت‌ها و گروه‌ها که با هدف خاص در پی زیر سوال بردن خدمات دولت هستند بهانه‌ای برای شبهه‌افکنی و دروغ‌پردازی نداشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اظهارات اخیر حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای درباره اتهامات مطرح شده علیه آقای فریدون، گفت: همان‌گونه که سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد تا اتهامی متوجه کسی نباشد، نمی‌توان او را تعقیب کرد. در برخی رسانه‌ها مسائلی مطرح شده که خلاف قانون است و اگر این فرد شکایت کند، انتشاردهنده و گوینده تحت تعقیب قرارمی‌گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *