آخرین اخبار

جنجال فیش های نجومی برق در دیشموک

صدور فیش های نجومی با ارقام زیاد برق در دیشموک واکنش های مختلفی طی این هفته به همراه داشته است. صدور قبض‌های با نرخ بالا برای مردم دیشموک دسیسه‌ای برای تخریب دولت است/ قبض‌های برق اجحاف در حق مردم می‌باشد/ در خصوص قبوض برق، کوتاه نمی‌آیم حسن امیریان بخشدار دیشموک در ادامه گلایه از وضعیت […]

اشتراک گذاری
۲۳ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 8174

صدور فیش های نجومی با ارقام زیاد برق در دیشموک واکنش های مختلفی طی این هفته به همراه داشته است.

صدور قبض‌های با نرخ بالا برای مردم دیشموک دسیسه‌ای برای تخریب دولت است/ قبض‌های برق اجحاف در حق مردم می‌باشد/ در خصوص قبوض برق، کوتاه نمی‌آیم

حسن امیریان بخشدار دیشموک در ادامه گلایه از وضعیت صدور قبوض برق برای مردم، اظهار کرد: در مورد وضعیت مبالغ بالای قبض های برق، اگر صاحبان این فیش‌ها کوتاه بیایند، بنده کوتاه نمی‌آیم.

  حسن امیریان بخشدار دیشموک در ادامه گلایه از وضعیت صدور قبوض برق برای مردم، در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: در مورد وضعیت مبالغ بالای قبض های برق، اگر صاحبان این فیش‌ها کوتاه بیایند، بنده کوتاه نمی‌آیم.

وی با بیان اینکه، مسئولان اداره برق باید در این قبوض تجدیدنظرکنند، تصریح کرد: مردم محروم و مستضعف این بخش که اکثریت مطلق انها فاقد شغل پایدارهستند، قادر به پرداخت این مبالغ هنگفت نیستند.

امیریان اذعان کرد: برای مردم دیشموک با درآمد ناچیز یارانه  که امرارمعاش می‌کنند پرداخت قبوض۴۰۰و۵۰۰هزارتومانی بسیار سخت و حتی غیرممکن می باشد.

بخشدار دیشموک با بیان اینکه،این قبض‌ها را اجحاف درحق مردم می‌دانم، تصریح کرد: این کار دسیسه ای جهت تخریب دولت است.

امیریان متذکر شد: به همین جهت ازمدیرعامل محترم استان و مدیریت شهرستان مصرانه میخواهم که هرچه زودتر برای این مشکل چاره اندیشی کنند.

واکنش اتفاقات برق دیشموک به صحبت‌های روز گذشته هاشمی‌پور/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خطاب به مسئولان: نگذارید مردم زجر بکشند/ چرا به مردم ظلم می‌شود

حجت الاسلام پناهی با بیان اینکه، مردم تحت فشار بوده چون که ندارند، گفت: مسئولان استانی بیایید دردل این مردم بهمراه فیش های برق را به وزارتخانه ببرید و بگویید تا زمان گازرسانی به دیشموک و چاروسا این برق را به قیمت مناسب به مردم بدهید.

   یکی از پرسنل اتفاقات برق دیشموک در جمع مردم دیشموک قبل از خطبه های نماز جمعه به سخنرانی پرداخت و مسئله فیش های نجومی برق را توضیح داد.

جلیل اخترشناس در جمع مردم دیشموک اظهار کرد: اگر شما می گویید فیش نجومی، ما عرض می کنیم مصرف نجومی برق توسط مردم انجام شد.

وی افزود: بیش از ۹۰درصد قبض صادر شده برق که مردم اعتقاد دارند، نجومی است به علت استفاده از آبگرمکن می باشد و مردم از برق در زمستان به دلیل نبود گاز، به عنوان سوخت استفاده می کنند.

اخترشناس به صحبت های روز گذشته عدل هاشمی پور که گفت؛ کسی پول برق واریز نکند تا مسئله پیگیری شود و کسی حق قطع کردن برق مردم را تا اطلاع ثانوی ندارد، واکنش نشان داد و  گفت: اگر هاشمی پور بخواهد پول بدهی برق مردم را از جیب خودش بدهد در غیر اینصورت کار قانونی بوده و با توجه به فشار وزارت نیرو، از فردا یا پس فردا اقدام به دریافت وصولی خواهیم کرد، در غیر اینصورت برق مردم قطع می شود.

در حین توضیحات اخترشناس از پرسنل برق دیشموک، دو نفر از مسئولان دیشموک (ج/ف و ج/ر) موضوع را به مزاح گرفته می خنیدند!، بنا بر شرایطی از نام بردن این مسئولان خودداری می کنیم ولی خطاب به همین مسئولان که توسط مردم به این پست ها دست یافتند؛ می گوییم خداقوت و خسته نباشید!

و اما خیلی سریع حجت الاسلام صفدر پناهی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان پای تریبون نماز جمعه رفت و ضمن تایید صحبت‌های عدل هاشمی پور، اظهار کرد: اگر در نماز جمعه درد و مشکل مردم گفته می شود، بخاطر تضعیف مسئولی نیست.

وی افزود: مسئول اگر براساس معیارها و سیاست قومی حرکت کند، طرز فکرش حرام است  و ما هیچ وقت قصد تخریب مسئولی که به درستی کارش را انجام می دهد، نداریم.

حجت الاسلام پناهی به بحث فیش های نجومی صادرشده برای مردم دیشموک اشاره کرد و گفت: این موضوع را چنده هفته پیش حجت الاسلام صلواتی امام جمعه چاروسا در قلعه رئیسی هم مطرح کرد و این بحث مختص چاروسا ودیشموک می باشد.

وی تصریح کرد: مسئولان استانی نیروی برق به ما گفتند این چه وضعی است و ما پاسخ دادیم: وقتی از دست مسئولین منطقه کاری برنمی آید و چیزی در دست‌شان نیست، باید امام جمعه در نماز جمعه بیان کند و رسانه های اطلاع رسانی کنند تا مسئولان کشوری فکری به حال مردم کنند.

امام جمعه موقت دیشموک ضمن ابراز گلایه از صدور قبض برق نجومی برای مردم دیشموک و چاروسا و با بیان اینکه، ائمه جمعه حرف دل مردم را می زنند، اذعان کرد: این حرف  و حق مردم است و چون مردم نمی توانند این همه زجر را تحمل کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم محروم پول ندارند که قبض های مبالغ بالای برق را واریز کنند، گفت: با این شیب تند افزایش پول حامل های انرژی  و عدم افزایش یارانه، مردم از کجا پول انرژی را واریز کنند.!؟

حجت الاسلام پناهیا تاکید کرد: با این همه سختی برای مردم، اگر ائمه جمعه حرف دلشان را نزنند، پس چه کسی باید دفاع کند.

وی با بیان اینکه، مسئولان قبض های حامل های انرژی را به وزارت ببرند، گفت:  ما ائمه جمعه هم آنها را حمایت کرده و با انها همراه می شویم.

امام جمعه موقت دیشموک گفت: منطقه لنده همین موضوع را پیگیری کرد و هم اکنون تعرفه برق در زمستان برایشان ارزان محاسبه می‌شود وحق انان هم است.

وی گفت: اگر تا زمانی که در منطقه دیشموک گازرسانی انجام شود، فکری به حال مردم و فیش های برق نکنید، جنگل ها از بین رفته و مردم نابود می شوند چون که ندارند.

حجت الاسلام پناهی با بیان اینکه، مردم تحت فشار بوده چون که ندارند، گفت: مسئولان استانی بیایید دردل این مردم بهمراه فیش های برق را به وزارتخانه ببرید و بگویید تا زمان گازرسانی به دیشموک و چاروسا این برق را به قیمت مناسب به مردم بدهید.

وی گفت: ما تا چه  زمانی باید به این مردم فشار بیاوریم و  چرا به به مردم ظلم شده و مردم زجر بکشند.!

امام جمعه موقت دیشموک بیان کرد: مسئولان محلی، بخشدار، مسئولان برق منطقه دیشموک، شهرستان و استان فکری برای مردم کنند و عیدی به انها داده شود به این طریق که فیش ها را ارزان محاسبه شود تا وقتی که گازرسانی صورت گیرد.

در پایان حجت الاسلام پناهی گفت: مسئولان نگذارند مردم اینقدر اعصابشان خورد شود.

در حین راهپیمایی هم چندنفری با در دست داشت بشکه خالی اب، به نبود آب سالم شرب انتقاد داشته اند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *