آخرین اخبار

استقبال شهروندان یاسوجی از برنامه آواز بومی لری + تصاویر

دومین برنامه شب آواز لری باحضور خوانندگان بومی و محلی استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با استقبال چشمگیر برگزار شد.

اشتراک گذاری
۲۱ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 8164

 

دومین برنامه شب آواز لری شب گذشته به همت حوزه هنری یاسوج و باحضور خوانندگان بومی و محلی استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در سالن اجتماعات آموزش و پرورش استان برگزار شد.

دومین برنامه شب آواز لری درحالی برگزار شد که چند روز پیش کنسرت سامان جلیلی خواننده کشوری به علت عدم استقبال لغو می شود که همین موضوع نشان از میزان استقبال و توجه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به موسیقی محلی و لری دارد.

از سوی دیگر استقبال مردم از این برنامه نشان می دهد که برنامه شب آواز لری به عنوان یکی از مهم ترین اتفاقات هنری استان کهگیلویه و بویراحمد در یک سال اخیر می تواند سرآغازی برای برگزاری دیگر برنامه های این چنینی باشد.

دلیل این ادعا استقبال چشمگیر و حضور اقشار مختلف مردمی در دومین برنامه این شب آواز همچون نخستین برنامه بود که عوامل برگزاری را نیز با مشکل جدی برای حجم بالای جمعیت مواجه کرد تا جاییکه برخی از شرکت کنندگان به صورت ایستاده برنامه را دنبال کردند.

دومین برنامه شب آواز لری در حالی برگزار خواهد شد که در این برنامه و با خلاقیت مسئولان برگزاری علاوه بر خوانندگان و نوازندگان استان کهگیلویه و بویراحمد از هنرمندان این عرصه در استان فارس نیز دعوت به عمل آمده تا میزان همبستگی و یکدلی قوم لر به خصوص در این دو استان بیش از پیش بر همگان ثابت شود.

این حرکت ارزنده حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد و دعوت از هنرمندان استان فارس بهانه ای برای حضور هنرمندان لرتبار از دیگر استان و برگزاری باشکوه تر و جشنواره ای این شب آواز خواهد شد.

از مهم ترین نکات دومین شب آواز لری می توان به حضور آقای کرم الهی رییس حوزه هنری استان فارس اشاره کرد که در این برنامه علاوه بر سخنرانی کاملا هنری و پربار در قسمتی از برنامه با زبان لری خرم آبادی چند بیت لری را به صورت آواز برای جمع اجرا کرد که همین موضوع موجب تشویق های بی امان شرکت کنندگان شد.

رویکرد حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری چنین برنامه هایی نشان از افقی روشن در آینده فرهنگ و هنر این استان دارد تا جاییکه نگرش مثبت مدیریت این حوزه و همچنین استقبال عمومی از برنامه های این نهاد نشان از مدیریتی پویا و مردم پسند دارد که به درستی و با تکیه بر کلام مقام معظم رهبری مبنی بر تعالی فرهنگی درصدد پیشبرد اهداف والای نظام و اعتلای فرهنگ بومی و سنتی این مرز و بوم دارد.

از دیگر نکات قابل تامل در برگزاری این برنامه فرهنگی و هنری می توان به عدم حضور هیچکدام از مسئولان استانی و شهرستانی به جز رییس اتاق اصناف مرکز استان و معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورس استان در این برنامه اشاره کرد که با توجه به ماهیت برگزاری این برنامه که به مناسبت دهه پرفروغ فجر و و درون مایه ای بومی محلی برگزار شد انتظار حضور می رفت مسئولان استانی و شهرستانی به صورت ویژه در این برنامه حضور یافته و در کنار مردم گوش دل و جان به نوای لری و ایلیاتی بسپارند.

گزارش:سید امین صداقتی نیا

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *