آخرین اخبار

چند کلمه حرف حساب با جواد خیابانی / یا اشتباهات را کم کن یا تصمیم تاریخی بگیر!

جواد خیابانی، نامی که سال‌هاست با فوتبال ایران گره خورده، نامی که به بازی‌های مهم و خاطرانگیز فوتبال ما اجین شده است. «آقا» جواد برای تمام فوتبالدوستان ایرانی نامی فراموش نشدنی است. مگر می‌شود بازی تاریخی ایران – استرالیا را فراموش کرد؟ …

اشتراک گذاری
۰۴ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5857

 

جواد خیابانی، نامی که سال‌هاست با فوتبال ایران گره خورده، نامی که به بازی‌های مهم و خاطرانگیز فوتبال ما اجین شده است. «آقا» جواد برای تمام فوتبالدوستان ایرانی نامی فراموش نشدنی است. مگر می‌شود بازی تاریخی ایران – استرالیا را فراموش کرد؟ مگر می‌شود پیروزی تاریخی ایران برابر آمریکا را از یاد برد؟

همانقدر که خداداد عزیزی و حمید استیلی در خلق حماسه‌های ملبورن و لیون موثر بودند، جواد خیابانی هم با گزارش حماسی آن بازی‌ها تا ابد در یاد عشق فوتبال‌های ایرانی می‌ماند. خیابانی که یکی از محبوب‌ترین گزارشگران فوتبال صدا و سیما است، چند وقتی است با اشتباهات عجیب و غریب خود هنگام گزارش و اجرای زنده سوژه فضای مجازی شده است.

خیابانی که گزارشگر بازی روز گذشته پرسپولیس و سیاه‌جامگان بود در این بازی هم اشتباه کرد و گاف داد تا صدای هر ببیننده تلویزیونی را دربیاورد. نگاهی به اشتباه‌های خیابانی در این بازی نشان می‌دهد که بینندگان تلویزیونی زیاد هم اغراق نکرده‌اند.

* احمد نوراللهی آخرین بازی خود را پیش از حضور در تراکتورسازی و گذراندن دوران سربازی برای پرسپولیس انجام می‌دهد. همین مسئله باعث شد که سید جلال حسینی بازوبند کاپیتانی را به نوراللهی بدهد. نکته اینجا بود که جواد خیابانی هیچ اشاره‌ای به این مسئله مهم نداشت و اصلا متوجه نشد که سید جلال کاپیتان پرسپولیس نیست!

* پرسپولیس در همان دقایق ابتدایی نیمه اول به گل می‌رسد اما صدای جواد خیابانی نمی‌آید! گزارشگر بازی حواسش پرت شده و یکی از حساس‌ترین صحنه‌های بازی را از دست می‌دهد و بعد از به ثمر رسیدن گل تازه گزارش بازی را از سر می‌گیرد.

* یک نفر کنار خیابانی نشسته تا کمک او باشد! اتفاقا این شخص کمک زیادی هم به گزارش هفت روز خبر به نقل از گر انجام داد.

* در اواخر نیمه اول مهدی طارمی روی یک صحنه به کمک داور بازی اعتراض می‌کند. مهاجم پرسپولیس با دست اشاره‌ای به سیستم رادیویی کمک داور دارد و از او می‌خواهد که با این دستگاه به داور کمک کند. خیابانی که اصلا متوجه این موضوع نشده بود در توضیح صحنه گفت: معلوم نیست طارمی برای چه به هم تیمی خود تلفن همراه را نشان می‌دهد! در این لحظه شخصی که کنار خیابانی نشسته است به او می‌گوید جریان چیست!

* پیش از آغاز نیمه دوم دوربین محمد انصاری را نشان می‌دهد که به ترکیب پرسپولیس اضافه شده،‌ طبق معمول خیابانی حواسش به ماجرا نیست. آقای گزارشگر تا دقیقه ۷۰ نمی‌دانست که انصاری به زمین آمده و بعد هم که متوجه موضوع شد هیچ اشاره‌ای نکرد که انصاری جانشین ربیع‌خواه شده است.

* طبعا وقتی خیابانی ۴۵ دقیقه نمی‌داند ربیع‌خواه از زمین بیرون رفته، نمی‌تواند بگوید که حسین ماهینی ۴۵ دقیقه دفاع چپ پرسپولیس بود!

* حمیدرضا طاهرخانی، بازیکن جوان پرسپولیس قرار است به بازی بیایید. خیابانی با اعتماد به نفسی مثال‌زدنی می‌گوید صادق محرمی به زمین می‌آید، آن هم در شرایطی که فهرست بازیکنان در اختیار او است و به راحتی می‌تواند از روی فهرست و شماره بازیکن نام درست را بگوید. نکته عجیب اینجا بود که بعد از پایان بازی هم پیمان یوسفی وقتی صحنه گریه کردن طاهرخانی پخش شد چندین مرتبه از نام صادق محرمی برای این بازیکن استفاده کرد تا اوج بی اطلاعی مجری و گزارشگر یک بازی مشخص شود.

* «وحید مسلمان» دیگر اشتباه بزرگ خیابانی در جریان بازی روز گذشته بود!

* غیر از مسئله گزارش، جواد خیابانی در بحث اجرای زنده برنامه فوتبال برتر هم ضعف‌‌هایی دارد. گاف‌های خیابانی در اجرای زنده برنامه هم همیشه سوژه رسانه‌هاست.

اشتباه در هر کار و مسئولیتی و توسط هر شخصی اجتناب ناپذیر است اما تکرار اشتباه‌ها مورد قبول نیست. گزارشگر بازی‌های تاریخی فوتبال ایران، شاید نیاز داشته باشد که تصمیمی تاریخی بگیرد.

آقای خیابانی! به خاطر تمام خاطرات خوبی که برای ما خلق کردی از شما تشکر می‌کنیم اما بهتر است به خاطر خودت هم که شده یا میزان اشتباهات را پایین بیاوری یا تصمیمی تاریخی بگیری!

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *