آخرین اخبار

عارف برای شنیدن اخبار خوب درباره رفع حصر تاریخ تعیین کرد/تاکید آیت‌الله مکارم بر استفاده از اینترنت ملی/انشالله روزی سردار سلیمانی در نیویورک و لندن حضور پیدا کند

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

اشتراک گذاری
۰۱ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5674

هاشمی گذشت کرد، پرونده رسایی مختومه شد

سیدمحمود علیزاده با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه شکایت مهدی هاشمی از حجت الاسلام حمید رسایی پیرو درج مطالبی در هفته نامه ۹ دی، گفت: جلسه دادگاه روز گذشته برگزار شد اما مهدی هاشمی از شکایت خود منصرف شد و رضایت خود را در دادگاه ویژه روحانیت اعلام کرد. این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که شنیده شده است مهدی هاشمی صرفا به خاطر مرخصی حاضر به حضور در جلسه دادگاه و اعلام رضایت شده است، این مطلب صحت دارد؟ گفت: رضایت و گذشت از شکایت پیرو درخواست قاضی و دادگاه مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین طرفین بود. وی در خصوص مرخصی مهدی هاشمی هم توضیح داد: مهدی هاشمی پس از یک سال به طور قانونی حق دارد ۱۵روز در مرخصی باشد و این حق قانونی هر متهم است. در حال حاضر هم وی در مرخصی است و اطلاعی از تعداد روزهای مرخصی وی ندارم. مهر این خبر را منتشر کرد.

نجفی به جای رحمانی فضلی منصوب می شود؟

شنیده ها حکایت از آن دارد که قرار است در روزهای آینده اتفاقات جدیدی در کابینه روحانی رخ دهد، از جمله تغییراتی که در این خصوص مطرح شده است خبر جانشینی محمد علی نجفی به جای رحمانی فضلی بود اما، محمد علی نجفی خبر جانشینی وی به جای رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور را تکذیب کرد. کانال تلگرامی ایران تایمز این خبر را منتشر کرد.

تندروی بیش از حد و کوتاه آمدن مداوم زیان‌بار است

حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری نایب رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در نشست حزب همبستگی گفت: جلسات حزبی نباید صرفا به مقوله انتخابات پیوند بخورد، مهم‌ترین وظیفه احزاب در یک نظام دموکراتیک تربیت افراد توانمند و کادرسازی برای آینده است، در جلسات حزبی باید توجه ویژه‌ای به مقوله کادرسازی داشت و در این فرایند البته باید مسائل کشور و نیازهای جامعه را هم رصد کرد تا بهترین و توانمند‌ترین افراد در احزاب تربیت شوند. هنر احزاب پیگیری این مسائل و طراحی ادبیات و نحوه مواجهه مردم با عنصر حق و تکلیف است. تندروی بیش از حد و کوتاه آمدن مداوم زیان‌بار است. در قضیه بابک زنجانی باید توجه داشت که با اعدام این فرد چه مشکلی حل می‌شود؟ مردم انتظار دارند پول‌ها به بیت‌المال برگردد این‌ها نکاتی است که احزاب باید به آن توجه داشته باشند و آن‌ها را مورد بحث قرار دهند.رویداد ۲۴ این خبر را منتشر کرد.

اعضای جبهه یکتا خود را ژنرال نمی‌دانند 

محمد مهدی زاهدی عضو جبهه یکتا در ارزیابی بهترین سناریوی اصولگرایان برای ورود به انتخابات ۹۶ گفت: بهترین سناریوی اصولگرایان برای انتخابات ۹۶ وحدت در عمل است یعنی ما چارچوب و قالب انتخابات را طراحی کنیم و در درون آن قالب چندنفر از اصولگرایان کاندیدا شوند ولی در نهایت بروی یک نفر اجماع شود.عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم در مورد مدل ورود به انتخابات با چند کاندیدا برای شکستن رای روحانی، اظهار داشت: جریان اصیل اصولگرایی به دنبال چندکاندیدایی نیستند البته ما یک قالب و چارچوب طراحی می کنیم و ممکن است در آن قالب و چارچوب چندنفر بیایند و ثبت نام کنند ولی در نهایت بروی یک نفر توافق می شود.وزیر دولت احمدی نژاد در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است جریان اصولگرا کاندیدایی را که در دوره های قبل شانس خود را  امتحان کرده‌ را به عنوان کاندیدای نهایی معرفی کند، گفت: در جریان اصولگرا نیروهای کارآمد و لایق بسیاری حضور دارند،  قطعا از این افراد پرتوان استفاده خواهد شد.وی در مورد برنامه جبهه یکتا برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: به عنوان یک عضو جبهه یکتا اعلام می کنم که ما برای انتخابات ۹۶ برنامه داریم  چراکه ما خودمان را عضوی از جریان ارزشی و ولایی کشور می‌دانیم که جدا از انها فعالیت نمی کنیم، بنابراین قطعا برای انتخابات ۹۶ نیز با سایر گروههای اصولگرا وحدت می کنیم.این مطلب در خبرآنلاین منتشر شده است.

کنایه‌های ادامه‌دار جلیلی به دولت

سعید جلیلی با حضور در گردهمایی جوانان انقلابی با تاکید بر اینکه پیشرفت و تعالی کشور بر عصبانیت دشمن ارجحیت دارد اظهار داشت: دشمن از پیشرفت ما که از تفکر انقلابی نشات می‌گیرد می‌ترسد چرا که با بروز این تفکر در دفاع مقدس امنیتی ذاتی‌ را ایجاد کرد که بعد ازگذشت ۲۸ سال جرات نمی‌کند به مرزهای ما نزدیک شود. ما باید در عمل به کسانی که مدعی کدخدایی دنیا هستند نشان دهیم مدافع حقوق شهروندی یک ملت هستیم و اجازه نمی‌دهیم که در مسایل ما ورود کنند. وی با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی یک ملت در معامله برد ـ برد قرار نمی‌گیرد گفت: حقوق شهروندی زمانی معنا پیدا می‌کند که حقوق اساسی یک ملت به خواسته‌های دشمنان گره نخورد. انتخاب این خبر را منتشر کرد.

انشالله روزی سردار سلیمانی در نیویورک و لندن حضور پیدا کند

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هیچ وقت تابع قوانین ظالمانه نظام بین الملل نخواهیم بود گفت: سفر سرلشکر قاسم سلیمانی به شهر حلب سوریه به درخواست مقامات  دولتی این کشور و در راستای ارائه راهبردها و همکاری نظامی صورت گرفته است، از این‌رو مقامات آمریکایی هیچ اقدامی را از لحاظ حقوقی وسیاسی نمی توانند انجام دهند. منطقه غرب آسیا متعلق به خانه اسلام است و کسی برای سفر در این منطقه از بیگانگان و آمریکایی ها اجازه نمی گیرد، آمریکایی ها وهمپیمانانشان برای کوچک جلوه دادن پیروزی شگفت انگیز حلب طرح مسائل رسانه ای و حاشیه ای را در دستور کار خود قرار دادند که بحث سفر سردار سلیمانی به سوریه در این راستا صورت گرفته است.وی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به گسترش دامنه اسلام در جهان، انشالله روزی برسد که سردار سلیمانی در نیویورک و لندن بدون اذن آمریکایی ها حضور پیدا کند زیرا تحولات عظیمی در آمریکا و اروپا در حال شکل گیری است که مردم این کشور را به سمت اسلام سوق داده است. این مطلب در خبرآنلاین منتشر شده است.
زمان اعلام گزینه نهایی جبهه پیروان 
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت:مجمع عمومی اصولگرایان اواخر دی ماه برگزار می‌شود و زمان دقیق برگزاری آن قرار است در شورای مرکزی جبهه پیروان مشخص شود.سید کمال سجادی با بیان اینکه جبهه پیروان خط امام و رهبری در حال حاضر کاندیدایی معرفی نمی‌کند، گفت: در مرحله بررسی کاندیداهای بالقوه و بالفعل از میان افراد مطرح شده هستیم تا ائتلاف اصولگرایان به یک اجماعی برسند و آن زمان گزینه مورد نظر به شورای ائتلاف اعلام می‌شود.او با اشاره به اظهارنظر یکی از اعضای جبهه پیروان مبنی بر کاندیداتوری باهنر، افزود: طی تماسی که با آقای باهنر داشتم، خبر کاندیداتوری خود را تکذیب کرد. سجادی گفت: جبهه پیروان گزینه نهایی خود را طی دو ماه آینده معرفی می‌کند.سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان کرد: مجمع عمومی اصولگرایان اواخر دی ماه برگزار می‌شود و زمان دقیق برگزاری آن قرار است در شورای مرکزی جبهه پیروان مشخص شود.
جامعه روحانیت به دنبال یک کاندیدای متفاوت اصولگرا؟
حجت الاسلام محمدتقی رهبر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» درباره کاندیداتوری محمدرضا باهنر، عزت الله ضرغامی، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف از جناح اصولگرا، اظهار کرد: من در جلسات جامعه روحانیت مبارز حضور دارم و در جلسات تاکنون صحبت از این اسامی نشده است.
عبدالجبار کاکایی: «معمای شاه» دلقک است!
عبدالجبار کاکایی شاعر مشهور، به سریال «معمای شاه» انتقاد کرد.این شاعر معروف با انتشار عکسی از این سریال نوشت: «دلقک‌تر از معمای شاه همین معمای شاهه، نمایش پادشاه روانی و بی‌عقلی که حتی حفظ ظاهر هم بلد نیست، له له نوکری می‌زنه، لفظاً توطئه علیه مردم را اعلام می‌کنه. نمایش بالیوودی زشت و زیبایی که تلاش می‌کنه به عوامزدگی دامن بزنه، چشم‌اندازی که سیمای رسمی از آن مردم رو رصد می‌کنه بی‌شباهت به تریبون‌های وعظ سنتی و اتاقک‌های قرائت بیانیه پایانی تظاهرات تشریفاتی نیست، آدم بد‌های این دوریال تلویزیونی بی‌گفت‌و‌گو گاو پیشانی سفیدند، فهم نازل از شعور ملی و درک نارس از محیط، اسباب اتلاف سرمایه شده است چند قسمت را من حیث کنجکاوی دیدم کاش می‌شد غرامت وقت تلف شده را گرفت.»
تقدیس ضارب سفیر روسیه از سوی جماعت اسلامی پاکستان
در تظاهرات دیروز حامیان گروه ” جماعت اسلامی ” پاکستان در شهر پیشاور که در محکومیت وضعیت موجود در شهر حلب و کشتار مسلمانان میانماری برگزار شد،  تصاویری از ” مولود مرت آلتین تاش ” ضارب سفیر روسیه در ترکیه در دست تظاهرات کنندگان دیده می شد. روی پلاکاردی که تصویر ضارب سفیر روسیه روی آن دیده می شود؛ عبارت ” انتقام حلب ” در بالا و جمله ای از اظهارات ضارب پس از شلیک به سفیر روسیه در زیر پلاکارد دیده می شود که نوشته است: “ما در حلب کشته می شویم و شما اینجا”. عصر ایران این خبر را منتشر کرد.

عارف برای شنیدن اخبار خوب درباره رفع حصر تاریخ تعیین کرد

محمدرضا عارف در نشست بررسی جنبش دانشجویی در جمع دانشجویان دانشگاه اسلامی واحد کرمان، به موضوع ممنوع التصویری سید محمد خاتمی و حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد اشاره کرد و گفت: آقای خاتمی از چهره‌های برجسته انقلاب و نظام است و دلبستگی ایشان به انقلاب بر کسی پوشیده نیست. پیگیرهایی در این ارتباط صورت گرفته است. امیدوارم به حق خون شهدا ایام ماه ربیع خبرهای خوبی در ارتباط با موضوع حصر و ممنوع التصویری بشنویم. ایلنا این خبر را منتشر کرد.

بازگشت دوباره بهار به دکه‌های مطبوعات
روزنامه بهار که به شش ماه تعطیلی از زمان توقیف محکوم شده بود، از امروز اول زمستان روی پیشخان روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت.روزنامه بهار که این بار در زمستان تولید دوباره یافته پیش از این به دلیل چاپ یک مقاله سیاسی علیه دلواپسان به اتهام تبلیغ علیه نظام توقیف شده بود.صفحه‌ اول روزنامه‌ بهار به نوشتاری از مدیر مسؤول، سردبیر و دبیران این روزنامه اختصاص دارد.

 

تدوین راهکارهای فقهی برای «مقابله با ازدواج زودهنگام دختران»
معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده از تدوین راهکارهای فقهی برای «مقابله با ازدواج زودهنگام دختران» خبر داد.سوسن باستانی در ارتباط با اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در زمینه ازدواج زودهنگام دختران گفت: ما گزارش ” آسیب‌شناسی قانونی ازدواج‌های زودهنگام زیر سنین قانونی” را در سال ۹۴ تهیه و به وزیر دادگستری به عنوان رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری ارائه کردیم و به دنبال این گزارش جلسه حقوقی با حضور مسئولان ذیربط در محل مرجع برگزار و  منجر به طرح چند راهکار قانونی شد.وی ادامه داد: علاوه بر آن در اردیبهشت سال ۹۵ برگزاری نشست علمی ” امکان‌سنجی ازدواج کودکان از منظر موازین دینی، موازین حقوقی و تعهدات بین‌المللی” با مشارکت کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار شد که خروجی این نشست تهیه مجموعه راهکار مقابله با مساله ازدواج‌های زیر سنین قانونی و بدون رعایت ترتیبات قانونگذار، به ویژه از منظر فقهی بود.این مطلب در ایلنا منتشر شده است.
تاکید آیت‌الله مکارم بر استفاده از اینترنت ملی
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقیه در مسجد اعظم قم گفت: بارها درباره فضای مجازی صحبت کردم، دیروز با تعدادی از مسئولان قضایی کشور صحبت کردم، مسئولان اعلام کردند بسیاری از مشکلات جامعه و پرونده‌های قضایی از جمله اختلافات خانوادگی و طلاق از شبکه‌های مجازی است، شبکه ملی نیم بند است و باید توسعه یابد و پهنای باند را به آن تخصیص دهند. آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: مسئولان باید ابزار شبکه ملی سالم و مفید فراهم کنند، چرا مسئولان برای مسئله شبکه‌های مجازی دل نمی‌سوزاند؟تسنیم این خبر را منتشر کرد.
رأی روحانی کمتر از سال ۹۲ خواهد بود
 صادق زیباکلام استاد دانشگاه: تصور نمی‌کنم آقای روحانی همان ١٨ میلیون رای سال ٩٢ را بیاورد. لیکن با همان میزان رای نیز شانس پیروزی آقای روحانی در انتخابات آتی بسیار بالاتر است. با وجود تمام حملات و تهاجماتی که علیه دولت آقای روحانی انجام می‌شود، این تخریب‌ها به پیروزی منجر نخواهد شد.  اعتماد این خبر را منتشر کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *