آخرین اخبار

دیشموک آخر دنیاست و هیچ مسئولی به آن توجه نمی کند

شهر دیشموک با داشتن جمعیتی بالغ بر ۷ هزار نفر اغلب کشاورز و دامدار با مردمانی صادق، مذهبی، مومن و متدین با ادیان الهی اما ساده و با ذوق لطیف با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

اشتراک گذاری
۰۵ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5967

شهر دیشموک با داشتن جمعیتی بالغ بر ۷ هزار نفر اغلب کشاورز و دامدار با مردمانی صادق، مذهبی، مومن و متدین با ادیان الهی اما ساده و با ذوق لطیف با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

مشکلات منطقه دیشموک با اظهار گلایه مردم این منطقه بسیار بالا هستند و در برخی مصاحبه‌های خود با خبرنگار خبرگزار فارس اظهار گلایه داشتند که دیشموک آخر دنیا است و هیچ مسؤولی توجه خاصی به این منطقه ندارد.

از مشکلات خود گفتند بسیار نگران هستند و کم‌کم از زندگی خسته شده‌اند و با تجمعات مردمی در کوچه و خیابان اظهار ناراحتی خود را ابراز می‌کنند.

با توجه به اینکه اولین تجمع مردم روز جمعه بعد از نماز جمعه با حضور مردم صورت گرفت اما این بار با داشتن دبه‌های آبی خود و تجمع در جلو بخشداری دیشموک بسیار نگران و ناراحت صبحت‌ها و درد‌دل‌های خود را با دوربین خبر بازگو کردند.

نداشتن آب سالم، نبود ثبت‌احوال درست و حسابی، فاقد گاز، راه مناسب منحل شدن نمایندگی ارشاد اسلامی در سالهای گذشته، تعطیلی نمایندگی سازمان تبلیغات اسلامی، منحل شدن دفتر پست و اجاره ساختمان آن به اتفاقات برق و دیر معرفی شدن  امام جمعه اصلی شهر دیشموک از مهم‌ترین دغدغه‌های این مردم خوب صادق و راستین منطقه دیشموک بود.

نصرت‌الله دهناد شهروند دیشموکی در مصاحبه با خبرنگار فارس در دیشموک اظهار کرد: دو سال است که آب شرب شهر دیشموک نامناسب است اما انگار نه انگار که ما هم انسانیم.

مشهدی موسی بیان کرد: آب شرب شهر دیشموک تلخ و بدمزه است اما مسؤولان هیچ توجهی به این مشکل ندارند و بی‌توجه هستند.

رویاپور از دیگر شهروندان دیشموکی عنوان کرد: ما مشکلات زیادی داریم و فقط موقع انتخابات حال بد و ما مردم را جویا هستند و با گذشت زمان مشکلات ما نادیده گرفته می‌شود و هیچ فردی بهائی به ما نمی‌دهد.

بالیده از دیگر ساکنین شهر دیشموک گفت: بدنم در جهت استفاده از این آب تاول زده و از دکتر نامه دارم که مشکل از آب شهرتان می‌باشد.

غلامحسین قیصری در مصاحبه گفت: یک عدد کلیه دارم که هر لحظه امکان دارد بر اثر استفاده از این آب شرب این کلیه را از دست دهم.

ایرج پذیرش که عضو شورای اسلامی شهر دیشموک هستند در مصاحبه گفته: طی ۲ سال است که بر اثر نامه‌نگاری با آبفای شهرستان و همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد مشکل آب شرب شهر دیشموک را اطلاع رسانی کردیم اما مسؤولان با وعده‌های سر خرمن جواب ما را می‌دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته آقای لدنی قول مساعد بر رفع این مشکل را در نشست با شورا در دیشموک داده بودند اما وقت داده شده تمام شد و این بار با وعده انتقال آب دهورگ به درون منبع آبی قصد متفی شدن رفع آب شرب را در دستور کار خود قرار دادند.

عضو شورای اسلامی شهر دیشموک در میان مردم تجمع شده گفت: آب دهورگ از آب شرب شهر دیشموک ناسالم‌تر است و دارای رطوبت بالا است و انتقال آن به درون منبع آبی جهت آب شرب شهر از یک طرف سرزدن بر قول مسؤولان است و از طرف دیگر این آب هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

هوشنگ پیروزی از دیگر عضو شورای اسلامی شهر دیشموک گفت: مسؤولان باید نسبت به مرتفع شدن آب شرب شهر دیشموک اصولی برنامه‌ریزی کنند و دنبال مرتفع شدن پایدار بودن آب شرب باشند.

وی در جلو بخشداری دیشموک گفت: مسؤلان اگر نمی‌توانند مشکلات منطقه دیشموک را حل کنند شهر ما را آزاد  تا ما با وصل شدن به خوزستان از مرتفع شدن مشکلات خود از دیگران کمک بگیریم.

13951004001772_photol 13951004001774_photol 13951004001776_photol 13951004001778_photol 13951004001779_photol 13951004001783_photol
———————————

گزارش و عکس از:آرش آهنگ/فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *