آخرین اخبار

به پالایشگاه راهتان نمیدهیم ولی منابع آبی تان را می بریم

بسی مایه تاسف و شرمساری است که پالایشگاه گاز بیدبلند واقع در شهرستان بهبهان از ورود کارگران با شماره ملی کهگیلویه وبویراحمد حتی آنهایی که سالیان درازی در خوزستان ساکنند به پالایشگاه گازبیدبلند جلوگیری می کنند

اشتراک گذاری
۰۴ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5837

حکایت های  تلخی این روز ها برسر اشتغال در شهرهای همجوار به گوش می رسد که بسی مایه تاسف و شرمساری است. پالایشگاه گاز بیدبلند واقع در شهرستان بهبهان از ورود کارگران با شماره ملی کهگیلویه وبویراحمد(۵۵۰)حتی آنهایی که سالیان درازی در خوزستان ساکنند به پالایشگاه گازبیدبلند جلوگیری می کنند و این در حال است که رودخانه مارون که جز مصیبت و خرابی نفعی به شهرستان لنده نمی رساند هزاران هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان را سیراب کرده و روزانه هزاران مگاوات برق برای این استان تولید می کند.

سدمارون پل و راه ارتباطی کهگیلویه به خوزستان راقطع کرده و اصلا نسبت به بازسازی و احداث دوباره آن جوابگو نبوده و نخواهند بود، هنوز یادمان نرفته که بیشترین درصد شرکت کننده ها درجنگ و خط شکنان جبهه از استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که سینه های خود را در مقابل اهریمنان و ناپاکان در استان خوزستان سپرکرده و خود در خون پاکشان غلطیدند تا خوزستان و ایران جاودانه بمانند.

آیا باید فرزندان این شهرستان و ایران اسلامی بخاطر کدملی شان پشت سیم های خاردار پالایشگاه در سرما وگرما بمانند وتحقیر شوند و از تمام نقاط کشور در پالایشگاه گاز بیدبلند به کارگرفته شوند. نمی دانیم این عمل با کدامین نظریه ،عقیده، مکتب سازگاری دارد!؟

در حالی که مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند و امسال نیز رو به اتمام است و سه ماه بیشتر به پایان سال نمانده هیچ کارگاه یا تولیدی و یا هر بنگاه اقتصادی دیگری افتتاح نشده است و جز تبلیغات هیچ وام دیگری پرداخت نشده و کاری هم راه اندازی نشده است.

به نظر می رسد که جوانان منطقه در روستا جز رقاصی در عروسی ها، به سر وسینه زدن و دعوا در زمین فوتبال هیچ فن دیگری یاد نمیگرند، اینچنین است که اکثر آنها که در رشته علوم انسانی هم درس می خوانند بعد از اتمام تحصیلات بدون تخصص به جای راه اندازی کسب وکار دست به دامان امام زاده ها شده و دخیل می بندند و دلخوش به قول های نماینده ها ی مجلس می کنند.

آیا بهتر نبود به جای شعار و حرف های همیشگی در مراسمات و رجز خوانی به آوردن مربی به روستا و آموزش جوانان به حرفه های مختلف می پرداختید که با نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی هم سنخیت داشته باشد؟ تاکی ذهن ما  ازشادی، خلاقیت، تولید و کارآفرینی پر می شود؟ باشد که مسئولان از پیله زمستانی خود بیدارشده وبرای امور چاره اندیشی کنند.

گزارش:سیداسماعیل میری

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “به پالایشگاه راهتان نمیدهیم ولی منابع آبی تان را می بریم”

  1. ناشناس گفت:

    اگرشهرستان کهگیلویه غیرت داشت نبایدبزارن اب به این راحتی تقدیم ای باقله خورابشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *