آخرین اخبار

برگزاری اجلاس فرمانداران استان های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویر احمد در مشهد

اجلاس فرمانداران و معاونان سیاسی استانداران استان های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویر احمد در مشهد برگزار شد.

اشتراک گذاری
۱۶ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 6714

برگزاری اجلاس فرمانداران استان های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویر احمد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این اجلاس، شرکت در انتخابات را کم‌ هزینه‌ ترین  و در عین حال مهم ترین نوع مشارکت سیاسی دانست و گفت: شرکت در انتخابات تا حدودی انگیزه‌ ها و عوامل تشدیدکننده مشارکت، همچنین موانع مشارکت مردم را در عرصه فعالیت‌ های سیاسی نشان می‌ دهد.

سید جواد حسینی با بیان این که یکی از وظایف همه دست اندرکاران انتخابات، زمینه سازی حضور حداکثری مردم در انتخابات است؛ افزود: در قانون اساسی مشارکت مردم از لحاظ فراگیری در سه سطح به رسمیت شناخته شده است.

حسینی ادامه داد: سطح اول مشارکت کلان است که در قالب رأی به اصل نظام جمهوری اسلامی ایران، محتوای قانون اساسی، انتخابات خبرگان رهبری، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمود پیدا می کند و سطح دوم، مشارکت در سطح خرد است که بر این مبنا قانون اساسی مشارکت مردم در مناطق و محلات زندگی شهری و روستایی را مبتنی بر رأی مردم از طریق شوراهای اسلامی شهر و روستا و با انتخابات شهرداران و دهیاران رقم می زند.

او گفت: سومین سطح مشارکت در قانون اساسی، سطح میانه و متوسط مشارکت است که این سطح مشارکت، در قالب احزاب، تشکلهای غیردولتی، مجامع صنفی، علمی و دیگر تشکلات مردمی محقق می شود.

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای شهرها و روستاهای پنجم، هر سه سطح مشارکت محقق می شود

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *