آخرین اخبار

برنامه های ارشاد کهگیلویه و بویراحمد برای افزایش شادی در جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای همایش فرهنگ و هنر در هر منطقه برای انتقال فرهنگ بومی همان منطقه به اقصی نقاط دنیا، تاثیر بسزایی دارد.

اشتراک گذاری
۱۷ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 6774

برنامه های مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد برای افزایش شادی در جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای همایش فرهنگ و هنر در هر منطقه برای انتقال فرهنگ بومی همان منطقه به اقصی نقاط دنیا، تاثیر بسزایی دارد.

 به نقل از یگاه خبری شهرستان کهگیلویه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در همایش و فرهنگ هنر دیشموک در جمع مردم اظهار کرد: از شرکت در این منطقه خرسند و قدردان حضور مسئولان و مردم  هستیم.

رضا دهبانی ضمن تقدیر از ناحیه مقاومت کهگیلویه جهت همکاری در اجرای این همایش بزرگ در دیشموک، گفت:اجرای همایش فرهنگ و هنر در هر منطقه برای انتقال فرهنگ بومی همان منطقه به اقصی نقاط دنیا، تاثیر  بسزایی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های گسترده فرهنگی در راستای مبارزه با آسیب های اجتماعی نقش مهمی دارد و این همایش هم از جمله برنامه هایی است که یقیناً در جهت تحقق این هدف، مفید واقع می شود.

این مسئول به لزوم اجرای چنین همایش‌هایی در جامعه برای مردم اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در شاد کردن محیط زندگی مردم در جامعه به جلوگیری از بیماری هایی از قبیل افسردگی کمک زیادی می کند.

وی با بیان اینکه در عصری که جهانی شده نامگذاری شده است، قرار داریم، افزود: در این مقطع از تاریخ باوجود فشردگی زمان و مکان، این جهان درصدد است تا اهداف فرهنگی ما را زیر سوال برده، ادغام کند و از بین ببرد.

دهبانی با اذعان اینکه، وظیفه ما تاکید بر خواست‌های فرهنگی می باشد، خاطرنشان کرد: باید در قالب مجالس و محافل مختلف تاکید و آنها را ارائه دهیم.

این مسئول حوزه فرهنگ کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر فرهنگ همان مجموعه آموخته ها و اندوخته های انسان در طول حیات اجتماعی وی باشد، باید در راستای پاسداری از ارزش، عقاید و آئین، دین و آداب رسوم تلاش کنیم.

دهبانی گفت: کسی با اجرای برنامه دینی و دیگری با ارائه برنامه فرهنگی در راستای تبیین دین و دیگری در اشاعه ی فرهنگ و هنر تلاش می کند و با این کار خود در جهانی شدن جهت ارتباط با دنیا  قطعا سهیم خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت، برای اینکه مبانی ارزشی، سنت های دینی و کهن‌مان از بین نرود باید در تدارک برنامه های فرهنگی دست به دست هم بدهیم و چنین برنامه های را برگزار کنیم .

دهبانی با بیان اینکه، به شکل عادلانه هزینه و سهم فرهنگی هر منطقه‌ای را خواهیم داد جزء اینکه خود آنها نخواهند، متذکر شد: نه فقط در شهر بلکه در روستاهای و مناطق مختلف استان اجرای چنین برنامه هایی را حمایت می کنیم تا ان شاء الله باعث احیای سنت ها و ارزشهای با اهمیت به یادمانی ما شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *