عبدالکریم عزیزی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد مردم شهرهای این استان از وضعیت خدمات شهری شامل حمل، پسماند، زیبایی شهرها، آسفالت خیابان‌ها، نبود فضای سبز و غیره نارضایتی دارند.

وی با اشاره به اینکه ۳ شهر بزرگ کهگیلویه و بویراحمد ۲۹ عضو شورای شهر دارند عنوان کرد: از این تعداد برخی توانمند، متعهد و متخصص بوده و هدفی جز خدمت به مردم و توسعه شهرنشینی ندارند ولی برخی نیز قصدشان از ورود به شورا معامله گری و استخدام بستگان و اقوام خود در شهرداری است.

عزیزی ادامه داد: کمبود پارکینگ خودرو، نبود عدالت اجتماعی در مکان‌یابی و جانمایی پارک‌ها و فضای سبز، عدم مشورت شهردار با نیروهای متخصص و فاصله بین شهردار و شهروندان از جمله مهمترین مشکلات شهرهای کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه شهرداران باید از مسائل سیاسی، طایفه‌ای و حاشیه‌ای دوری کنند افزود: شهرداران باید به فکر درآمد پایدار باشند تا از این طریق مشکلات موجود رفع شود.

عزیزی ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۷ شهر است که شهر یاسوج با بیش از ۱۰۰ هزار نفر، پرجمعیت‌ترین شهر استان بوده و پس از آن شهرهای دهدشت و دوگنبدان بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند.

وی بیان کرد: ۶ شهر دیگر استان شامل لیکک، چرام، مادوان، باشت، سی‎سخت و لنده بین ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر و ۸ شهر سوق، دیشموک، قلعه رئیسی، مارگون، چیتاب، پاتاوه، سرفاریاب و گراب لوداب کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت دارند./تسنیم