آخرین اخبار

امام جمعه چرام : فتنه ۸۸ نعمت بود

امام جمعه چرام گفت: فتنه‌گران ۸۸ ظالمین به نظام اسلامی هستند .

اشتراک گذاری
۰۳ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5754

حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت کار کردن در اسلام و با بیان اینکه اسلام، کار کردن را در ردیف عبادت‌ها قرار داد، اظهار کرد: کسی که برای کسب روزی تلاش می‌کند نزد خداوند از عابد بیکار با فضیلت‌تر است.

امام جمعه چرام اضافه کرد: اهل بیت به عنوان الگوی عملی خود، فرهنگ کار را در جامعه نهادینه می‌کردند.

وی در خطبه‌های دوم نماز سیاسی، عبادی این هفته با اشاره فتنه ۸۸ و با تاکید بر این مطلب که فتنه‌گران ۸۸ ظالمین به نظام اسلامی هستند، عنوان داشت: در انتخابات ریاست جمهوری در ایران اسلامی بیش از ۸۵ درصد مردم در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند و حدود ۴۰ میلیون رای به نظام اسلامی دادند.

افشار متذکر شد: بین نامزد اول و دوم حدود ۱۱ میلیون رای اختلاف بود اما نامزد دوم و چهارم نتیجه رای مردم در پای صندوق‌ها را نپذیرفتند و سرآغاز فتنه‌ای حدود ۸ ماهه در ایران اسلامی شدند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان این نظام و سفارتخانه‌های غربی و عربی حمایت کردند، ابراز کرد: شعارها از جنبه انتخاباتی به تقابل با نظام تبدیل و به مقدسات توهین شد و در نهایت مردم در ۹ دی ۸۸ با حدود ۴ میلیون نفر، توطئه دشمنان این نظام و عوامل داخلی را خنثی کردند.

خطیب جمعه چرام ادامه داد: اصلی‌ترین هنر فتنه‌گران امیدوار کردن دشمنان به براندازی نظام اسلامی بود، علاوه بر سران فتنه، خواص بی‌بصیرت و ساکت نیز کمک‌کار فتنه شدند و با سکوت خود، مهر تاییدی بر عملکرد فتنه‌گران زدند.

افشار با تاکید بر این مطلب که فتنه ۸۸ حاصل اتاق فکر کانون‌ها و نظریه‌پردازان صهیونیستی بود، خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ و حضور مردم در ۹ دی یک نعمت بود تا ماهیت بعضی افراد فتنه‌گر و کسانی که از حرکت انقلابی نظام و مردم خسته شده بودند، شناخته شوند.

وی افزود: این حادثه یک نعمت بود تا مردم بیشتر احساس وجود رهبر دینی و ولایت‌فقیه را متوجه شوند که با مدیریت رهبر معظم انقلاب، کشور در امتحانات سخت سربلند بیرون آمد.

امام جمعه چرام با بیان اینکه در این دولت، برخی از عوامل فتنه در بدنه نظام هستند که نباید از این افراد استفاده شود، گفت: امسال مثل هرسال، به پاس شکرگزاری از شناخت ماهیت فتنه‌گران در مراسم این روز شرکت کرده و تجدید عهد مجددی با امام (ره) و رهبری خواهیم داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *