آخرین اخبار

اشتغالزایی برای ۳نفر با ۱۰میلیون تومان در بهمئی

بانوی کارآفرین بهمئی توانست با دریافت ۱۰میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی علاوه بر ایجاد اشتغال برای سه نفر، نقش ها و طرح های سنتی شهرستان را احیا کرده و قدمی در راه مقابله با تهاجم فرهنگی بردارد.

اشتراک گذاری
۱۱ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 6333

ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک زود بازده از زوایای مختلف دارای مزیت و صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به سطح گسترده آن است ؛کارگاه های کوچک جهت راه اندازی به سرمایه زیادی احتیاج ندارد و برای شروع فعالیت آنها  نیازی نیست تا بیرون از شهر باشید و برخی از همین کارگاه ها را می شود در سطح شهر و حتی داخل منازل مسکونی هم راه اندازی کرد.

استفاده از تمام ظرفیت های موجود کشور برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ضروری است که یکی از این ظرفیت ها ایجاد کارگاه های تولیدی کوچک زودبازده است.

بانوی کارآفرین بهمئی توانست با دریافت ۱۰میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی علاوه بر ایجاد اشتغال برای سه نفر، نقشها و طرح های سنتی شهرستان را احیا کرده و قدمی در راه مقابله با تهاجم فرهنگی بردارد.

محترم خلخال با تقدیر از مسئولان بسیج سازندگی بهمئی به خبرنگار آوای ماغر گفت: نزدیک به ۱۰ سال است که هنرهای دستی مختلفی مرتبط با خیاطی و هنرهای سنتی کار میکردم اما به خاطر مشکلات اقتصادی و نداشتن پول کافی توانایی راه اندازی یک کارگاه خیاطی با صرفه اقتصادی نداشتم که با حمایت بسیج سازندگی مشکل بنده رفع شد.

وی گفت: با ورود لباسهای مدل غربی و غیر اسلامی به بازار، پوشاک سنتی و صنایع دستی شهرستان بهمئی به صورت تدریجی از بازار رخت بر بست به همین خاطر بنده نزدیک به۲ سال است که به صورت حرفه ای  بر روی نقشها و طرح های سنتی موجود در شهرستان تحقیق کردم و در این زمینه کار کردم.

خانم خلخال افزود: از اینکه توانستم علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، دو خانم دیگر را هم شاغل کنم بسیار خوشحالم و از کسانی که فرصت کارآفرینی دارند خواهش می کنم در صورت داشتن توجیه اقتصادی در حرفه خود، در سریع ترین زمان اقدام کنند.

این بانوی کارآفرین بهمئی با اعلام رضایت از کار خود، به خانم های جوانی که مهارت خیاطی داشته و مشکل مالی جهت تامین ابزار دارند، تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی را پیشنهاد داد و گفت:بعضی ها همیشه عادت دارند که بگویند مشکل هست و نمی توانیم کار کنیم در صورتی که اگر واقعا به دنبال کار باشند، در حال حاضر این فرصت مهیاست.

کارشناس قرارگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی بهمئی در بازدید از این طرح، گفت: با توجه به پیشنهاد این بانوی کار آفرین و دغدغه ها و رسالت فرهنگی بسیج جهت حمایت از پوشاک سنتی و مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، این کارگاه خیاطی سنتی راه اندازی شد که از روند فعالیت آنها هم راضی هستیم.

حامد خوب نژاد تصریح کرد: سعی می کنیم با حمایت تولید کنندگان شهرستان، سبک زندگی ایرانی- اسلامی را ترویج دهیم و در این راستا از تمامی طرح های تولیدی که منجر به احیا کردن سنتهای قدیم شهرستان شود، به طور ویژه حمایت می کنیم.

آوای ماغر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *