آخرین اخبار

پروژه مهمی که در مساله تغییر نام استان فراموش شده است

پروژه‌های مهمی همچون محور پاتاوه- دهدشت در حالی به فراموشی سپرده شده‌اند که این روزها حرف‌های بی محتوا و تکراری همانند تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد همه‌جا فضا را ملتهب و غبارآلود کرده است.

اشتراک گذاری
۰۴ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3723

پروژه‌های زیادی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که مردم چشم‌انتظار تکمیل آن‌ها هستند.18370_636155163976491852_s

پروژه‌هایی که با راه‌اندازی آن‌ها گره از برخی مشکلات باز می‌شود و مردم در آسایش خواهند بود و کمی از بار مشکلات آن‌ها کاسته می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد هرچند به لطف عملکرد خوب نظام جمهوری اسلامی بسیاری از نداشته‌ها را به دست آورده اما هنوز تا رسیدن به استان‌های درجه دوم کشور از نظر زیرساخت‌ها و امکانات فاصله زیادی دارد.

همان گونه که مسئولان استانی همواره اعلام کرده‌اند این استان از نظر برخی شاخص‌ها تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی دارد.

یک نمونه از این کمبودها را اگر مثال بزنیم در حوزه راه است تا جایی که این استان تنها استانی در ایران است که یک کیلومتر آزادراه ندارد و از نظر بزرگراه و راه چهار خطه آخرین استان کشور محسوب می‌شود.

این استان در حالی در حوزه را‌ه‌ها محروم است که علاوه بر ضعف و کمبود در آزادراه و بزرگراه در راه‌های معمولی نیز از محرومیت رنج می‌برد و همه‌ساله شاهد تصادفات و سوانح مرگباری در این جاده‌های غیراستاندارد و غیراصولی هستیم.

به همین خاطر است که مردم مطالباتی دارند و از دولتمردان انتظار دارند همان گونه که همیشه برادری خود را به نظام و انقلاب و مسئولان ثابت کرده‌اند در عوض مسئولان هم به فکر آن‌ها باشند و به جای پرداختن به موضوعات غیر ضرور مانند تغییر نام استان به فکر تأمین خواسته‌های به حق مردم باشند.

متأسفانه این روزها کمتر از نمایندگان محترم مردم در مجلس سخنی و حرکتی می‌شنویم و می‌بینیم و شاید هم این پیگیر‌ی‌ها سری و پنهان از دید مردم و رسانه‌ها باشد اما به هر صورت باید مطالبات مردم پیگیری شود تا شاهد در جا زدن استان نباشیم.

یکی از این پروژه‌های مهم محور پاتاوه به دهدشت است که شهرهای جنوبی استان را با نزدیکترین مسافت به مرکز استان و البته با مرکز کشور متصل می‌کند اما متأسفانه این روز‌ها کمتر در مورد این پروژه خبری شنیده می‌شود.

این در حالی است که این روزها حرف‌های پوچ و تکراری فضای استان را پر کرده و حرف‌های تفرقه‌افکنانه بلای جان کهگیلویه و بویراحمد مظلوم شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد که خود دارای محرومیت مضاعف نسبت به سایر نقاط کشور است این روزها گرفتار حرف‌های تفرقه‌افکنانه شده تا علاوه بر راکد ماندن پروژه‌هایی مانند محور پاتاوه به دهدشت شاهد تفرق و دوری بیشتر دل‌های مردم استان در مناطق مختلف باشیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *