آخرین اخبار

واکنش ها به مطلب تند بر علیه موحد

بعد از انتشار مطلب موحد؛ مشروطی اخراجی دانشگاه خدمت به کهگیلویه که در آن با ادبیات خاصی به انتقاد از سید محمد موحد پرداخته بود واکنشهای متفاوتی به این مطلب صورت گرفت که از نظر می گذرانید. عربده کشی با شمشیر قلم و شارلاتان‌بازی در عرصه ی رسانه میرحبیب نوری غفلت، کوتاهی، قصور، بی توجهی […]

اشتراک گذاری
۲۲ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 5008

بعد از انتشار مطلب موحد؛ مشروطی اخراجی دانشگاه خدمت به کهگیلویه که در آن با ادبیات خاصی به انتقاد از سید محمد موحد پرداخته بود واکنشهای متفاوتی به این مطلب صورت گرفت که از نظر می گذرانید.

عربده کشی با شمشیر قلم و شارلاتان‌بازی در عرصه ی رسانه
میرحبیب نوری

غفلت، کوتاهی، قصور، بی توجهی و فقدان تعهدات اخلاقی و اسلامی برخی سایت های خبری و ابتذال مطبوعاتی و رسانه ای ، عدم توجه به نیاز و خواست واقعی مردم و نشناختن شرایط و سیاست زدگی، توجه و عنایت برخی مسئولین و افراد شعارگرا و غوغاسالار جهت عوام فریبی و انحراف افکارعمومی از واقعیات موجود جامعه ی سیاست زده ی کهگیلویه چه عواقبی را برای رسانه های عمومی و سایت های خبری ما در پی خواهد داشت؟ آیا جز این است که این غوغاسالاری و بی فرهنگی مطبوعاتی،باعث شده که برخی اهالی رسانه، اصل و رسالت خود را فراموش کرده و خدمت به خواص را سرلوحه خود قرار می دهند؟

آیا اینچنین نیست که دید مردم نسبت به رسانه، دید فرهنگی هست، اما در برخی رسانه های منطقه، هیچ اثر فرهنگی موثری به چشم نمی خورد، و تنها با دامن زدن به مسائل سیاسی، نام و نان خود را می طلبند؟!

شبنامه نویسی مدرن و هرزنگاری این روزها به عمیق ترین لایه های جامعه ی ما نفوذ کرده و متاسفانه عدم توجه مسئولین و گردانندگان برخی سایت های خبری منطقه روالی غیر منطقی وغیر اخلاقی را دنبال می کند.

قصد ورود به مباحث انتخاباتی و سیاسی و همچنین قضاوت در خصوص وضعیت این روزهای منطقه را نیز ندارم که آنچه عیان است چه حاجت به بیان است؟!

یکسال اخیر مطالب و مقالاتی متاثر از جو سیاسی حاکم بر منطقه از سوی افراد وابسته یا مستقل در حمایت یا نقد افراد یا طیف های مختلف به رشته تحریر درآمد.

اما آنچه پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی و علی الخصوص طی ماههای اخیر مشاهده شد در اکثر موارد چیزی جز کلی گویی،تهمت،افترا و ذبح اخلاق نبود.

روند این بیماری رسانه‌ای روز‌به‌روز در حال افزایش است و ساحت مقدس حوزه مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی را ناخوشایند نموده است‌.

حرمت قلم و نام اصیل و شریف نویسنده به بازی گرفته شده و برخی از این زنگیان مست تیغ دودم خود را ناشیانه و به هرسمتی به چرخش درمی آورند و در واقع خود‌زنی و دگرزنی را با ضربات سهمگین بداخلاقی و بی مبالاتیِ فرهنگی به فرجام می‌رسانند ، به زمین وزمان ناسزا می‌گویند، تهمت می‌زنند، خبرسازی می‌کنند، تحلیل بی‌مایه سرهم کرده، خود نتیجه‌گیری می‌کنند و بالأخره به قضاوتی غیر منصفانه و یکطرفه دست زده و به مئل معروف؛ خود گویی و خود خندی، به به چه هنرمندی!

چه شده که این روزها عده ای عربده کشی با شمشیر قلم و شارلاتان‌بازی در عرصه خبرنگاری یا بهتر است بگوییم خبرنداری را فتح بابی برای نیل به مطامع و ویژه‌خواری خود تلقی می‌کنند؟!

باید بدانیم که نویسندگی و خبرنگاری و یا منتقدبودن با هرزنگاری تفاوت ها دارد.

 

در واقع باید گفت که همه این منفی‌بافی‌ها و واژه‌نگاری‌های بی‌عیار، کلنگ‌کاری و بیهوده‌کاری و نوعی هرزنگاری بیش نیست. این روزها فضای رسانه ای ما متاثر از ردیف کردن واژه‌های سبک و سخیف و عبارت‌های بی‌وزن و بی‌محتواست و عده ای بیشتر شبیه کارگرانی عمل می‌کنند که فقط با سنگ چینی، دیوار تفرقه و بی‌اعتمادی فراروی مردم و مسئولان بنا می‌کنند. این امر اغلب از کانال خبرنگارنماهای غیرمسئول و پادو‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای، آن هم به سفارش مافوق خود و در قبال دریافت مبلغی پول صورت می‌گیرد.

به راستی جایگاه نهادهای مسئول در منطقه ی ما در حوزه نظارت بر مطبوعات کجاست؟!

آیا باید برای مقابله با برخی بداخلاقی ها و ناهنجاری های رسانه ای حتما شاکی خصوصی پیدا شود؟

آیا هتک حرمت روحانیت و سیادت اینقدر برای ما عادی و طبیعی است که هر هرزنگار بد دهن و کج اندیشی که خود وام دار و رهرو رسوم کج نهاد اخلاقی و رسانه ای سخیف ماه های اخیر است فرصت پیدا کرده و فضای عمومی جامعه را با توهین و تهمت آشکار به سیدی جلیل القدر از سلاله پاک رسول الله و کسی که میان مردم منطقه الحق و انصاف لقب خادم بی منت را گرفته ، یزید قاجاری بنامد و سکوت کنیم و مثل کبک سر در برف سیاسی کاری و منافع جناحی ببریم؟!

نویسنده متن سخیف ” موحد;مشروطی اخراجی دانشگاه خدمت به کهگیلویه” و هم قطارانش لازم است بدانند این روزها خادم بی منت و همیشگی مردم کهگیلویه روزهای زوج هر هفته در تهران،خیابان شهید بهشتی،جنب متروی میرزای شیرازی،ساختمان ۴۴۲،پلاک ۱۳ در تایم اداری،بدون داشتن هیچ گونه مسوولیت،پست و مسندی به مانند سالیان گذشته در حال خدمت رسانی است.شماره همراه ۹۵۰۱***۰۹۱۲ که اکثریت قریب به اتفاق مردم منطقه می دانند متعلق به کیست ،سالهاست حتی تا ساعات پایانی شب نیز پاسخگوی همه ی مردم است و کمتر تماس یا پیامکی بدون پاسخ باقی می ماند و کمتر کسی از در پلاک ۱۳ ساختمان۴۴۲ میرزای شیرازی نا امید و دست خالی بر می گردد.اگر شبیه به این خادم بی منت کسی میشناسید معرفی کنید و از بار مراجعات این بزرگوار بکاهید بلکه پس از قریب نیم قرن خدمت بی منت فرصت استراحتی برای ایشان و خانواده این بزرگوار فراهم شود بسم االله…

قصد ورود به عملکرد آقای محترمی که از تعریف و تمجید های عجیب در این هرزنامه هم سهمی نصیبش شد ندارم.

اما سوال اینجاست که فردی که این روز‌ها که شهد پیروزیش شیرینی بخش کام جناب مبارک نویسنده هرزنامه مذکور است طی ۱۶ سال دوران خدمت حاج سید محمد موحد کجا بود و چه شد که طی آن سالها که نه،حتی پس از قریب ۸ سال پس از آن دوران تا یکسال پیش نه تنها ایشان را رها نکرده که خود از لیدرهای جریان موحدیون به شمار می رفتند؟!
و اگر بنا به ادعای هرزنگار مذکور، ۱۶ سال به مردم و منطقه ظلمی شده باشد چطور برای ایشان سهمی از این ظلم نابخشودنی قایل نشده اید؟!

ظلم آشکار و نابخشودنی این روزها به مردم مظلوم دیار سیاست زده ی کهگیلویه بزرگ چیزی نیست جز هرزنگاری رسانه ای ، فریب وانحراف اذهان عمومی از عدم موفقیت در وظیفه ی برخی مسئولین و انداختن تمام قصور و تقصیرات حاصل از عدم داشتن برنامه ی اصولی به پای مدیران سالهای بسیار دور…

تعریف و تمجید از حضرت حجت الاسلام حاج بزرگواری نماینده محترم سابق نیز چیزی را از ذهن همیشه بیدار مردم سرافراز کهگیلویه خارج نکرده و فراموش نکرده ایم هجمه های بی سابقه ی تابستان گذشته ی همین افراد علیه این سید بزرگوار را و ایشان نیز از تیغ تیز هرزنامه ها و شبنامه نویسی های مدرن همین جماعت هرزنگار در امان نمانده بود و این تعریف و تمجید ها چیزی نیست که به انحراف افکار مردم همیشه آگاه ذره ای لطمه وارد کند.

امید است نظارت بر مطبوعات وپایگاه های خبری در منطقه کهگیلویه،بهمئی،چرام و لنده بصورت جدی انجام شده و مجال هرزنگاری و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی به هر کسی داده نشود.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

درخواست ازآیت الله ملک حسینی و حجت الاسلام میراحمد تقوی؛ در خصوص حرکات ناشایست تیم رسانه ای عدل هاشمی به ایشان تذکر دهید

سید علی موسوی مقدم از حامیان حجت الاسلام سیدمحمد موحد با ارسال نامه ای به آیت الله ملک حسینی و حجت الاسلام میراحمد تقوی خواستار واکنش آنها به نوشته های تیم رسانه ای عدل هاشمی پور شد.

در نامه ارسالی آمده است:

 

حضرات آیات حجه السلام و المسلمین ملک حسینی و میراحمد تقوی مقدم:

photogrid_1481528529313-1

سلام علیکم؛

قرن هاست که ترویج اسلام مدیون و مرهون فعالیت های خستگی ناپذیر روحانیون معظم و علمای اسلام است. بی شک استان ما و منطقه کهگیلویه بزرگ بعنوان یکی از مناطق جمهوری اسلامی ایران با برکت حضور علمای فاضل و دانشمندی همچون شماها،صدها عالم روحانی والامقام دیگر ، خون مطهر تک تک شهدا و مردم با بصیرت و خداجوی از این ترویج اسلام و دینداری مستثنی نبوده است که این مقوله از دیرباز تاکنون موجب خشم کسانی بوده که هیچ گاه رابطه ی حسنه با جامعه روحانیت نداشته و همیشه بر علیه روحانیون مواضع منفی اتخاذ و انواع تهمت و توهین را نثار این علمای دینی می کردند.

سالهای سال این چنین توهین های و برخوردها ناشایستی عملی صورت می گرفت که با هوشیاری مردم بصیر منطقه و مسئولین امنیتی درنطفه خفه می شد و این حرکات نتوانست مردم و روحانیت را از هم جدا سازند.
علی الحال از سال گذشته و قبل از شروع انتخابات مجلس دهم ، عده ای با نام و نشان مشخص بعنوان تیم رسانه ای نماینده کهگیلویه بزرگ با ایجاد فضای دو قطبی ( شخص روحانی_شخص کت شلواری) فضای آن روزهای انتخابات را ملتهب و صحنه های رقت باری بوجود آورند که مرور حوادث آن روزها دل هر انسان آزاداندیشی را بدرد می آورد.
مجددأ این روزها همان تیم رسانه ای شروع به تخریب نمایندگان سابق و اسبق کهگیلویه بزرگ و هر شخصیت مطرحی که با نماینده همراهی نکند نموده اند، یک روز علی محمد بزرگواری این شخصیت روحانی و نماینده سابق را بعلت انتقاد از عدل هاشمی پور به بدترین نحوه ممکن مورد هجمه قرار می دهند و تهمت ها و توهین های را به ایشان نسبت داده اند و جالب اینکه بعدها کاشف بعمل آمد آتش تهیه این مهم را خود شخص نماینده محترم ‌ آماده و سناریوی از پیش تعیین شده بود
و اما امروز نیز بر سبک و سیاق گذشته یک روحانی دیگر استان و نماینده اسبق که جزء یکی از مفاخر منطقه جنوب کشور نیز هست، مورد هجمه های گوناگون این تیم رسانه ای قرار گرفته و انواع تهمت و توهین ها مثل یزید قاجاری و..را نثار ایشان کردند و چه بسا که فردا روز شماها، سایر روحانیون و ائمه جمعه در صورت انتقاد از نماینده کهگیلویه بزرگ با القاب بدتر یزید قاجاری مواجه نشوید.

 

حضرات آیات ملک حسینی و تقوی مقدم:

آنچه باید گفته می شد شفاف گفته شد و خود میتوانید با رصد اخبار رسانه های استان بر این موضوع اشرافیت پیدا کنید، پس چنانچه در این خصوص بصورت شفاف موضع اتخاذ نکنید و یا این چنین حرکات های هنجارشکن را محکوم نکنید باعث بدنامی منطقه در سطح کشور و پایین آمدن شأن والای روحانیت در استان خواهید شد و میتوان گفت طرح چنین موضوعی از طرف تیم رسانه ای نماینده کهگیلویه بزرگ زنگ خطری برای نسل آینده روحانیت خواهد بود.
لذا از شماها، همه روحانیون والامقام استان در هر جایگاهی، ائمه محترم جمعه استان و… خواستاریم هم این حرکت رو محکوم و هم به نماینده محترم کهگیلویه بزرگ عدل هاشمی پور در خصوص حرکات های ناشایست تیم رسانه ایشان تذکر داده شود که بجای ملتهب نمودن فضای استان قلم های خود را در پی توسعه استان یا گزارش عملکرد نماینده خودمان بکار بگیرند.

 

‌با تشکرسید علی موسوی مقدم
دهدشت آذرماه ۹۵

—————————————————————-

واکنش بزرگواری نسبت به مطالب منتشر شده علیه موحد

سید علی محمد بزرگواری نماینده اسبق کهگیلویه  نسبت به مطالب منتشر شده علیه   حجت الاسلام موحد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی طی پیامی واکنش نشان داد.

در متن منتشر شده بزرگواری آمده است:

سلام علیکم

باید عرض کنم این ولنگاری عجیبی که در فضای مجازی استان ما پیدا شده در هیچ استانی وجود ندارد دلیلش را هم باید از محترمین شورای فرهنگ عمومی استان سوال کرد که عوض فتنه و اختلاف تغییر نام استان باید به فکر چنین معضل بزرگی باشند که روز به روز اخلاقی اجتماعی ما را خراب و خرابتر می کند بعضی سایت های استان برای این که از رقیب عقب نیفتند سعی می کنند که کامنت های سخیف بیشتری را بالا بیاورند و یا با اسم های مستعار مقالاتی پر از افترا و کذب و نسبت های ناروا را به افراد متشخص استان و شهرستان ها و حتی کشور درج می کنند و هیچ کس هم در استان جواب گوی این ناهنجاری بزرگ جامعه ما نیست امیدواریم که متولیان فرهنگی استان و نیروهای امنیتی و قضایی بیشتر به وظیفه خود عمل کنند و نگذارند این کامنت نویسان و مقالات مجهول الهویه به عنوان خفاشان شب با آبرو و حیثیت افراد بازی کنند.

————————————————

آقای عدل هاشمی و حاجی موحد،دستور دهید فتیله را پایین بکشند

منطقه کهگیلویه بزرگ بدون شک از دیگر نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر غبار محرومیت بر پیکرش نشسته و نقش اختلافات سیاسی و قومی که توسط خواص و فعالان سیاسی این منطقه به بدنه عموم مردم سرایت کرد و همچنان در حال سرایت کردن است قابل کتمان نیست.

 

بعد از آنکه تصاویری از فرزندان آقای عدل هاشمی پور در فضای مجازی و برخی رسانه های استان منتشر گردید که در حال خوش گذرانی هستند جناب نماینده در واکنش به این تصاویر بسیار زیبا فرمود من وارد حاشیه نمی شوم و هدفم تنها خدمت به مردم محروم این منطقه است.

 

آقای عدل هاشمی بارها پیرامون بحث اصولگرایی و اصلاح طلبی نیز گفت این تعابیر را چندان قبول نداشته و وی سرباز نظام بوده و آمده است تا به مردم منطقه خود خدمت رسانی کند.

 

انصافا در این مدت نیز که از مجلس دهم می گذرد تحرکات و عملکرد نماینده نشان داده است که با یک انرژی زیاد و علاقه در حال مرتفع نمودن مشکلات از جمله در بخش های راه و جاده سازی،تهیه آب شرب،پتروشیمی و…است و نوع اظهارات وی در سخنرانی های مختلفی که ابراز می دارد نشان داده است که به دنبال حمله به عملکرد گذشتگان و وارد شدن به حاشیه نیست.

 

حتی در مصیبتی که برای حاجی موحد اتفاق افتاد و فرزند وی در جوانی پر کشید،آقای هاشمی به سرعت با وی ابراز همدردی و باها حضور بهم رسانید تا نشان دهد که مهمتر از رقابت،صمیمیت و نوع دوستی است.

 

اما خب به هرحال همیشه اطراف نمایندگان اشخاصی هستند که فکر و نیت آنان چندان همخوانی با اهداف نماینده مطلوبشان نداشته و با اهداف دیگری از وی حمایت می کنند و گاهی رفتارهایی از خود بروز می دهند که به پای نماینده نوشته می شود.

 

اما باید این مهم را برخی لیدرها و جریان ها بدانند که مردم خود به خوبی قادر به تشخیص این مهم هستند که کارنامه نمایندگان خود را به خوبی تجزیه و تحلیل کرده و نمره شایسته ای دهند و اینکه عده ای از اهالی قلم اگر فکر می کنند با حمله به کارنامه گذشتگان می توانند نماینده مطلوب خود را شایسته نشان دهند بسی اشتباه و کوته فکریست.

 

قطعا در سال ۱۳۹۸ که انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد عملکرد عدل هاشمی نیز مثل دیگر نمایندگان در ترازوی مردم منطقه کهگیلویه بزرگ به درستی وزن خواهد شد.

 

اینک که مشاهده می شود عده ای به اسم حامیان آقای عدل هاشمی پور تیغ حملات خود را متوجه اشخاص محترمی همچون حاجی موحد می کنند صحیح نیست و طرفداران و اهل قلم حجت الاسلام موحد نیز اگر در تلاش هستند عملکرد آقای عدل هاشمی را از همین ابتدا با کمک فضای مجازی مخدوش نمایند کار ناجوانمردانه ای است.

 

امید است در سایه آرامش و وحدت که تنها با کمک خواص حوزه کهگیلویه می تواند در این منطقه مظلوم و محروم گسترش یابد روز به روز شاهد توسعه و آبادانی باشیم.

—————————————————–

واکنش «موحد»

حجت‌الاسلام محمد موحد نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ با انتشار عکس و بیت شعری به این مطالب واکنش نشان داد.

شعر و عکس منشر شده در کانال تلگرامی «موحد» به شرح زیر است؛

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن

movahd

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *