آخرین اخبار

موافقان و مخالفان تغییر نام استان از پرخاشگری و اهانت پرهیز کنند

فرماندار بویراحمد گفت: موافقان و مخالفان تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد از پرخاشگری و اهانت پرهیز کنند و در موارد مورد نیاز در یک فضای آرام بحث مستدل و منطقی داشته باشند.

اشتراک گذاری
۰۱ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3470

محمد کاظم نظری در زمینه موضوع تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به عنوان‌ یک ‌شهروند سعی کردم نظرات موافقان و مخالفان ‌را بدون تعصب مطالعه کنم و با توجه به پاسخ و تحلیل موافقان و مخالفان ‌این ‌موضوع،‌‌‌ با‌ تغییر نام‌ استان‌ موافق ‌نیستم‌.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم ‌‌مضرات ‌و مشکلاتی ‌که طرح ‌تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد در شرایط‌ کنونی‌ ایجاد می‌کند‌ بیشتر از فواید ‌آن ‌است عنوان کرد: ضرورتی‌ به‌‌ پرخاشگری ‌و اهانت‌ موافقان‌ و مخالفان ‌طرح‌ به‌ همدیگر  ‌وجود‌ ندارد‌‌ و می‌توان‌ با‌ ادبیات صحیح ‌در‌ این‌ مورد ‌و سایر‌ مسائلی‌ که ‌اختلاف ‌نظر وجود دارد صحبت‌ کرد‌ و نیازی‌ به‌ اهانت کردن‌ نیست‌.

نظری ابراز کرد: طرح تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند در سطح استان اختلاف‌ و شکاف‌ ایجاد ‌کند‌ و به صلاح‌ نیست‌ به خاطر چنین‌ موضوعی‌ فضای آرام استان ‌دچار خدشه‌ شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد تاکید کرد: در صورت اصرار ‌بر تغییر نام‌ استان، تنها راه حل مشکل دانستن‌ نظر اکثریت‌ مردم از طریق‌ رفراندم ‌و رای مردم‌‌ است.

نظری تصریح کرد: ضمن آنکه از نظر اقتصادی و هزینه‌ای نیز، شرایط برای چنین کاری مساعد نیست و کار پر هزینه‌ای است و در شرایطی که  ادارت ما‌‌ همه مشکل‌ هزینه‌ای ‌دارند ‌نمی‌توانند‌ از عهده ‌چنین ‌هزینه‌هایی ‌‌بر آیند.

وی ابراز کرد: طرح موضوع یک محکی از عکس‌العمل‌ مردم‌ بود ‌و نشان‌ داد حساسیت درباره آن ‌زیاد‌‌ و‌مشکل‌زا‌ بوده‌ و به‌نظر من‌ اصرار بر آن بصلاح نیست‌‌ و پیش‌بینی‌ من ‌این ‌است ‌که ‌این ‌طرح‌‌ عملی‌ نمی‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *