آخرین اخبار

ماجرای اخراج داور از گچساران

دو کمکم به دلیل اینکه باید به شهر دیگری می رفتند با یک ماشین رفتند و من هم با یک وانت مجبور به بازگشت شدم.

اشتراک گذاری
۰۶ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3928

داور جوان فوتبال می گوید سه ساعت کنار جاده ایستادم تا در نهایت یک وانت من را به اصفهان رساند، مسئولین تیم میزبان، پس از بازی عذر من را از مهمانسرا خواستند تا بنده شبانه و در آن سرما، از گچساران بروم.

مجتبی شریفی، داور جوان فوتبال ایران که پس از سانحه تصادف خود را به قضاوت دیدار تیم های جوانان نفت و گاز گچساران و نفت آبادان رساند، پس از این بازی و با وجود سرمای هوا و نبودن وسیله نقلیه، مجبور به ترک گچساران شد و در عین ناباوری مسئولین تیم میزبان اجازه حضور او را در مهانسرا ندادند.

مجتبی شریفی درباره شرح این موضوع می گوید: پنجشنبه برای قضاوت دیدار تیم های جوانان نفت و گاز گچساران و نفت آبادان به سوی یاسوج رفتم تا از آنجا به گچساران بروم اما متاسفانه در طول مسیر و به علت خوابیدن راننده دچار سانحه شدیم و ماشین از جاده خارج شد، در این میان من از ناحیه چشم و کتف به شدت آسیب دیدم اما با این حال خودم را به مقصد رساندم تا مشکلی برگزاری این بازی را تهدید نکند.

او ادامه داد: پس از رسیدن به گچساران سرپرست تیم میزبان به دنبالم آمد و من را به مهانسرا برد، متاسفانه علیرغم اینکه مشکلم را گفته بودم کسی اعتنایی نکرد، من ساعت ۹ شب رسیدم و کمک هایم نیز ساعت ۲ صبح رسیدند، خوشبختانه، صبح روز بعد وقتی آقای رودنیل فهمیدند اوضاع من را جویا شدند و من هم شرایطم را برای ایشان گفتم.

وی در ادامه گفت: پس از آن به ورزشگاه رفتیم، وقتی خودم را گرم می کردم تشخیص دادم می توانم این بازی را قضاوت کنم، اما هرچقدر گفتم کسی پیدا نشد کتف آسیب دیده ام را ببندد. اگر نمی خواستم آن بازی را قضاوت کنم مشکلاتی در راه برگزاری بازی پیش می آمد، در نیمه دوم آن دیدار تیم میزبان نتیجه بازی را واگذار کرد و متاسفانه بعد از آن با بی احترامی رفتار کردند.

شجاعی ادامه داد: به دلیل اینکه هوای بسیار سردی بر شرایط جوی حاکم بود از مسئولین خواستم آن شب را در مهمانسرا بمانیم اما متاسفانه اجازه ندادند تا مجبور به ترک گچساران شویم، به دلیل اینکه برای بازگشت مسیری وجود نداشت من به همراه کمک هایم مجبور شدیم از ساعت ۶ الی ۹ شب کنار جاده بایستیم تا وسیله ای برای بازگشت گیرمان بیاید. دو کمکم به دلیل اینکه باید به شهر دیگری می رفتند با یک ماشین رفتند و من هم با یک وانت مجبور به بازگشت شدم.

وی ادامه داد: آن روز از داور بودن خودم پشیمان شدم، درست است که ما داور بودیم اما مگر انسان نبودیم؟ هنوز نمی دانم چرا مسئولین تیم گچساران با ما آن رفتار را کردند، ما حتی به نماینده فدراسیون هم گفتیم اما حرف او را هم گوش نکردند، فقط می توانم بگویم متاسفم برای مسئولین آن تیم که رفتار ناشایستی با ما داشتند، مسئول باخت تیم گچساران ما نبودیم که یک شب اجازه حضور در آن شهر را به ما ندهند. امیدوارم این فرهنگ در باشگاه ها عوض شود که فورا پس از هر دیدار از تحویل یک اتاق به داوران امتناع می کنند.

شجاعی در پایان گفت: از مسئولین محترم داوری کشور تشکر می کنم، پس از آن روز از کمیته داوران با من تماس گرفتند و حمایت کردند بابت این موضوع از آنها ممنونم، درست است که برای قضاوت های مختلف از نظر مسافتی دچار مشکل می شوم اما با این حال مطیع دپارتمان و کمیته داوران هستم و در هر رده ای که به بنده قضاوت بدهند قبول می کنم چرا که با تلاش می خواهم نان حلال بر سر سفره خانواده ام ببرم.

پس از صحبت با شجاعی در رابطه با صحت و سقم آن با علی خسروی تماس گرفتیم و او با تایید این موضوع گفت: بله متاسفانه این اتفاق افتاده است و من از جنوبی های خونگرم تعجب می کنم که چرا اجازه حضور این داوران را در مهمانسرا و در آن سرما ندادند. این داور محترم اگر بخاطر آسیب دیدگی خود نمی خواست قضاوت کند مشکلاتی در راه برگزاری این بازی پیش می آمد اما او فداکاری کرد و نباید اینطور به او پاسخ می دادند، اگر اتفاقی برای آنها در کنار جاده می افتاد واقعا چه کسی پاسخگو بود؟ امیدوارم باشگاه های ما بیشتر به داوران اهمیت دهند تا شاهد صحنه های اینچنینی نباشیم.

ورزش سه

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۲ پاسخ به “ماجرای اخراج داور از گچساران”

  1. بی نام گفت:

    متاسفم واقعا متاسفم که امسال آقای .. شده مسدول تیم های نفت و با بر خورد زشتشون آبروی این شهر شهید پرور دارن میبرند .حالا باید برنامه نود این موضوع بگه نه برد تیمی که لیاقتش نداشت .بازهم برا مسئولین باشگاه ورزشی که هیچ بویی از ورزش نبردند و هیچ تاریخچه ورزشی ندارن این مسئولین متاسفم

  2. علی اصغر توحیدی گفت:

    متأسفم برا گچساران که چنین مسئولی گذاشته .گچساران اکسرأ ترکن لر سرشان برا مهمانی ومهمانداری درد نمیکند.حتی اگر ب عابری از گچساران خود را معرفی میکردند ن یک شب بلکه چند وقت چا وپایشان رو تخم چشمشان بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *