آخرین اخبار

قبرستان خواری در یاسوج!!

در جدیدترین مشاهدات زمین خواری درمرکز کهگیلویه وبویراحمد تپه تاریخی تلزالی که در حال حاضر قبرستان برخی از طوایف این محل بوده مورد تهاجم برخی از زمین خواران شدته است.

اشتراک گذاری
۱۹ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 4848

تپه تلزالی که از میراث های بخشی از ساکنان شهر یاسوج است با بی مهری هایی که می شود در حال نابودی و حتی نبش قبرهای این منطقه است.

بسیاری از اهالی و بازماندگان ساکن در این تپه تاریخی و محله های اطراف با ارسال پیام هایی به سایت ضمن ابراز گلایه مندی از بی توجهی و بی مهری به این سند تاریخی و از آن مهم تر قبرستان فامیلی شان خواستار ورود قاطعانه سازمان های نظارتی و پلیس برای برخورد با خاطیان شدند.

قبرستان تپه تاریخی تلزالی شهر یاسوج مورد تعرض افراد سودجو قرار گرفته است.

photo_2016-12-07_20-18-07

«صورتجلسه نیروی انتظامی/تعرض به تپه تاریخی و قبرستان مردم تلزالی/پیدا شدن استخوان های پوسیده انسان!»

SONY DSC

یکی از اهالی این منطقه گفت: در سال های گذشته اطراف این تپه دستخوش نابودی شد و حتی یک بار نیز استخوان های مرده ای بر اثر تخریب قبر در این منطقه مشاهده که با حضور نیروی محترم انتظامی صورتجلسه شدو مدتی تخریب ها رها شد اما متاسفانه دست اندازی ها دوباره قوت گرفت.

وی افزود: این منطقه فارغ از اهمیت تاریخی برای مردم یاسوج، محل دفن قبر نیاکان و مردگان ما و تخریب و نبش قبر هم در اسلام گناهی نابخشودنی و مردود است.

یکی از اهالی تل زالی یاسوج اظهارکرد: از دستگاه قضا و نیروی انتظامی انتظار داریم که با برخورد با هنجار شکنان و دست اندازان به این میراث و قبرستان آرامش را به اهالی این مناطق برگردانند.

برخی دیگر از اهالی گفتند: بدون اجازه ما و در کل مردم این منطقه و با تعرض روشن به هویت آنها در برنامه هایی برای احداث مغازه وجود دارد که همه با آن مخالفند.

تپه تلزالی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و در نزدیکی میدان انقلاب شهر یاسوج واقع شده، و اکنون قبرستان بخشی از اهالی قدیمی مرکز استان است.

چند سالی است با رشد شهر یاسوج و بالا رفتن قیمت ملک و به دلیل قرار گیری این قبرستان در یکی از نقاط با ارزش شهر یاسوج، دست اندازی هایی به این تپه و قبرستان شده که موجب از بین رفتن قسمتی از قبرها نیز شده و با این روند شاید شاهد پدیده مذموم و نابخشودنی نبش قبر هم باشیم و با توجه به شرایط قومیتی استان لازم است دستگاه های امنیتی و انتظامی برای خاتمه دادن به دست اندازی ها به ماجرا ورود کنند.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

بویرخبر

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *