آخرین اخبار

فریاد امام جمعه اسالم گیلان از شرمساری دولت برای مدارس فاجعه بار چاروسا

امام جمعه شهر اسالم گیلان با انتقاد از برخی افراد که لغو یک سخنرانی را در کشور بزرگ میکنند، گفت: اگر این کار مایه شرمساری است، تحصیل دانش آموزان چاروسایی در مدارسی که دیوارهایشان با گونی دوخته شده و همچنین تحصیل در طویله نیز مایه شرمساری است؛ در روزهای اخیر کم توجهی مسئولان به ترک تحصیل دانش آموزان چاروسایی بازتاب های کشوری داشته است.

اشتراک گذاری
۰۶ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3904

حجت‌الاسلام اصغر جدایی امام جمعه اسالم به موضوع لغو سخنرانی علی مطهری  از نمایندگان مجلس اشاره کرد و یادآور شد: هفته گذشته با وجود اینکه یکی از بزرگ‌ترین و افتخار آفرین‌ترین مراسم‌های مذهبی دنیا روی کره زمین برپا شد یکسری از رسانه‌ها به سمت موضوع دیگر رفتند و در زمینه انعکاس مراسم با عظمت و بسیار با شکوه اربعین حسینی غفلت کردند و حق اربعین را به عنوان یک مسلمان خوب ادا نکردند.%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85-%da%af%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%86

وی با بیان اینکه مشکل از لغو سخنرانی یک نماینده مجلس در مشهد آغاز شد، خاطرنشان کرد: بنده با اصل لغو این سخنرانی کاری ندارم، موضوع این است آیا واقعا لغو یک سخنرانی این همه هیاهو لازم دارد.

جدایی اضافه کرد: گاهی گفته می‌شود «مایه شرمساری است» آیا اختلاس ۸ هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان مهم نبود و مایه شرمساری نبود، آیا تحصیل دانش‌آموزان ایذه‌ای در طویله مایه شرمساری نیست، آیا تحصیل دانش‌آموزان در یکی از روستاهای کهگیلویه در داخل دیوارهایی که با گونی دوخته شده، مایه شرمساری نیست.

 دلی مهتاب، روستایی است در بخش چاروسای شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد که هنوز اختراع ادیسون به سقف خانه‌های آنان آویزان نشده است.

این روستا درفاصله ۱۳۵کیلومتری از دهدشت مرکزشهرستان کهگیلویه واقع شده است. آنچه بیش از همه نگران کننده و جلب توجه می‌کرد مدرسه کپری بود که با گونی به هم دوخته محصور شده بود.
خبری از معلم و دانش آموزان در این مدرسه نبود و به گفته اهالی روستا، معلم این مدرسه شنبه بعد از ظهر با طی مسافت زیاد به روستا می‌آید و سه شنبه عصر برمی گردد.
به گفته اهالی، ۱۰ دانش آموز دیگر یکی از پاره ده‌های دلی مهتاب به دلیل نداشتن مدرسه، فاصله زیاد و برفگیر بودن راه ارتباطی ترک تحصیل کردند.
تعدادی از این دانش آموزان بعد از گذشت ۲ ماه از سال تحصیلی هنوز کتاب نداشتند.

لازم است مسئولان آموزش و پرورش یک لحظه در این سوز سرمای پاییز خود را جای دانش آموزان دلی مهتاب در بخش چاروسا و در این مدارس کپری با دیوارهای ساخته شده از گونی بگذارند.

ریواس جنوب

%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%da%af%d9%88%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%86%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *