آخرین اخبار

سوال و استیضاح در انتظار شهردار یاسوج

عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه دنبال طرح سوال از شهردار هستم گفت: در صورت عدم پاسخ قانع کننده توسط شهردار استیضاح وی به رای گذاشته می‌شود.

اشتراک گذاری
۰۲ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 3584

علی علیپور در گفت‌و‌گو با  تسنیم  اظهار داشت: سئوالات فراوانی برای اعضای شورای شهر و عموم مردم وجود دارد که شهردار باید پاسخگو باشد و بزودی طرح سئوال شهردار را به شورای شهر ارائه می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون شهردار باید هر ۶ ماه نسبت به ارائه گزارش درآمد و هزینه شهرداری به شورای شهر و به اطلاع رساندن عموم اقدام کند عنوان کرد: تاکنون شهردار یاسوج نسبت به ارائه گزارش درآمد و هزینه شهرداری بی‌توجهی کرده است.

علیپور از درخواست شهرداری یاسوج برای دریافت ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک شهر خبر داد و گفت: این موضوع به تصویب شورای شهر رسیده و باید در کمیته تطبیق فرمانداری نیز تایید شود.

این عضو شورای شهر از مخالفت خود با دریافت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک شهر توسط شهرداری خبر داد و افزود: اول باید شهردار تکالیف بودجه‌ای خود را انجام داده و گزارش درآمد و هزینه شهرداری را ارائه دهد و دوم با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی عمر شورا و شهردار هستیم نباید شهرداری را بدهکار تحویل شهردار بعدی دهیم.

علیپور بیان کرد: احداث زیرگذر و روگذر میدان جانباز، احداث پارک‌های محله‌ای و همچنین ساماندهی رودخانه مهریان(احداث پارک)سال ۹۴ و ۹۵ در دفترچه بودجه پیش بینی شده ولی تاکنون شهرداری اقدامی در این زمینه انجام نداده که باید پاسخگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه سوالات متعددی در زمینه فعالیت و عملکرد شهرداری داریم گفت: در صورت عدم پاسخ قانع کننده توسط شهردار، استیضاح وی به رای گذاشته می‌شود که آن موقع منتظر هستیم ببینیم اعضای شورای شهر به سمت شهردار یا به سمت مردم طبق سوگند یاد شده تمایل دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *